1. Pozwiedzane.pl
  2. Dolny Śląsk
Ferie Zimowe Dolny Śląsk
Autor: Tatyana Gladskih / Źródło: pl.fotolia.com
Dolny Śląsk

Atrakcje na ferie zimowe 2023 na Dolnym Śląsku

Aktualizacja:

Podczas ferii zimowych 2023 w regionie całego Dolnego Śląska nie sposób się nudzić. Atrakcje czekają nie tylko w samym Wrocławiu, czy w zatłoczonym o tej porze roku Karpaczu. Sprawdźmy, co można robić w województwie dolnośląskim podczas ferii zimowych!

Lista atrakcji na ferie zimowe

W 2023 roku ferie zimowe w województwie dolnośląskim rozpoczynają się 13 lutego i potrwają aż do 26 lutego. Poniższe atrakcje były aktualne podczas ferii zimowych w ubiegłych latach. Te zimowe dwa tygodnie można było spędzić aktywnie, biorąc udział w wielu różnych akcjach i atrakcjach, jakie organizowane były przede wszystkim dla uczniów we Wrocławiu.

Ferie w Krainie Wygasłych Wulkanów

Dla rodzin z dziećmi, jak i dla wszystkich osób, które chcą aktywnie wypoczywać w czasie ferii, Gościniec Pod Gruszą zaprasza do Krainy Wygasłych Wulkanów. Można tu nie tylko szusować na nartach po świetnie przygotowanych do tego celu stokach, ale i skorzystać z mnóstwa atrakcji, w tym kreatywnych warsztatów dla każdego. Niecałe 5 km od Gościńca Pod Gruszą znajduje się Ekomuzeum oraz Sudecka Zagroda Edukacyjna.

Dla gości Gościńca Pod Gruszą w Krainie Wygasłych Wulkanów czekają pokoje 2, 4, 5 lub 6-osobowe, znakomite warunki, pyszne jedzenie i piękne tereny do organizacji zawodów sportowych.

Sprawdź 👉 gosciniecpodgrusza.pl

Kowalowe Wzgórze zaprasza

Doskonałym miejscem na ferie zimowe na Dolnym Śląsku będzie Kowalowe Wzgórze, w niewielkiej odległości od Wrocławia, ale jednak z dala od hałasu wielkiego miasta. Znajduje się w Kłodzku, pełnym zabytków i atrakcji narciarskich. Można skorzystać tam nie tylko z noclegów w komfortowych warunkach, ale i z okolicznych atrakcji, na przykład ze spacerów w okolicach Kotliny Kłodzkiej, z jazdy na nartach i sankach na Kowalowym Wzgórzu, bez konieczności jazdy do zatłoczonych w okresie zimowym kurortów górskich.

Sprawdź 👉 kowalowewzgorze.pl

Atrakcje na Ferie Zimowe - Dolny Śląsk
Autor: Konstantin Yuganov / Źródło: pl.fotolia.com

Z wizytą w sercu Dolnego Śląska

Zoo wraz z Afrykarium, Panorama Racławicka, Stary Rynek z Ratuszem, Plac Solny z zabytkowymi kamienicami, gotycki kościół św. Elżbiety, cały Ostrów Tumski to tylko niektóre z licznych polecanych i ciekawych miejsc, jakie oferuje stolica Dolnego Śląska - Wrocław. Można tu spędzić nawet dwa tygodnie ferii i się nie nudzić. Szkoły, centra kultury i hale sportowe organizują w tym czasie ciekawe formy spędzania czasu wolnego - warsztaty, półkolonie i tym podobne.

Bajkowe widoki w Kudowie Zdrój

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój wraz z przepięknym Parkiem Zdrojowym to miejsce, w którym rzeczywiście można odpocząć, także w czasie ferii, w cudownych okolicznościach przyrody. Jest tu efektowny Teatr, Pijalnia Wód, Zameczek i Góra Parkowa z punktem widokowym (👉 pl.wikipedia.org/wiki/Góra_Parkowa_(Kudowa-Zdrój)). Na chętnych czekają muzea z interesującymi ekspozycjami, m.in. Muzeum Zabawek Bajka, wbrew pozorom z ofertą dla osób w każdym wieku.

Sprawdź 👉 kudowa.pl

Ośrodki narciarskie na Dolnym Śląsku na Ferie Zimowe
Autor: drubig-photo / Źródło: pl.fotolia.com

Narty w Karkonoszach

Na terenie województwa dolnośląskiego znajduje się pasmo gór Sudety, m.in. z Karkonoszami, gdzie panują dobre warunki do szusowania na desce snowboardowej lub na nartach. Narciarzy zaprasza stacja narciarska Łysa Góra. Ski Arena Łysa Góra stwarza szansę na naukę jazdy na nartach w Górach Kaczawskich, ponieważ mieści się tu szkółka narciarska, oferująca naukę indywidualną lub w grupie, wypożyczalnia nart, snowpark, serwis nart czy tory saneczkowe dla dzieci.

Sprawdź 👉 Ośrodki i wyciągi narciarskie (snowboardowe) na Dolnym Śląsku

Dla spragnionych ciepła - Termy Cieplickie

Tuż koło Jeleniej Góry, w odległości 16 km od Karpacza i 120 km od Wrocławia, znajdują się Termy Cieplickie, tj. nowoczesny kompleks basenów i SPA, który przygotowano z myślą o całych rodzinach. Będzie on dobrym miejscem na spędzenie jednego z zimowych dni, kiedy np. znudzi nam się korzystanie ze sportów zimowych i zapragniemy odrobiny ciepła. Termy Cieplickie obejmują około 1200 m2 lustra wody, wraz z kompleksem zjeżdżalni.

Sprawdź 👉 termycieplickie.pl

Komentarze