1. Pozwiedzane.pl
  2. Artykuły i publikacje
Panorama Zieleniec
Autor: CRIS / Źródło: infinity-zieleniec.pl

INFINITY Zieleniec Ski&Spa - powstaje prestiżowy aparthotel, w samym sercu zielenieckiego stoku

Aktualizacja:

Zieleniec, jedna z najpopularniejszych miejscowości górskich do uprawiania sportów zimowych, już niedługo będzie mogła pochwalić się luksusową inwestycją. W lipcu 2021 roku planowane jest otwarcie ekskluzywnego aparthotelu INFINITY Zieleniec Ski&Spa, który przyciągnie nie tylko turystów, ale i inwestorów.

Zieleniec już od lat zachęca do spędzania wolnego czasu w górach i do uprawiania sportów zimowych. "Zieleniec Ski Arena" znany jest jako jeden z największych i najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce i przyciąga oferowanymi usługami turystycznymi i narciarskimi. Do tej pory jednak, w górskiej miejscowości dostępnych było jedynie około 1000 miejsc noclegowych, a chętnych z roku na rok wciąż przybywa. INFINITY Zieleniec Ski&Spa już niedługo będzie mogło zaoferować 353 apartamenty - wykończone "pod klucz", z garażami i w popularnym systemie condo.

Bezpieczny sposób inwestowania

Condo to system własności nieruchomości, w którym osoby prywatne stają się właścicielami poszczególnych lokali. Jest to sprawdzony i bezpieczny sposób inwestowania kapitału w nieruchomości. W przypadku aparthotelu INFINITY, osoby prywatne mogą kupić apartament w obiekcie hotelowym i dzięki zawarciu umowy najmu, cieszyć się gwarantowanym zyskiem, na poziomie 7% rocznie. Co więcej, stopa zwrotu jest gwarantowana bez względu na to, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. Umowy zawierane są na okresy długoterminowe - 5 lat, 10 lat lub na czas nieokreślony i potwierdzane są wpisem w indywidualnej księdze wieczystej.

Unikalna lokalizacja

Zieleniec leży 12 km od Dusznik-Zdroju, z którego można dostać się pieszo, rowerem lub lokalną kolejką turystyczną. Przyciąga turystów przede wszystkim popularnym i stale nagradzanym kurortem narciarskim - “Zieleniec Ski Arena”, który zbudowany jest na zboczu Gór Orlickich. Oferuje 30 wyciągów, snowpark i ponad 23 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych. Większość z nich jest oświetlona, dzięki czemu ze stoków można zjeżdżać do samego wieczora. Są również zróżnicowane pod względem poziomów trudności jazdy, a dla początkujących narciarzy czekają liczne szkółki narciarskie. Kurort jest stale rozbudowywany i przyciąga turystów coraz to nowymi inwestycjami i atrakcjami. Co więcej, na wszystkie trasy zjazdowe i wyciągi obowiązuje jeden, wspólny karnet, dzięki czemu turyści mogą korzystać do woli z całej infrastruktury narciarskiej. Sezon narciarski w tym miejscu trwa od listopada do marca, co daje około 150 dni w roku nieustannego obłożenia.

Infinity Zieleniec - wizualizacja narożna, zimowa
Autor: infinity-zieleniec.pl / Źródło: infinity-zieleniec.pl

Zieleniec warto odwiedzać przez cały rok. Oprócz kurortu narciarskiego, na turystów czekają piękne szlaki górskie, rezerwaty przyrody i kuligi. W lecie natomiast, można skorzystać z Disc golfa, czy wycieczek konnych. Jest to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania Kotliny Kłodzkiej, czy kultowych szczytów Korony Gór Polskich, między innymi Orlicy, czy Jagodnej. W Zieleńcu panuje alpejski mikroklimat, niespotykany w innych częściach Polski. Układ ciśnieniowy mas powietrza sprawia, że organizm ludzki produkuje więcej czerwonych krwinek, co znacznie poprawia samopoczucie.

Aparthotel w samym sercu stoku narciarskiego

INFINITY Zieleniec Ski&Spa to luksusowy i nowoczesny aparthotel, który ulokowany został w samym sercu kurortu narciarskiego. Jego głównym udziałowcem i przyszłym operatorem jest spółka Winterpol, która jest również największym operatorem górskich obiektów hotelowych w Karpaczu i w Zieleńcu (w tym kurortu narciarskiego Zieleniec Ski Arena).

Zieleniec - widok na stok
Autor: infinity-zieleniec.pl / Źródło: infinity-zieleniec.pl

Projektem architektonicznym zajęła się firma Q2, która od 17 lat tworzy projekty znanych hoteli. Projekt aparthotelu jest niezwykły pod wieloma względami. Obiekt budowany jest w zgodzie z naturą i został wkomponowany w górski krajobraz. 3 bryły hotelu zostały usytuowane tarasowo na zboczu stoku, więc wszystkie apartamenty będą miały widok na trasy narciarskie - w górę i w dół stoku. Impakt na środowisko został zminimalizowany poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak: naturalne i izotermiczne materiały budowlane, ogrzewanie obiektu czystą energią gazu ziemnego, trójwarstwowe okna i izolacja zwiększające wydajność grzewczą, czy systemy, które monitorować będą ogrzewanie pokoi, zużycie wody i energooszczędny system wyłączania światła. Wszystko po to, aby zachęcić turystów do pobytów przy jednoczesnym nieingerowaniu w sposób negatywny na środowisko.

Strefa komfortu

Apartamenty INFINITY Zieleniec Ski&Spa będą zachwycać swoim luksusowym i nowoczesnym wystrojem. Większość z nich posiadać będzie loggy lub balkony. Do użytku gości będą nowoczesne sale konferencyjne, które przyciągną klientów biznesowych oraz wyjątkowa przestrzeń do relaksu. W obiekcie powstaje basen, strefy spa&wellness i Après Ski oraz restauracja i parking podziemny.

To jeszcze nie wszystkie korzyści, które płyną z obiektu INFINITY Zieleniec Ski&Spa. Inwestorzy, czyli właściciele apartamentów, będą mogli korzystać z nich przez cały rok, w tym w wysokim sezonie urlopowym. Każdy z nich otrzyma również kartę VIP, która pozwoli na korzystanie z atrakcyjnych zniżek na usługi i atrakcje oferowane przez sam aparthotel oraz kurort Zieleniec Ski Arena. Czy można chcieć więcej?

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej inwestycji: www.infinity-zieleniec.pl. Apartamenty można wynająć w ofercie jedno-, dwu- i trzypokojowych. A trzeba się spieszyć, bo sprzedanych została już ponad połowa apartamentów!