1. Pozwiedzane.pl
  2. Wyjazd na weekend
/ Źródło: Pixabay.com

Międzyzdroje - co warto zobaczyć?

Aktualizacja:

Międzyzdroje to słynna miejscowość wypoczynkowa położona na wyspie Wolin na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Corocznie odbywa się tu słynny Europejski Festiwal Gwiazd, a latem tutejsze plaże przyciągają turystów z całej Polski. Międzyzdroje to także wyjątkowo ciekawa miejscowość, w której nie brakuje atrakcji dla całej rodziny.

1. Oceanarium

Miłośnicy morskich stworzeń z pewnością zakochają się w tutejszym Oceanarium. Ogromny obiekt ma powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych znajdują się liczne akwaria, w których podziwiać można mieszkańców mórz i oceanów. Zobaczymy tu piękne, wielobarwne ryby zamieszkujące rafy koralowe, groźne rekiny i fascynujące płaszczki. Na odwiedzających czeka również wystawa modeli drapieżnych rekinów, kilkunastometrowy, przeszklony tunel, a także bawialnia, restauracja i sala edukacyjna dla najmłodszych.

2. Bałtycki Park Miniatur

Jedną z największych atrakcji w Międzyzdrojach jest Bałtycki Park Miniatur czyli ogromne muzeum na świeżym powietrzu, w którym znajdują się modele najważniejszych budowli państw nadbałtyckim. Znajduje się tu m.in. modele Zamku w Malborku, Katedry w Helsinkach, Dom Bractwa Czarnogłowych w Rydze czy berlińska Brama Brandenburska.

3. Woliński Park Narodowy

Na wyspie Wolin znajduje się jeden z dwóch pomorskich parków narodowych - Woliński Park Narodowy. Podziwiać tu można piękne, sięgające prawie 100 metrów klify, malownicze wzgórza morenowe i piękną deltę Świny pełną wysepek i rozlewisk. Przy odrobinie szczęścia można natknąć się na wylegujące na plaży foki, a nawet okazjonalnie przepływające w pobliżu morświny. Wizyta w Wolińskim Parku Narodowym to punk obowiązkowy podczas pobytu w Międzyzdrojach!

4. Planetarium w Międzyzdrojach

Wizyta w planetarium to świetna przygoda dla młodszych i starszych turystów. Planetarium w Międzyzdrojach to nowoczesny obiekt, który umożliwia obserwację nocnego nieba. Podczas wizyty w tym miejscu można wziąć udział w międzygwiezdnym spektaklu edukacyjnym, który przeniesie nas do niesamowitego, kosmicznego świata. Ogromny projektor, na którym wyświetlane jest odwzorowanie nocnego nieba, robi ogromne wrażenia i zapewnia doskonałą rozrywkę.

5. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach to miejsce, w którym będziemy mogli poznać lepiej faunę i florę wyspy Wolin, a także tutejszego parku narodowego. W muzeum znajduje się ogromna kolekcja ptaków wędrownych, a także woliery z rzadkimi ptakami wędrownymi zamieszkującymi Polskę.

Z pewnością na wyróżnienie zasługują także wspaniałe, malownicze plaże w Międzyzdrojach, a także duża liczba szlaków pieszych i rowerowych, która ciągnie się przez całą wyspę Wolin. Nie brakuje tu miejsc do aktywnego wypoczynku, obiektów sportowych, a także promenad i słynnych ulic, przy których latem rozkwita życie nocne. Międzyzdroje to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania innych części wyspy i całego wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Komentarze