1. Pozwiedzane.pl
 2. Wrocław
Dzień Kobiet Wrocław
Autor: andreswd / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Dzień Kobiet 2021 we Wrocławiu

Aktualizacja:

W całej Polsce 8 marca kwiaciarnie przeżywają oblężenie. Każdy mężczyzna chce kupić swojej kobiecie - żonie, narzeczonej, mamie, koleżance, siostrze czy cioci symbolicznego kwiatka. Dzień Kobiet to okazja do tego, aby płeć piękna świętowała. Ten dzień można spędzić też w typowo babskim gronie i bawić się choćby do białego rana. Gdzie zatem warto wybrać się w Dzień Kobiet we Wrocławiu i jak go uczcić?

"Z racji obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe."

8 marca każdego roku to szczególna data dla wszystkich Pań. W tym wyjątkowym dniu obowiązkowo każdej kobiecie należy się piękny kwiat, nie można również zapomnieć o złożeniu życzeń. Co roku Dzień Kobiet we Wrocławiu obchodzony jest niezwykle uroczyście. Organizowanych jest wiele ciekawych imprez przygotowanych specjalnie dla Pań. Mogą one skorzystać z bezpłatnych pokazów filmowych, zajęć tanecznych, czy fitness...

W różnych miejscach Wrocławia powstały też specjalne punkty, w których wszystkie kobiety mogą uzyskać bezpłatne porady lekarzy specjalistów dotyczące ich stanu zdrowia. Wiele instytucji kulturalnych przygotowało również atrakcje w postaci interesujących pokazów, wykładów i warsztatów. Mówiąc o Dniu Kobiet nie można również zapomnieć o tradycyjnej Manifie, czyli manifestacji, w której kobiety walczą o respektowanie swoich praw.

Dzień Kobiet - 8 marca
Autor: makistock / Źródło: stock.adobe.com

Imprezy w klubach z okazji Dnia Kobiet

Wrocław jest nowoczesnym miastem, w którym nie brakuje dyskotek, klubów muzycznych i pubów z różnymi gatunkami muzycznymi. Zawczasu można zarezerwować stolik w jednym z takich lokali i świętować Dzień Kobiet. Wieczory taneczne z tej okazji są urządzane w wielu klubach. Do najmodniejszych zalicza się Restaurację "Statek Wratislavia", X-Demon Wrocław przy Placu Wolności 7, Restaurację Patio czy klub "Akademia".

Zobacz 👇

 • statekrestauracja.pl
 • wroclaw.xdemon.pl
 • restauracjapatio.eu
 • facebook.com/akademiaclubwroclaw/

Muzyczna uczta dla Pań

W salach koncertowych i klubach muzycznych z okazji Dnia Kobiet jak co roku urządzane są koncerty specjalnie dla Pań. To one w dniu swojego święta mogą bawić się przy dźwiękach ulubionej muzyki i słuchać ulubionych wykonawców. W poprzednich latach takie koncerty odbywały się m.in. w klubie "Nietota" przy ul. Kazimierza Wielkiego 50 czy w Centrum Kongresowym Kompleksu Hali Stulecia, zdolnym pomieścić kilkaset osób. W Hali Stulecia na ogół mamy do czynienia z koncertami na szeroką skalę, m.in. z udziałem orkiestry symfonicznej.

Zobacz 👉 facebook.com/KlubNietota/

Koncerty dla Pań także organizowane są także w Sali Koncertowej Radia Wrocław, czy w klubie muzycznym Stary Klasztor i w Sali Głównej KGHM Narodowego Forum Muzyki.

Zobacz 👇

 • radiowroclaw.pl/Sala-Koncertowa
 • staryklasztor.com.pl
 • nfm.wroclaw.pl
Kwiaty na Dzień Kobiet
Autor: czarny_bez / Źródło: stock.adobe.com

Spotkanie w kobiecym gronie

Co lubią kobiety? Ploteczki! Dlatego Dzień Kobiet mogą spędzić z najlepszymi przyjaciółkami w restauracjach we Wrocławiu i zjeść coś wyjątkowego. Na ten dzień wiele lokali gastronomicznych przygotuje wyjątkowe menu, specjalnie dla Pań, aby zaspokoić ich podniebienie.

Przedstawienia teatralne

Kolejną propozycją na spędzenie Dnia Kobiet we Wrocławiu może być wizyta w teatrze. Na spektakle zaprasza Teatr KomediaATM Scena na Bielanach czy Teatr Muzyczny Capitol i Teatr Polski przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3 we Wrocławiu.

Zobacz 👇

 • teatrkomedia.com
 • scenaatm.pl
 • teatr-capitol.pl
 • teatrpolski.wroc.pl

Dzień Kobiet na zakupach

Zakupy - Dzień Kobiet Wrocław
Autor: weyo / Źródło: stock.adobe.com

Galerie handlowe we Wrocławiu zapraszają Panie do uczczenia Dnia Kobiet w nieco inny sposób - na zakupach. Być może to rzeczywiście dobra okazja do tego, aby pofolgować sobie i pozwolić na zakup nowej sukienki czy butów dla własnej przyjemności? Na pewno Panowie nie będą mieli nic przeciwko, że Panie same wybiorą się na podbój sklepów, albo wyłącznie w towarzystwie swoich koleżanek.

Gdzie jeszcze można zabrać kobietę w Dzień Kobiet?

Jeśli już znudziły się wam imprezy taneczne, zakupy czy koncerty, może ciekawą propozycją na Dzień Kobiet będzie wizyta w Instytucie Strzelectwa przy ul. Świątnickiej, gdzie będzie można nauczyć się strzelać z prawdziwej broni. Podobną ofertę prezentuje strzelnica ProGunTac na placu Orląt Lwowskich.

Zobacz 👉 progun.pl

Dobrym pomysłem może być też damski paintball we Wrocławiu - ośrodków oferujących taką rozrywkę nie brakuje. Do tego dochodzą wszelkie propozycje dotyczące spędzania czasu na świeżym powietrzu, np. w Ogrodzie Botanicznym i Ogrodzie Japońskim, czy wizyta w kinie na typowo kobiecych seansach.

Komentarze