1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Autor: interstid / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu

Aktualizacja:

Jesteś miłośnikiem dobrych trunków alkoholowych? Kochasz wyborny smak niektórych gatunków piw, pochodzących rodem spod skrzydeł tradycyjnych i regionalnych piwowarzy? Centrum Kultury "ZAMEK" w dniach 7-9 czerwca 2019 roku organizuje na Wrocławskim Stadionie Miejskim kolejną, X. edycję Festiwalu Dobrego Piwa.

"Uwaga! Spożywanie alkoholu dozwolone jest dla osób powyżej 18. roku życia. Z racji obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe."

Atrakcje Festiwalu Dobrego Piwa

Event to trwające 3 dni święto wszystkich piwoszy. Wydarzenie na trwale wpisało się złotymi zgłoskami w rozrywkowo-kulturowe kalendarium stolicy Dolnego Śląska. Aby dowiedzieć się więcej na temat tegorocznej edycji Festiwalu Dobrego Piwa, koniecznie sprawdź poniższe kompendium. Życzymy udanej lektury i wspaniałych wrażeń, połączonych z niezapomnianymi momentami atrakcji!

Słów kilka o samym Festiwalu

Festiwal Dobrego Piwa ma międzynarodowy charakter i jest okazją do zaprezentowania wyrobów przez browary z Polski i z zagranicy. To najstarszy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali piw rzemieślniczych i regionalnych. Event cieszy się niezwykłą popularność, a osobisty udział pozwala na kolekcjonowanie niepowtarzalnych wspomnień.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury "Zamek", wspierany pod względem merytorycznym przez pomysłodawczynię domowego warzenia piwa - Agnieszkę Wołczaską-Prasolik, która jest laureatką nagrody Złoty Chmiel 2013. Swoją pierwszą edycję Festiwal Dobrego Piwa miał w roku 2010 i trwał dwa dni. Jego inicjatorkami była Joanna Boś, będąca organizatorką imprezy Centrum Kultury "Zamek" oraz wspomniana już Agnieszka Wołczaska-Prasolik.

Od 2012 roku program festiwalu został rozszerzony i obejmuje 3 dni. W latach 2010-2013 wydarzenie odbywało się na terenach zamku oraz Parku Leśnickiego, które znajdują się na wrocławskim osiedlu Leśnica. Rosnąca liczba wystawców i gości wymusiła na organizatorach zmianę miejsca wydarzenia. Od 2014 roku Festiwal Dobrego Piwa odbywa się na esplanadzie Stadionu Wrocław na osiedlu Pilczyce. Prezentują się tu corocznie browary regionalne, rzemieślnicze, kontraktowe i restauracyjne z Polski, Czech, Belgii, jak i z Niemiec, Danii, Holandii, Ukrainy, Anglii i Szkocji. Pokazywane są piwa lane oraz butelkowe.

Oczekiwania wobec Festiwalu Dobrego Piwa

Na Festiwalu Dobrego Piwa, każdego roku może się pokazać zarówno doświadczony browar, jak i piwowarzy domowi, zaczynający dopiero przygodę z samodzielnym warzeniem piwa.

Zobacz 👉 Wydarzenie na Facebooku - 10. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Program 10. Festiwalu Dobrego Piwa

W piątek, 7 czerwca 2019 roku odbędzie się pierwszy dzień jubileuszowego Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu. Na dobre rozpoczęcie weekendu i kultowego już eventu będą miały miejsce takie wydarzenia jak:

  • Scena Piwno-Kulinarna (Plaża od ul. Lotniczej):

- 16:10 - instrukcja obsługi festiwalu - przedstawienie m.in. stoisk 70 wystawców, festiwalowych wystaw i innych atrakcji towarzyszących,

- 16:30 - oficjalne otwarcie 10. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa,

- 16:45 - Dodawanie sztucznych aromatów do piwa craftowego – ideały poszły w las?- panel dyskusyjny pod wodzą Marusi - koordynatorki branżowej Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa,

- 17:25 - Konkurs jubileuszowy 10. WFDP - jesteś związany z Festiwalem od samego początku jego działalności? Dysponujesz wiedzą, która pozwala Ci na odpowiedzenie na szereg pytań z nim związanych? Zadania konkursowe czekają właśnie na Ciebie! Zainteresowany? Zapisz się przy scenie.

