1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław
Autor: deagreez / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Aktualizacja:

22 listopada 2019 o godzinie 17:00 rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy we Wroclawiu. Na zainteresowanych niezwykłe atrakcje i niepowtarzalny klimat będą oczekiwać aż do 31 grudnia. Zobacz jakie atrakcje przygotowane zostały przez wystawców i co ciekawego można zobaczyć odwiedzając Rynek przed Świętami Bożego Narodzenia!

"Z racji obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe."

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest uważany za jeden z najlepiej zorganizowanych w całej Europie. Jest stałym punktem odwiedzin lokalnych mieszkańców i turystów, którzy przemierzają setki kilometrów, aby poczuć ten niezapomniany klimat. Bez dwóch zdań, propozycja stolicy Dolnego Śląska może stanąć ramię w ramię z jarmarkami znajdującymi się w Budapeszcie, Berlinie, Dreźnie lub Pradze.

Jarmark ozdabiający Rynek Starego Miasta jest prawdziwą gratką dla gości przyjezdnych z innych części kraju, jak i z zagranicy. Nic w tym dziwnego, jeśli wśród niezwykłych propozycji, wystawcy przez kilkadziesiąt dni kuszą niezapomnianymi zapachami, świąteczną kolorystyką i smakami. Samo miejsce jest przygotowywane z wyprzedzeniem, co potwierdza staranność i zaangażowanie organizatorów w tak niezwykłe przedsięwzięcie, jakim jest jarmark świąteczny.

Którędy na jarmark?

Bożonarodzeniowy Jarmark mieści się w samym kulturalnym sercu stolicy Dolnego Śląska. Na Starym Rynku, pod Ratuszem, Wrocław proponuje szereg niezwykłych propozycji od handlowców. Do 31 grudnia 2019 roku odwiedzimy Domek Pod Krasnalem, Bajkowy Lasek z bajkami dla dzieci, karuzelę, kolejkę i śnieżną kulę. Stoiska zbudowano przy ul. Oławskiej i części ul. Świdnickiej, do przejścia podziemnego. Dodatkowo stoiska można znaleźć z każdej strony Ratusza Miejskiego, a także ca większej części Placu Solnego. Sprawdź osobiście, jakie propozycje przygotował dla Ciebie Wrocław.

Wystawcy i handlarze, działający na Jarmarku na Placu Solnym to nie tylko nasi rodacy. Swoją reprezentacją mogą poszczycić się kraje z niemal wszystkich kontynentów, dlatego Jarmark Bożonarodzeniowy to tak inspirujące wydarzenie. Propozycje nietuzinkowych rękodzieł, kosmetyków, dekoracji, ubrań, dodatków, specjałów świątecznych - to wspaniały pomysł na prezent świąteczny, przygotowanie domu do świątecznej atmosfery, czy przyrządzenie specjałów polskiej kuchni.

Jarmark we Wrocławiu 2019 - atrakcje

Grzane wino - Jarmark Bożonarodzeniowy
Źródło: Pozwiedzane.pl

Korzystając z propozycji Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, możesz napić się przepysznej gorącej czekolady i grzanego wina, stojąc wśród niezwykłych konstrukcji na wrocławskim Rynku. Możliwe jest również skosztowanie suszonych owoców i specjałów, z których słyną zagraniczni wystawcy. Świąteczna atmosfera i otoczenie domków, artystyczne rękodzieła, połączone z propozycjami dla najmłodszych pozwalają na odkrycie rynku na nowo. Artystyczne stoiska są czynne od godziny 10:00 do 21:00. Jak co roku, zgodnie z kultywowaną tradycją,z dniem otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu zaprezentowano oficjalne kubki do grzańców, które cieszą się ogromną popularnością. W szczególności wśród kolekcjonerów, którzy tłumnie pojawiają się na Placu Solnym.

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego

Jeśli zamierzacie wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy w trakcie okresu świątecznego i noworocznego, warto zapamiętać godziny otwarcia w poszczególne dni:

  • 24 grudnia 2019 r. (Wigilia) od 10:00 do 14:00,
  • 25 grudnia 2019 r. (I Dzień Świąt) - Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest nieczynny.
  • 26 grudnia 2019 r. (II Dzień Świąt) - od 14:00 do 21:00,
  • 31 grudnia 2019 r. (Sylwester) - domki przemysłowe: sprzedaż do godziny 17:00; gastronomia i stoiska spożywcze do godziny 02:00 (01.01.2020 r.).

Zobacz 👉 jarmarkbozonarodzeniowy.com

Komentarze