1. Pozwiedzane.pl
  2. Wyjazd za granicę
Choroba a polisa turystyczna
Autor: TheDigitalWay / Źródło: pixabay.com

Dlaczego nie warto zatajać choroby przy zawieraniu polisy turystycznej?

Aktualizacja:

Każdy z nas chciałby jeździć na wakacje i być w 100% zabezpieczonym przed jakimikolwiek zdarzeniami losowymi lub wypadkami. Żeby to jednak było możliwe trzeba spełnić podstawowy warunek, którym jest szczerość wobec ubezpieczyciela. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego nie warto zatajać chorób przy zawieraniu polisy turystycznej i co może grozić za tego typu praktyki.

Jakie choroby są uznawane za przewlekłe?

Na takie pytanie nie ma właściwie jednej i wyczerpującej odpowiedzi. Wszystko przez to, że pojęcie choroby przewlekłej jest bardzo szerokie i praktycznie dowolnie interpretowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Oznacza to, że zarówno mając raka, jak i będąc alergikiem, jest się w oczach ubezpieczyciela osobą przewlekle chorą. Znane są również przypadki, gdy zażywanie przez kilka miesięcy leków na nadciśnienie skutkowało zaklasyfikowaniem do grupy ryzykownych klientów.

Jak kształtuje się koszt polisy z dodatkiem na chorobę przewlekłą?

Tutaj niestety sytuacja nie jest już tak kolorowa. Przyznając się do choroby, musisz liczyć się z tym, że Twoja polisa może być nawet dwukrotnie lub trzykrotnie droższa. Wszystko przez to, że jak już wspominaliśmy, trafiasz do grupy klientów obarczonych ryzykiem nagłego pogorszenia się stanu zdrowia. Sprawdź jakie koszty niesie ze sobą turystyczne ubezpieczenie na wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/

Co będzie, gdy się nie przyznasz?

Pomimo poważnych konsekwencji jest grupa klientów, która nie przyznaje się do chorób przewlekłych i bierze na siebie ryzyko wyjścia na jaw swoich kłamstw. Ubezpieczyciele są w takich sytuacjach nieugięci i najczęściej karzą tego typu osobę poprzez odmowę pokrycia kosztów leczenia za granicą. Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak tego typu zabieg mocno uderza w kieszeń. Z logicznego punktu widzenia zatajanie informacji medycznych jest całkowicie bezsensowne i obarczone zbyt dużym prawdopodobieństwem wpadki.

Co więc zrobić?

Przede wszystkim polecamy pełną szczerość z ubezpieczycielem i poinformowanie go, podczas zawierania polisy turystycznej, o rzeczywistym stanie zdrowia. W tym wypadku tylko uczciwe podejście do sprawy gwarantuje pełną ochronę oraz spokój na wakacyjnych wojażach. Pamiętaj, że polisa podróżna nie jest jedyną formą zabezpieczenia wyjazdu. Sprawdź również, czym jest karta EKUZ na https://wakacyjnapolisa.pl/ekuz/ - gdyż może Ci się przydać na zagraniczny wyjazd w razie zachorowania.

Podsumowanie

Jeśli zależy Ci na ochronie siebie i swoich bliskich, podczas wakacyjnych wyjazdów, jedynym wyjściem jest szczerość z ubezpieczycielem. Nie dość, że będziesz spokojny, to jeszcze unikniesz przykrych konsekwencji, płynących z zatajenia informacji o stanie zdrowia. Pamiętaj również, że polisa turystyczna nie jest jedynym środkiem ochrony. Warto zainteresować się również kartą EKUZ i jej dużymi możliwościami. Nie próbuj więc być sprytniejszym od ubezpieczyciela, ponieważ jak mówi stare porzekadło - „kłamstwo ma krótkie nogi”. Prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw i możesz być pewny, że stanie się to w najmniej odpowiednim momencie.

Komentarze