1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Eko środki transportu przyjazne środowisku - Wrocław
Autor: Mirko / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Eko środki transportu przyjazne środowisku we Wrocławiu

Aktualizacja:

Chcesz zwiedzić możliwie największą część miasta bez szkód dla środowiska naturalnego? Zamiast samochodu, czy innego środka transportu, który emituje spaliny, wybierz jedną z naszych propozycji. Niezapomniane przygody w otoczeniu malowniczych krajobrazów Wrocławia gwarantowane! Ekologiczne zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska to wyjątkowa propozycja bez względu na wiek, zainteresowanie, czy czas trwania pobytu!

Rower miejski - dwukołowcem przez świat

Rowery miejskie Wrocław
Autor: Bits and Splits / Źródło: pl.fotolia.com

Rower miejski to jeden z najbardziej rozpowszechnionych środków transportu na ulicach stolicy Dolnego Śląska. Zarówno centralna część miasta, jak i okolice takich dzielnic jak: Psie Pole, Las Strachociński (Smoczy Las), czy Leśnica posiadają odpowiednią liczbę stacji rowerów miejskich. Dodatkowym atutem jest dostępność wielu ścieżek rowerowych, chociażby wzdłuż Odry. Urokliwe widoki, piękne krajobrazy, spokój i cisza w środku dużej aglomeracji? Witaj w sercu Wrocławia!

...w piękny rejs łódką!

Jeśli wśród nas znajdują się miłośnicy transportu wodnego, Wrocław przygotował dla Was wyjątkowe atrakcje. Jak wiemy, przez stolicę Dolnego Śląska płynie cudowna rzeka Odra. Za sprawą jej dobrodziejstw możemy korzystać z rejsów łódką lub kajakiem. Relaks i odpoczynek w połączeniu z przemierzaniem kolejnych kilometrów naszej podróży? Pozwól sobie na chwilę wysiłku i aktywności fizycznej - odłącz się na moment od miejskiego zgiełku i wrocławskich ulic na rzecz... spojrzenia na miasto z zupełnie innej perspektywy!

Hulajnoga - nie tylko dla najmłodszych

Hulajnogi Wrocław
Autor: Parilov / Źródło: stock.adobe.com

Wrocław dynamicznie się zmienia i stawia na prężny rozwój nowych, ciekawych środków transportu. Dzięki temu, już od października 2018 roku możemy poza rowerami, pieszymi wędrówkami, czy komunikacją miejsą znaną od lat wybrać się na przygodę hulajnogą miejską! Niewielki koszt wynajmu sprzętu, idący w parze ze sprawnym transportem i przyjemnością pozwolił na wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, którzy do Wrocławia przyjeżdżają wyłącznie okresowo.

Gondolowa kolejka studentów - Polinka

Stacja Polinka PWr
Źródło: Pozwiedzane.pl

Kto powiedział, że w trakcie wolnego czasu nie można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa... kolejką gondolową? Polinka funkcjonuje we Wrocławiu na odcinku Wybrzeże Wyspiańskiego - ul. Na Grobli. Chodź czas przejażdżki nie należy do najdłuższych, gwarantuje niezapomniane wspomnienia i chwile spędzone z najbliższymi w jednym z dwóch dostępnych wagoników. Spójrz na miasto Wrocław zupełnie z innej perspektywy - 7 metrów nad Odrą odkryj Most Grunwaldzki i wyłaniający się z oddali Ostrów Tumski w nowej odsłonie.

Takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego - riksza we trójkę?

Riksze Wrocław
Autor: Jacob Lund / Źródło: stock.adobe.com

Zwiedzanie Wrocławia w trójkę może przyjąć zupełnie inną, ale jakże interesującą formę. Wypożyczenie roweru na trzy osoby, czyli przejażdżka rikszą to świetna zabawa! Dodatkowym plusem jest sam kierowca, który ze względu na świetną znajomość miasta chętnie wcieli się w rolę przewodnika.

Podróżowanie po stolicy Dolnego Śląska to prawdziwa przyjemność. Wbrew powszechnie panującej opinii, wypożyczanie nowych, ekologicznych środków transportu nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Proponowane alternatywy ne tylko pozwolą na ochronę środowiska naturalnego, ale również nie obciążą znacząco budżetu, jakim gospodarujesz.

Komentarze