1. Pozwiedzane.pl
 2. Wrocław
Dzień Marki we Wrocławiu
Autor: BillionPhotos / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Dzień Matki 2021 we Wrocławiu

Aktualizacja:

Tradycyjnie w Polsce 26 maja jest dniem szczególnym, ponieważ wówczas swoje święto obchodzą Mamy. Niezależnie od tego, ile mają lat, zawsze zasługują na naszą najwyższą uwagę, nie tylko w Dniu Matki, ale i przez cały rok. Z okazji ich święta warto zaplanować coś szczególnego. Jak świętować Dzień Matki we Wrocławiu? Gdzie zabrać lub zaprosić swoją Mamę, aby dzień ten stał się absolutnie wyjątkowy?

Pomysły na Dzień Matki

Muzyczna uczta

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia. Co zatem może być lepszym prezentem i atrakcją z okazji Dnia Matki niż wspólny koncert? Swoją Mamę można zaprosić na występ jej ulubionego zespołu, wokalisty czy wokalistki, albo koncert w filharmonii, o ile jest miłośniczką muzyki klasycznej.

W ten dzień w wielu klubach we Wrocławiu organizowane są wydarzenia muzyczne, w całości poświęcone świętującym Mamom. Bardzo często też koncerty na Dzień Matki mają miejsce w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia - tu w programie zwykle jest koncert przebojów muzyki klasycznej, operetkowej, a nawet popularnej, w wykonaniu znakomitych orkiestr.

Dzień Matki w teatrze

Strawą dla duszy, jaka ucieszy wiele Mam, jest wizyta w teatrze. Niektóre mamy w natłoku codziennych zajęć nie mogą sobie pozwolić na chwilę kulturalnej rozrywki. Dzieci mogą zafundować swojej Mamie bilety na spektakl, który by się jej na pewno spodobał, albo pójść razem i spędzić miło wieczór w teatrze.

We Wrocławiu nie brakuje scen, na których grane są spektakle najwyższych lotów. Można zatem kupić bilety do takich teatrów jak:

 • Drugie Studio Wrocławskie,
 • Teatr Kalambur,
 • Teatr Lobego,
 • Opera Wrocławska,
 • Wrocławski Teatr Pantomimy,
 • Teatr Arka,
 • Teatr Formy,
 • Teatr Misterium,
 • Teatr Muzyczny Capitol,
 • Teatr Polski we Wrocławiu,
 • Wrocławski Teatr Komedia,
 • Wrocławski Teatr Piosenki,
 • Wrocławski Teatr Współczesny.

Podziwianie widoków

Oryginalnym sposobem na uczczenie Dnia Matki będzie wycieczka po Wrocławiu po największych punktach widokowych, z których podziwiać można panoramę miasta. W tym celu można wybrać się na niezapomnianą przygodę do takich miejsc jak:

Taki spacer po Wrocławiu to dobry pomysł rzecz jasna dla tych Mam, które nie mają lęku wysokości!

Wyprawa do świata zwierząt

Jeśli wydaje się Wam, że zoo jest miejscem wyłącznie dla najmłodszych gości, to się mylicie. Jeśli Wasza Mama lubi zwierzęta i chciałaby móc je podziwiać, w Dzień Matki zabierzcie ją do wrocławskiego Zoo. Odwiedzenie wszystkich zwierząt, jakie tam mieszkają, łącznie z Afrykarium, zająć może cały dzień, ale będzie pouczającą wycieczką. Być może Wasza Mama jeszcze nie miała okazji na spokojnie odwiedzić Zoo we Wrocławiu.

Spacer z Mamą

Wrocław słynie z tego, że ma wiele pięknych parków i miejsc spacerowych, chociażby nad Odrą. Spacer po Ogrodzie Japońskim czy wycieczka w okolicach wrocławskiej Pergoli to kolejne nasze pomysły na spędzenie wspólnie z Mamą jej majowego święta.

Kulinarna podróż po Wrocławiu

Klasyczną formą uczczenia Dnia Matki będzie zaproszenie Mamy na kolację w jednej z doskonałych wrocławskich restauracji. Do wyboru mamy lokale gastronomiczne serwujące kuchnię z całego świata. Są propozycje kuchni tradycyjnej, polskiej, kuchni japońskiej, greckiej, włoskiej czy francuskiej.

26 maja - Dzień Matki we Wrocławiu
Autor: Alekss / Źródło: stock.adobe.com

To tylko jedne z wielu pomysłów na wspólne spędzanie tego pięknego dnia. Warto wygospodarować sobie choć jedno popołudnie, albo najlepiej cały dzień i w całości poświęcić go swojej Mamie. Niech poczuje się absolutnie wyjątkowa.

Dzieci mogą zasponsorować Mamie wizytę u kosmetyczki, u fryzjera czy w SPA. Zabrać ją na manicure i pedicure albo na masaż. Paleta atrakcji we Wrocławiu jest tak szeroka, że dla każdej Mamy znajdzie się coś odpowiedniego.

Komentarze