1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Baseny Wrocław
Autor: Alena Ozerova / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Kąpieliska, baseny i pływalnie sportowe we Wrocławiu

Aktualizacja:

Wakacje, słońce i upały powyżej 30 stopni Celsjusza ☀️ wrocławskie kąpieliska są z pewności zapełnione. Zobacz, gdzie można się schłodzić i odpocząć na plaży w upalne dni we Wrocławiu - lista kąpielisk i basenów na lato!

Miejsca do kąpieli - Wrocław

Kopalnia Wrocław

Od 1 lipca 2016 roku otwarte jest kolejne miejsce do kąpieli - Kopalnia Wrocław, gdzie właśnie znajdowała się kopalnia piasku, na rogatkach Wrocławia. Zlokalizowana jest niedaleko drogi prowadzącej do Obornik Śląskich, obok wsi Paniowice.

Dla plażowiczów przygotowano dwa kąpieliska z czystą wodą, dmuchany aquapark na wodzie, boiska do siatkówki plażowej, rowery wodne, kajaki i beach bar.

Ceny biletów w tygodniu to 8-10 PLN, a w weekend 10-13 PLN. Po godzinie 17:00 wstęp kosztuje tylko 5 zł. Jest również możliwość wykupienia biletów rodzinnych oraz karnetów.

Zobacz 👉 kopalnia.wroc.pl

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Kąpielisko Jeziorowa (Jezioro Pawłowickie)

Nowe kąpielisko Jeziorowa przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach, obok Wrocławia, również otwarte jest od 4 czerwca 2016 roku. Kąpiący się tam turyści i mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, dzięki dyżurom ratowników oraz punktowi medycznemu.

Także i tu można zażywać kąpieli słonecznych na plaży, korzystać z toalet, boiska do siatkówki i grilla. Wstęp na kąpielisko jest bezpłatny, a otwarte jest w godzinach od 9:00 do 19:00.

Zobacz 👉 Kąpielisko Pawłowice

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Kąpielisko Harcerska (Oporów)

Od 4 czerwca 2016 roku Wrocław otworzył nowe, bezpłatne kąpielisko dla mieszkańców i turystów miasta. Basen "Oporów" MOSiR to miejsce do zażywania kąpieli, znajdujące się przy ul. Harcerskiej na Oporowie.

Dyżuruje tam ratownik, jest czynny punkt medyczny, toalety i czysta plaża. To miejsce sprzyjające wypoczynkowi i rekreacji. Wstęp w godzinach 9:00 – 19:00.

Zobacz 👉 Kąpielisko Oporów

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Pływalnie i kąpieliska we Wrocławiu
Autor: Anna Om / Źródło: stock.adobe.com

Kąpielisko Królewiecka (Staw Królewiecki)

1 czerwca 2017 roku przy ul. Królewieckiej, na wrocławskich Maślicach, oficjalnie zostało otworzone nowe, bezpłatne, miejskie kąpielisko (Staw Królewiecki) z plażą o pow. 1600m2. Aby ją stworzyć, użyto 3000 ton piasku morskiego i rzecznego. Plaża znajduje się przy ul. Narzędziowej, równoległej do ul. Królewieckiej.

Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy. Warto zaznaczyć, że do tej pory Wrocławianie zażywali tu kąpieli nielegalnie, za co groził mandat. Jak większość wrocławskich kąpielisk i tutaj godziny otwarcia od 9:00 do 19:00.

Zobacz 👉 Kąpielisko Królewiecka

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Aquapark Wrocław - Wrocławski Park Wodny

Przy ul. Borowskiej 99 we Wrocławiu funkcjonuje całoroczny aquapark z basenem sportowym, saunarium i basenami rekreacyjnymi, także zewnętrznymi. Dzięki licznym atrakcjom, możliwości wykupienia lekcji pływania i dostępnej strefie gastronomicznej, na terenie aquaparku można aktywnie i pożytecznie spędzić cały dzień - niezależnie od wieku.

