1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Walentynki we Wrocławiu
Autor: LiliGraphie / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Walentynki 2021 we Wrocławiu - 6 miejsc na Dzień Zakochanych (14 lutego)

Aktualizacja:

Choć Walentynki obchodzone 14 lutego nie są stricte polskim świętem, to jednak dobrze się zadomowiły w naszym kraju. To dobra okazja na okazanie uczucia swojej drugiej połówce, wyjawienie swoich dawno skrywanych uczuć, czy też okazanie sobie po prostu sympatii. Przedstawiamy 6 ciekawych miejsc na spędzenie Dnia Zakochanych we Wrocławiu.

Gdzie spędzić romantyczne Walentynki we Wrocławiu?

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski we Wrocławiu zimą
Ostrów Tumski na Walentynki we Wrocławiu - Autor: pillerss / Źródło: stock.adobe.com

Jednym z najbardziej romantycznych miejsc we Wrocławiu jest Ostrów Tumski, wraz z Mostem Tumskim, gdzie na wzór weneckich mostów zakochanych, pary zawieszają kłódki ze swoimi inicjałami, zaś klucze wrzucają do Odry. Ma to być symbol trwałości ich związku i dobra wróżba na przyszłość. Ostrów Tumski otacza iście magiczna aura, jest tam bardzo romantycznie i można wybrać się ze swoją ukochaną czy ukochanym na spacer po świetnie utrzymanych uliczkach.

Wyspa Słodowa

Na Odrze jest kilka wysp, ale we Wrocławiu na uwagę zakochanych na pewno zasługuje Wyspa Słodowa, z której rozciąga się przepiękny widok na panoramę miasta i na rzekę oraz na zieleń otaczającą wyspę. Co prawda nie ma tam zbyt wiele miejsc do spacerowania, ale liczne ławki zachęcają do wypoczynku. Zakochanym nie będzie nawet zimno w środku lutego - w końcu sami mogą zadbać o to, aby się rozgrzać.

Park Szczytnicki

To dość popularne miejsce na randki, zwłaszcza w Walentynki, ale ogromna przestrzeń, jaką zajmuje Park Szczytnicki sprawia, że trudno tu o tłok. Można za to zorganizować w tym miejscu romantyczne i urozmaicone Walentynki. Na pergoli przy Hali Stulecia bez trudu zarezerwujemy stolik i zjemy coś dobrego. Koniecznie trzeba wybrać się do Ogrodu Japońskiego, a jeśli zakochanym sprawia to przyjemność - na lodowisko. Chwytająca za serce sceneria Parku Szczytnickiego, liczne trasy spacerowe, cisza i spokój jakie tu panują sprawiają, że będzie to dobre miejsce na walentynkową randkę.

Sprawdź 👉 goo.gl/maps/MWG2ZygEhSR2

Park Południowy

Uznawany jest za jeden z najpiękniejszych parków we Wrocławiu. Mieści się na osiedlu Borek i ma status zabytku przyrody. Ma liczne walory krajobrazowe - mostki, stawy, taras widokowy Landsberga czy wzgórze Bendera z małą altanką stwarzają romantyczną atmosferę. To dobre miejsce na spacer dla zakochanych i na oryginalne oświadczyny na łonie natury.

Sprawdź 👉 goo.gl/maps/7ePQEJasBCT2

Dzień Zakochanych we Wrocławiu
Autor: Studio Romantic / Źródło: stock.adobe.com

Wyspa Opatowicka - Wyspa Miłości

To naturalnie jedno z najlepszych miejsc na spędzenie Dnia Zakochanych. Wyspa Miłości jest inną nazwą wrocławskiej Wyspy Opatowickiej, znajdującej się pomiędzy Odrą a Kanałem Opatowickim.

Sprawdź 👉 goo.gl/maps/oRwMY5kwJ2t

Mostek pokutnic

Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny
Mostek pokutnic - Autor: Bentor / Źródło: stock.adobe.com

Mostek pomiędzy wieżami Katedry św. Marii Magdaleny znajduje się w samym centrum Wrocławia i stanowi znakomity punkt widokowy. To romantyczne miejsce, gdzie można na przykład złożyć dozgonną deklarację miłości i oświadczyć się. Punkt czynny jest zimą codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Sprawdź 👉 katedramm.pl/mostek-pokutnic/

Walentynki Wrocław
Dzień Zakochanych we Wrocławiu - Autor: petrrgoskov / Źródło: stock.adobe.com

Propozycji na to, jak i gdzie spędzić Walentynki we Wrocławiu jest co niemiara. Wielu zakochanych udaje się po prostu do restauracji, kina, teatru, opery czy na jeden z licznych koncertów organizowanych w różnych punktach we Wrocławiu. Wybór należy do Was!

Komentarze