1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Eko środki transportu przyjazne środowisku we Wrocławiu
Autor: Mirko / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Eko środki transportu przyjazne środowisku we Wrocławiu

Aktualizacja:

Chcesz zwiedzić możliwie największą część miasta bez szkód dla środowiska naturalnego? Zamiast samochodu, czy innego środka transportu, który emituje spaliny, wybierz jedną z naszych propozycji. Niezapomniane przygody w otoczeniu malowniczych krajobrazów Wrocławia gwarantowane! Ekologiczne zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska to wyjątkowa propozycja bez względu na wiek, zainteresowanie, czy czas trwania pobytu!

Rowery miejskie we Wrocławiu - dwukołowcem przez świat

Rowery miejskie Wrocław
Autor: Bits and Splits / Źródło: pl.fotolia.com

Rower miejski to jeden z najbardziej rozpowszechnionych środków transportu na ulicach stolicy Dolnego Śląska. Zarówno centralna część miasta, jak i okolice takich dzielnic jak: Psie Pole, Las Strachociński (Smoczy Las), czy Leśnica posiadają odpowiednią liczbę stacji rowerów miejskich. Dodatkowym atutem jest dostępność wielu ścieżek rowerowych, chociażby wzdłuż Odry. Urokliwe widoki, piękne krajobrazy, spokój i cisza w środku dużej aglomeracji? Witaj w sercu Wrocławia!

...w piękny rejs łódką po Odrze!

Jeśli wśród nas znajdują się miłośnicy transportu wodnego, Wrocław przygotował dla Was wyjątkowe atrakcje. Jak wiemy, przez stolicę Dolnego Śląska płynie cudowna rzeka Odra. Za sprawą jej dobrodziejstw możemy korzystać z rejsów łódką lub kajakiem. Relaks i odpoczynek w połączeniu z przemierzaniem kolejnych kilometrów naszej podróży? Pozwól sobie na chwilę wysiłku i aktywności fizycznej - odłącz się na moment od miejskiego zgiełku i wrocławskich ulic na rzecz... spojrzenia na miasto z zupełnie innej perspektywy!

Hulajnogi elektryczne we Wrocławiu - nie tylko dla najmłodszych

Hulajnogi Wrocław
Autor: Parilov / Źródło: stock.adobe.com

Wrocław dynamicznie się zmienia i stawia na prężny rozwój nowych, ciekawych środków transportu. Dzięki temu, już od października 2018 roku możemy poza rowerami, pieszymi wędrówkami, czy komunikacją miejską znaną od lat, wybrać się na przygodę elektryczną hulajnogą miejską! Chciałeś wybrać się na zwiedzanie miasta skuterami lub wypożyczonymi rowerami? Teraz skorzystaj z zupełnie nowej alternatywy w postaci... hulajnogi elektrycznej!

Niewielki koszt wynajmu sprzętu, idący w parze ze sprawnym transportem i przyjemnością pozwolił na wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, którzy do Wrocławia przyjeżdżają wyłącznie okresowo. W prosty sposób możesz zainstalować aplikację na swoim urządzeniu mobilnym wraz z podpięciem wybranego środka płatniczego i... komu w drogę temu hulajnogę!

Riksza we Wrocławiu?

Riksze Wrocław
Autor: Jacob Lund / Źródło: stock.adobe.com

Zwiedzanie Wrocławia w trójkę może przyjąć zupełnie inną, ale jakże interesującą formę. Wypożyczenie roweru na trzy osoby, czyli przejażdżka rikszą to świetna zabawa! Dodatkowym plusem jest sam kierowca, który ze względu na świetną znajomość miasta chętnie wcieli się w rolę przewodnika.

Podróżowanie po stolicy Dolnego Śląska to prawdziwa przyjemność. Wbrew powszechnie panującej opinii, wypożyczanie nowych, ekologicznych środków transportu nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Proponowane alternatywy ne tylko pozwolą na ochronę środowiska naturalnego, ale również nie obciążą znacząco budżetu, jakim gospodarujesz.

Riksze we trójkę - w drogę po Wrocławiu!

Oprócz tradycyjnych rozwiązań, Wrocław otwiera się z intrygującymi możliwościami na turystów. Jedną z alternatyw jest przejazd rikszami, jakie podróżują po ulicach stolicy Dolnego Śląska. Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i indywidualnych osób. Trasa każdej wycieczki może zostać spersonalizowana w taki sposób, by zaspokoić Waszą ciekawość i zwrócić uwagę na najbardziej istotne miejsca we Wrocławiu. Koszt wypadu zależny jest od dodatkowych atrakcji oferowanych trakcie przejazdu.

