1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Dzień Dziecka Wrocław
Autor: Robert Kneschke / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Dzień Dziecka 2022 we Wrocławiu

Aktualizacja:

1 czerwca obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to szczególny dzień, który wymaga odpowiedniej oprawy. Rodzice i bliscy dziecka powinni dołożyć wszelkich starań, aby był on dla niego niezapomniany. Chodzi tu nie tylko o pożądane prezenty z okazji Dnia Dziecka, ale również o atrakcje, jakie można dziecku zapewnić. Sprawdźmy, jak można w ciekawy sposób spędzić Dzień Dziecka we Wrocławiu.

"Z racji obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, zamknięte zostały niektóre atrakcje i odwołana większość imprez masowych. Skontaktuj się z wybranym obiektem w celu potwierdzenia godzin otwarcia."

Miejsca i atrakcje na Dzień Dziecka

Wizyta w Zoo 

Wrocławskie Zoo łącznie z Afrykarium jest jednym z największych i najpiękniejszych tego typu obiektów w Polsce. Wszystkie klatki i wybiegi dla zwierząt są zadbane. Widać ciągłą pracę pracowników Zoo. Dla dzieci jednak liczy się tylko to, ile ciekawych zwierząt można tu obejrzeć. Jest ich ponad 10 tysięcy, także wyprawa do Zoo może być całodzienną wycieczką. Na szczęście, na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu można zjeść pyszny obiad czy przekąskę.

Zobaczymy tu słonie, lwy, tygrysy, hipopotamy czy nosorożce oraz szeroki wybór zwierząt morskich. Wrażenie robi zwłaszcza szklany tunel z egzotycznymi gatunkami zwierząt morskich w Afrykarium. Każdy kilkulatek będzie piszczał z radości, kiedy dosłownie nad jego głową przepłynie płaszczka lub groźny rekin.

Zobacz 👉 zoo.wroclaw.pl

Teatr lalek we Wrocławiu

Wrocławski Teatr Lalek zabierze nasze dzieci w realia znanych i lubianych bajek. Na deskach tego teatru odgrywane są historie Czerwonego Kapturka, czy Calineczki. Pierwszego czerwca planowany jest koncert zespołu Jerz Igor (Scena Letnia) oraz premiera przedstawienia Motyl. Przed zaplanowaniem wizyty warto jednak sprawdzić, co akurat grają w tym teatrze, którego oferta w pierwszej kolejności kierowana jest do dzieci.

Zobacz 👉 teatrlalek.wroclaw.pl/pl/repertuar-bilety

Jump World Wrocław

Niech ten Dzień Dziecka będzie absolutnie wyjątkowy i oderwany od szarej rzeczywistości. Świętując wraz z dzieckiem, możecie wybrać się do sali zabaw - dla dzieci i dorosłych - Jump World Wrocław. Właściwie jest to duży park trampolin, gdzie można aktywnie spędzić czas, bez względu na wiek.

Jump World - Park Trampolin Wrocław
Autor: Vasyl / Źródło: stock.adobe.com

Zobacz 👉 jumpworld.pl/wroclaw

Hydropolis

To ciekawe miejsce na mapie Wrocławia - Hydropolis opowiada historię wody w różnych jej aspektach. Właściwie mamy tu do czynienia z multimedialną wystawą, w której główną rolę odgrywa woda. Wystawa mieści się, co ciekawe, w XIX-wiecznym zbiorniku - wieży ciśnień na Grobli, ale jego wyposażenie jest ultra nowoczesne.

Dzięki technikom multimedialnym dzieci zabierane są w Hydropolis we Wrocławiu na szczególną wycieczkę np. w głąb oceanicznych toni, gdzie zobaczą olbrzymie zwierzęta wodne. Mają też okazję zobaczyć urządzenia hydrotechniczne czy poznać historię wodociągów. Rodzice mogą też wykupić dziecku udział w warsztatach pod hasłem: "Magia Wody" czy "Laboratorium Baniek Mydlanych".

Zobacz 👉 hydropolis.pl

 

Wioska indiańska Tipi Town

Jeśli Twoje dziecko jest zafascynowane Indianami i ich kulturą, zabierz je na niezapomnianą przygodę do wioski indiańskiej Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim. Tam pozna zwyczaje Indian i będzie mogłow popróbować przysmaków typowej, indiańskiej kuchni. Być może wsłuchane w plemienne pieśni dziecko zapragnie poznać legendy z życia wielkich wojowników lub po prostu odpocząć w kolorowych hamakach w cieniu drzew w sadzie.

Wioska indiańska Tipi Town
Autor: Tomsickova / Źródło: stock.adobe.com

Zobacz 👉 tipitown.pl

Podziwianie panoramy miasta

Dziecko będzie zachwycone, jeśli będzie mogło wjechać na jeden z licznych punktów widokowych we Wrocławiu i to z wysokości nawet 200 metrów nad ziemią podziwiać panoramę miasta. Pozwala na to punkt widokowy Sky Tower we Wrocławiu.

Zabawa na świeżym powietrzu

W całym Wrocławiu jest wiele miejsc, w których możemy urządzić piknik czy wybrać się na spacer z dzieckiem w dniu jego święta. Ogród Japoński czy Park Szczytnicki są tego najlepszym przykładem.

Kolejkowo

Także we Wrocławiu można podziwiać makietę kolejową o łącznej powierzchni aż 260 m2. Miniaturowy świat "Kolejkowo" zachwyci dzieci, nie tylko te, które lubią kolej, ale i wszystkie inne, które lubią bawić się np. klockami. Po makiecie cały czas jeździ 15 pociągów po torach o łącznej długości 430 metrów.

Kolejkowo Wrocław
Autor: Dziurek / Źródło: stock.adobe.com

Zobacz 👉 wroclaw.kolejkowo.pl

W każdym ze wspominanych miejsc dziecko miło spędzi czas, a Wrocław oferuje i inne przykłady atrakcji dla dzieci, jakie powinny przypaść im do gustu. Ważne jest, aby w Dniu Dziecka jak najwięcej uwagi poświęcić właśnie maluchom.

Komentarze