- 17:40 - Polska piwem stoi! O rynku piwa w Polsce – prezentacja Piwny Klub - pogadanka o najpopularniejszym alkoholu wśród nas - Polaków. Czy na pewno jest to wódka?

- 18:15 - Pokaz warzenia piwa – Twój Browar oraz Grainfather,

- 18:45 - "Czy płomień piwnej rewolucji na świecie gaśnie?" – panel dyskusyjny pod batutą Tomka Kopyry,

- 19:45 - Konkurs z Piwem Festiwalowym,

- 20:00 - Wieczorny chillout na plaży. Zagra DJ Beniovska.

  • Strefa Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich

- 18:00 - 19:00 - Warsztaty: wstęp do sensoryki - poznaj zasady sensoryki oraz parametry brane pod uwagę w trakcie oceny piwa.

  • Strefa Turystyki Piwnej

- 16:00 - 22:00 - Prezentacje w Strefie Turystyki Piwnej:

  • prezentacja ofert turystycznych,
  • prezentacja wystaw: "Piwnym Szlakiem w praktyce", "Browarnictwo we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Historia i współczesność".
  • Strefa chillout (Plaża przy ul. Królewieckiej)


-16:00 – 24:00 - Wieczorny chillout przy znakomitej muzyce i tańce na plaży. Zagra DJ Saay.

  • Strefa Sportów Miejskich

- 16:00-20:00 - Boiska i gry sportowe - boisko do badmingtona, stoły do tenisa, ławeczka do podnoszenia ciężarów i szereg reakcji sprzyjających aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

- 17:00-20:00 - Warsztaty z kuglarstwa - a może sztuka cyrkowa to Twój dotąd nieodkryty talent? Sprawdźmy to!

- 17:00-20:00 - Gry i zabawy dla dzieci - Animatorka Nastazja nie pozwoli nudzić się Twoim dzieciom. Wspólne tańce, gry, zabawy i wyścigi - radosne animacje na wyciągnięcie ręki pociech!

  • Strefa Beer Geek Madness

- 18:00-20:30 - Speedway Stout - Speed Car Motor Lublin i WTS Sparta Wrocław spotkają się w piątkowy wieczór w najlepszej żużlowej lidze świata.

- 21:00-23:00 - Koncert / Jam Session

W drugim dniu festiwalu, 8 czerwca, nadal funkcjonować będzie Scena Piwno-Kulinarna, Strefa Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, Turystyki Piwnej,  Chillout, Sportów Miejskich i Beer Geek Madness. Wśród najbardziej interesujących atrakcji znajdą się:

- 14:00 – Zero Waste Challenge – pod skrzydłami Tomka Jakubiaka wraz z Asią Aniszczyk - dania zostaną w całości przygotowane z resztek i o 17.15 ogłoszenie wyników konkursu publiczności na najlepsze Piwo Festiwalu (Strefa Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich)

- 20:30-21:00 - Piwne Usta - publiczność wybierze najlepszy i najbardziej oryginalny opis piwa przez piwnych blogerów (Beer Geek Madness)

Na zakończenie 10. edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa nastąpi rozwiązanie konkursów, ciekawe prelekcje i podsumowania. Nie zabraknie okazji do podziwiania ciekawych stoisk wystawców, zapoznania się z techniką warzenia piwa, czy sposobów na aktywne spędzenie festiwalowego weekendu.

Aby wziąć udział w Festiwalu Dobrego Piwa nie trzeba wykazywać się nienaganną pozycją społeczną i doskonałą renomą najbardziej wpływowych osób na terenie Dolnego Śląska. Każdy mieszkaniec jest mile widziany i zaproszony na wspólne celebrowanie tegorocznej edycji Festiwalu.

Tego lata nie przegap niecodziennych okazji do dobrej zabawy! Jako miłośnicy dobrego smaku piwa i członkowie lokalnej społeczności pokażmy całemu światu, jak smakuje prawdziwa radość życia! Widzimy się już 7 czerwca na Wrocławskim Stadionie Miejskim! Hi five!

Strona organizatora 👉 festiwaldobregopiwa.pl

Komentarze