Melexy - rozwiązanie dla grup

Melexy to ciekawe rozwiązanie dla grup, które przyjadą po turystów prosto do hotelu lub innego, wybranego miejsca. Sprzęt posiada nowoczesną klimatyzację i ogrzewanie, co zwiększa komfort przejazdu bez względu na porę roku i panującą na zewnątrz pogodę. Koszt wynajmu pojazdu dla grupy do 10 osób na 2 godziny wynosi ok. 400 zł. W zależności od dodatkowych atrakcji i udogodnień, ostateczna stawka może się różnić. Odkrycie nowego wymiaru Wrocławia za pomocą melexów to tylko kwestia czasu!

Niecodzienne środki transportu we Wrocławiu

Wybierasz się na wycieczkę do Wrocławia z dziećmi? A może planujecie romantyczny wyjazd tylko we dwoje? Bez względu na to, jaki jest cel Twojego pobytu w stolicy Dolnego Śląska, sprawdź w jaki sposób możesz umilić sobie ten niezwykły czas. Poznaj Wrocław z niezwykłej perspektywy, podróżując niecodziennymi środkami transportu!

Polinka - podniebna gondola PWr

Kto powiedział, że w trakcie wolnego czasu nie można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa... kolejką gondolową? Choć pierwotnie Polinka została stworzona wyłącznie dla pracowników i studentów Politechniki Wrocławskiej, od niedawna stała się jedną z najczęściej wybieranych atrakcji Wrocławia. Kolej gondolowa powstała w 2013 roku i służyła do pomocy w komunikacji między poszczególnymi budynkami uczelni. Wedle ścisłości, są one wybudowane po dwóch stronach rzeki Odry, dlatego też zdecydowano się na tego typu rozwiązanie. Polinka funkcjonuje we Wrocławiu na odcinku Wybrzeże Wyspiańskiego - ul. Na Grobli

Obecnie dostęp do gondoli Polinka mają wszyscy, nie tylko osoby związane z Politechniką, ale również turyści i mieszkańcy. Bilet jednorazowy (z wyjątkiem studentów i pracowników PW) kosztuje 4,60 zł, natomiast ulgowy 2,30 zł. Atrakcja ta jest rzadko spotykanym urozmaiceniem nawet w największych, europejskich miastach. Z przeprawy Polinką można skorzystać od poniedziałku do piątku, między godziną 7:00 a 21.00 lub w sobotę i niedzielę, między 10:00 a 18:00 (w ciągu dnia występują przerwy sanitarne).

Sprawdź aktualne informacje 👉 https://pwr.edu.pl/polinka

Gondolowa kolejka studentów

Stacja Polinka PWr
Źródło: Pozwiedzane.pl

Do darmowej podróży uprawnieni są studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej, a także emerytowani pracownicy PWr, dzieci do szóstego roku życia oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Chodź czas przejażdżki nie należy do najdłuższych, gwarantuje niezapomniane wspomnienia i chwile spędzone z najbliższymi w jednym z dwóch dostępnych wagoników. Spójrz na miasto Wrocław zupełnie z innej perspektywy - 7 metrów nad Odrą odkryj Most Grunwaldzki i wyłaniający się z oddali Ostrów Tumski w nowej odsłonie!

Tramwaje "Juliusz", “Strachotek”, "Jaś i Małgosia" i "Baba Jaga"

Od czasu do czasu we Wrocławiu można zauważyć przejeżdzające linią tramwajową zabytkowe, niecodzienne środki transportu. Tramwaje takie jak "Jaś i Małgosia", "Baba Jaga" czy "Juliusz" to atrakcje, które w ubiegłym wieku pozwalały na sprawne przemieszczanie się mieszkańcom Wrocławia. Przejażdżka nimi jest najczęściej możliwa latem, kiedy to "Zabytkowe linie" zostają poddane chwilowej reaktywacji. Kursy trwają od czerwca do października, a ceny za przejazd wahają się od 2 do 4 zł (w zależności od czego, czy przysługuje nam bilet ulgowy).

Lokomotywa parowa

Lokomotywa parowa Wrocław
Autor: serjiob74 / Źródło: stock.adobe.com

Poczuj się jak jeden z bohaterów wiersza Brzechwy i zostań uczestnikiem podróży lokomotywą parową. We Wrocławiu przeniesiesz się do beztroskiego czasu dzieciństwa i dobrej zabawy. Choć przejazdy pociągu parowego zdarzają się stosunkowo rzadko, szczęśliwcy mogą mieć niepowtarzalną okazję, by skorzystać z tej wyjątkowej alternatywy. Zostań pasażerem parowca na jednej z wrocławskich stacji kolejowej i wybierz się w przejażdżkę. Wycieczki są nazywane Skrzatami (w nawiązaniu do wrocławskich krasnali), a zabytkowe lokomotywy gwarantują ogrom atrakcji dla małych i dużych miłośników niekonwencjonalnych środków transportu. Koszt przejazdu podczas wcześniejszych edycji wahał się między 14 a 39 zł.

Zobacz aktualną ofertę 👉 turkol.pl

Komentarze