1. Pozwiedzane.pl
  2. Wyjazd za granicę
Wakacje w Tunezji
Autor: Jérôme Prax / Źródło: unsplash.com

Wakacje w Tunezji - co trzeba zobaczyć?

Aktualizacja:

Sezon wakacyjny w Tunezji trwa od marca do listopada, w związku z tym jest to jedna z lepszych destynacji na urlop. Tunezja kusi wieloma pięknymi plażami, wspaniałą egzotyczną pogodą i unikalnymi zabytkami. Aby zobaczyć większośc ciekawych miejsc, najlepiej zaplanować minimum tygodniowy pobyt w Tunezji.

Atrakcje afrykańskiego kraju

Wakacje w Tunezji można rozpocząć od wizyty w Kartaginie. Później udać się do Tunisu oraz malowniczego miasteczka Sidi Bou Said. Piękne położone na skraju Sahary górskie oazy i Matmata z pewnością na długo zapadną na długo w pamięć. To tylko kilka z wielu wspaniałych i wartych zobaczenia miejsc w tym kraju. W Tunezji jest stosunkowo tanio i przede wszystkim ciepło, z tego względu to idealne miejsce na urlop.

Co warto zobaczyć w Tunezji?

Kartagina może poszczycić się wspaniałymi ruinami, które znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kilkanaście kilometrów dalej znajduje się stolica Tunezji - Tunis, na zwiedzanie którego najlepiej przeznaczyć cały dzień. Znajdują się tam, m.in.: Medina (zabytkowa część miasta), Bab El Bhar (brama dzieląca stary i nowy Tunis) i Narodowe Muzeum Bardo. Będąc w Tunezji, koniecznie trzeba pojechać na Saharę, gdzie oprócz niekończących się połaci złotego piasku można zobaczyć oazę Tozeur (z pięknymi palmami i zoo) oraz słone jezioro Wielki Szott. Matmata to miejsce wyjątkowe, ponieważ są tu wydrążone w skałach domy.

Niewątpliwym i jednym z największych atutów Tunezji są plaże. Jedne z najpiękniejszych mieszczą się w granicach miasta Monastir. Znajduje się tam także port i pełna palm promenada, plaże są piaszczyste i kamieniste a woda w Morzu krystalicznie czysta i ciepła. W znajdującej się tam Zatoce można wypocząć na jednej ze skalistych wysp, które z lądem połączone są groblami. Bardzo popularna jest niewielka plaża z przylegająca wyspą Gołębi.

Miasteczko Sidi Bou Said oddalone 10 km od Tunisu nazywane również "dwukolorowym miastem" to wyjątkowo malownicze miejsce, w którym niepowtarzalną atmosferę tworzą biało-niebieskie domy i pnące się po parkanach wiecznie kwitnące krzewy bugenwilli. Sidi Bou Said jest położone na szczycie góry tuż nad zatoką, co sprawia, że widoki zapierają dech w piersiach. Z pewnością warto spędzić tam co najmniej jeden dzień.

Ponadto w Tunazji warto zobaczyć także: Sousse, Hammamet oraz Monastir. Każde z tych miasteczek ma Medinę, czyli część zabytkową. W Tunezji znajduje się mnóstwo meczetów i marabutów (miejsc pochówku świętych), które są udostępnione dla zwiedzających.

Komentarze