1. Pozwiedzane.pl
 2. Wrocław
Halloween Wrocław
Autor: Jag_cz / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Halloween we Wrocławiu

Aktualizacja:

Jak co roku, pod koniec października, we Wrocławiu organizowanych jest mnóstwo imprez i wydarzeń z okazji nadchodzącego Halloween. Niektóre odbywają się już kilka dni przed 31 października, podczas weekendu. Sprawdź gdzie wybrać się z okazji Halloween we Wrocławiu!

Lista imprez i wydarzeń na Halloween

Halloween w MovieGate

Event pod hasłem "Daj się wciągnąć 6 metrów pod ziemię!" to propozycja MovieGate na tegoroczne Halloween we Wrocławiu. W schronie z okresu II wojny światowej odbędzie się specjalne, nocne zwiedzanie w halloweenowej scenerii. Organizatorzy podkreślają, że w schronie nie będziemy sami! Mogą pojawić się niezapowiedziani, straszni goście! Kto to może być? Zapisz się już dziś na zwiedzanie z nutką grozy!

Maraton filmowy - Halloween w kinie

We Wrocławiu, z okazji Halloween, 26 i 31 października można wybrać się na "Nocne Maratony Filmowe Helios". Fani horrorów mają do wyboru dwa zestawy filmowe:

 • zestaw 1 z filmami: Suspiria, Nocne istoty, 13 Kamer i Wyleczeni,
 • zestaw 2 z filmami: Oblicze mroku, Duch śmierci, Poroniony i Mrok.

To specjalnie wyselekcjonowane z okazji Halloween horrory, które przedpremierowo pokaże kino Helios. Do każdego biletu w kasie kina dołączony zostanie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku, sprzedawanego w barze kina Helios w czasie maratonu filmowego.

Podobny maraton filmowy przygotowało kino Cinema City. Już 26 października, w piątkowy wieczór odbył się tam maraton horrorów. Od godziny 22:00 wyświetlane były jeden po drugim 4 horrory:

 • "Korpo",
 • przedpremierowo dwa najnowsze tytuły "Suspiria" i "Look Away",
 • "Ghostland".

Metalowe Halloween

W nocy 31 października w Starej Piwnicy odbędzie się "Metalowe Halloween", czyli wieczór pełen muzyki i metalowych brzmień. W halloweenową noc Stara Piwnica zamieni się w Piwnicę Grozy, a ze sceny popłyną w stronę gości  takie klasyki metalu jak:

 • Marylin Manson - "Personal Jesus",
 • Black Sabbath - "Black Sabbath" , "War Pigs",
 • The Rolling Stones - "Sympathy for the Devil",
 • Ozzy Osbourne - "Mr.Crowley",
 • Rob Zombie - "Dragula",
 • AC/DC - "Hells Bells", "Back in Black",
 • Michael Jackson i "Thriller".

Muzyczną oprawę "Metalowego Halloween" zapewnią:

 • MAREK "STINGU" POPÓW - gitara
 • DAMIAN SZEWCZYK - gitara basowa
 • JACEK BERG - instrumenty klawiszowe
 • PRZEMYSŁAW KOŁODZIEJCZAK - instrumenty klawiszowe
 • JAREK KORZONEK - perkusja
 • a śpiewać będą: NIKOLA WARDA, ULA ISSEL i ADAM SYPUŁA

Obowiązuje dobry humor i mile widziane będą straszne przebrania gości.

Imprezy Halloween dla dzieci

Halloween dla dzieci we Wrocławiu
Autor: Konstantin Yuganov /Źródło: stock.adobe.com

W Loopy's World, w dniach 26-28 października 2018 roku, odbędzie się Halloween dla dzieci. Rodzinne centrum rozrywki zamieni się na ten czas w upiorny las, oferujący pełną gamę gier i zabaw. W programie znalazły się odwiedziny duchów i potworów, przeszywające ciało dreszczem historie, przejażdżka strasznym wagonem oraz poznanie wszystkich tajników strasznie dobrej zabawy.

W Loopy's World zaplanowano z okazji Halloween w tym roku dzienne animacje i atrakcje związane z obchodami halloween, które dostępne będą dla dzieci w cenie biletu.

Podobne atrakcje dla dzieci oferowane są w "Yongsters - klubie rodzinnym" we Wrocławium, przygotowane dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Planowana jest "Noc Halloween" z mini disco, szaloną nauką i zajęciami plastycznymi. Młodzi uczestnicy mają zagwarantowane wyżywienie, picie i przekąski, a jedyne, co muszą mieć ze sobą to śpiwór, piżamkę i ulubioną przytulankę. Każde dziecko otrzyma mały prezent.

Studenckie Halloween  - X-Demon Wrocław

Klub X-Demon we Wrocławiu przy Placu Wolności 7 oferuje zabawę "Studenckie Halloween" 31 października 2018 roku. Obowiązują straszne przebrania halloweenowe. Za najlepsze przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Imprezy na Halloween - Wrocław
Autor: MARIIA / Źródło: stock.adobe.com

Inne imprezy klubowe na Halloween

W piątek 26 października w Banana Dance Club odbyła się impreza - Halloween/Najstraszniejszy weekend w roku. Z tej okazji zaplanowano strasznie dobrą muzykę, konkursy na najlepsze przebrania, a klub zmienił się nie do poznania, dzięki wyjątkowemu wystrojowi z dynią w roli głównej.

W Grey Music Club sobotni wieczór Halloween może przyprawiać o dreszcze. W klubie przy ul. Św. Mikołaja 8 zorganizowano imprezę halloweenową, a zagra: Matush, D'Vision i Alex Inc. W ten sam wieczór imprezę "Halloween Oscaritto Misza" zorganizuje Cherry Club przy ulicy Kuźniczej 10.

Komentarze