W ścisłym sezonie (27.06. - 31.08.) obiekt jest czynny w godz. 8.00 - 23.00. Natomiast basen sportowy odtwarty jest już od 6:00 do 23:00. Ceny wstępu na baseny rekreacyjne zaczynają się od 18zł (bilet ulgowy, 1h). Szczegółowy cennik i inne informacje znajdują się na 👉 aquapark.wroc.pl

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Kąpielisko Glinianki

Przy ul. Kosmonautów 2, miłośnicy kąpieli znajdą naturalne Kąpielisko Glinianki, czynne od 1 czerwca codziennie w godz. 9.00 - 19.00. Do dyspozycji kąpiących pozostają trzy urokliwe jeziorka. Kąpielisko znajduje niedaleko Stadionu Wrocław.

Cena biletu normalnego wynosi 8zł, ulgowego 6zł. Po godz. 17:00, każdy wejdzie za jedyne 3zł. Na terenie kąpieliska można wypożyczyć leżak.

Zobacz 👉 Kąpielisko Glinianki

Na terenie kąpieliska znajduje się również WakePark 👉 wakeparkwroclaw.pl

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Wakeboarding Wrocław
Autor: photowahn / Źródło: stock.adobe.com

Kąpielisko Morskie Oko

Przy ul. Chopina 27, znajduje się Kąpielisko Morskie Oko. Jest ono otwarte od 1 czerwca, w godz. 9:00 - 19:00. Kąpielisko obejmuje akwen wodny o pow. 5ha, plażę o pow. 10ha oraz liczne atrakcje dla dzieci, m.in. brodzik, plac zabaw i ślizgawkę wodną.

Można tu wypożyczyć kajak, zagrać w siatkówkę i skorzystać z bogatej oferty lokali gastronomicznych. Ceny biletów: normalny w dni robocze 10 zł lub 13zł w weekendy i święta, ulgowy odpowiednio 8zł i 10zł. Po godz. 17:00, każdy wchodzi za 5zł. Dostępne są także karnety.

Zobacz 👉 Kąpielisko Morskie Oko

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Basen Kłokoczyce

Przy ul. Kłokoczyckiej 2, od 1 czerwca, działa w godz. 9:00 - 19:00 basen pływacki. Basen mieści się kilka kilometrów za za Centrum Handlowym Korona. Na terenie obiektu znajduje się także brodzik, plac zabaw, ślizgawka wodna i boisko do siatkówki plażowej.

Ceny biletów: normalny w dni robocze 10 zł lub 13zł w weekendy i święta, ulgowy odpowiednio 8zł i 10zł. Po godz. 17:00 każdy wchodzi za 5zł. Dostępne są także karnety.

Zobacz 👉 Basen Kłokoczyce

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Pływalnia Orbita

Kąpielisko Orbita znajduję się przy Hali Sportowej "Orbita" przy ul. Wejherowskiej. Na obiekcie są 3 baseny: sportowy o długości 50 m i gł. od 1,6 do 1,8 m, rekreacyjny 50 m i gł. od 1 do 1,40 m oraz basen ze zjeżdżalniami: rolba i 3 ślizgawki. Dla dzieci przygotowano brodzik o gł. 40 cm.

Kąpielisko czynne jest od 9:00 do 19:00, a w czasie dużych upałów przedłużone do godziny 20:00. Na terenie kąpieliska znajdują się bary, przebieralnie, szatnie i sanitariaty. Bilety w tygodniu w cenie 15/18zł, a w weekendy 17/20zł za godzinę. Bilety popołudniowe po 8zł za godzinę.

Zobacz 👉 plywalniaorbita.spartan.wroc.pl

Jak dotrzeć? 🗺 goo.gl/maps/

Baseny sportowe i pływalnie we Wrocławiu
Autor: SolisImages / Źródło: stock.adobe.com

Baseny kryte we Wrocławiu

Warto wiedzieć, że we Wrocławiu działa także wiele krytych basenów. Oprócz wspomnianego Aquaparku, są to: Centrum Basenowo-Sportowe Redeco przy ul. Rogowskiej, Wrocławskie Centrum SPA przy ul. Teatralnej, pływalnia Stadionu Olimpijskiego przy ul. Paderewskiego, basen przy ul. Baudouina de Courtenay, basen w Hotelu Orbis, basen UP przy ul. Chełmońskiego, WKS przy ul. Racławickiej oraz baseny w szkołach i uczelniach wyższych.

Komentarze