1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław
Autor: deagreez / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 we Wrocławiu

Aktualizacja:

Rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Na zainteresowanych będą oczekiwać niezwykłe stoiska i niepowtarzalny klimat aż do 31 grudnia 2022. Zobacz jakie atrakcje przygotowane zostały przez wystawców i co ciekawego można zobaczyć odwiedzając Rynek i okolice przed Świętami Bożego Narodzenia!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest uważany za jeden z najlepiej zorganizowanych w całej Europie. Jest stałym punktem odwiedzin lokalnych mieszkańców i turystów, którzy przemierzają setki kilometrów, aby poczuć ten niezapomniany klimat. Bez dwóch zdań, propozycja stolicy Dolnego Śląska może stanąć ramię w ramię z jarmarkami znajdującymi się w Budapeszcie, Berlinie, Dreźnie czy Pradze.

Jarmark ozdabiający Rynek Starego Miasta jest prawdziwą gratką dla gości przyjezdnych z innych części kraju, jak i z zagranicy. Nic w tym dziwnego, jeśli wśród niezwykłych propozycji, wystawcy przez kilkadziesiąt dni kuszą niezapomnianymi zapachami, świąteczną kolorystyką i przysmakami. Samo miejsce jest przygotowywane z wyprzedzeniem, co potwierdza staranność i zaangażowanie organizatorów w tak niezwykłe przedsięwzięcie, jakim jest jarmark świąteczny.

Kiedy i gdzie rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska proponuje szereg niezwykłych propozycji od handlowców. Od 18 listopada do 31 grudnia 2022 roku odwiedzimy Domek Pod Krasnalem, Bajkowy Lasek z bajkami dla dzieci, karuzelę, kolejkę i śnieżną kulę. Stoiska mieszczą się w samym kulturalnym sercu Wrocławia - na wrocławskim Rynku z prawie każdej strony Ratusza Miejskiego - na pierzei południowej, północnej i wschodniej. Znajdziesz je również na ul. Oławskiej i części ul. Świdnickiej, od przejścia podziemnego w stronę Rynku. Dodatkowo na większej części Placu Solnego.

Zobacz 👉 mapa i plan Jarmarku 2022

Wystawcy i handlarze, działający na Jarmarku to nie tylko nasi rodacy. Swoją reprezentacją mogą poszczycić się kraje z niemal wszystkich kontynentów, dlatego Jarmark Bożonarodzeniowy to tak inspirujące wydarzenie. Propozycje nietuzinkowych rękodzieł, kosmetyków, dekoracji, ubrań, dodatków, specjałów świątecznych - to wspaniały pomysł na prezent bożonarodzeniowy, na przygotowanie domu czy mieszkania do świątecznej atmosfery, lub na przyrządzenie specjałów polskiej kuchni.

Jarmark we Wrocławiu 2022 - atrakcje

Grzane wino - Jarmark Bożonarodzeniowy
Źródło: Pozwiedzane.pl

Korzystając z propozycji Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, możesz napić się przepysznej gorącej czekolady i grzanego wina, stojąc wśród niezwykłych konstrukcji na wrocławskim Rynku (np. ośmiometrowy wiatrak).

Ośmiometrowy wiatrak - Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław
fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Możliwe jest również skosztowanie suszonych owoców i specjałów, z których słyną zagraniczni wystawcy. Świąteczna atmosfera i otoczenie domków, artystyczne rękodzieła, połączone z propozycjami dla najmłodszych pozwalają na odkrycie rynku na nowo. Artystyczne stoiska są czynne od godziny 10:00 do 21:00. Jak co roku, zgodnie z kultywowaną tradycją, z dniem otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu zaprezentowano oficjalne kubki do grzańców, które cieszą się ogromną popularnością. W szczególności wśród kolekcjonerów, którzy tłumnie pojawiają się na Placu Solnym.

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w dni świąteczne

Jeśli zamierzacie wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy w trakcie okresu świątecznego i noworocznego, warto zapamiętać godziny otwarcia w poszczególne dni:

  • 24 grudnia 2022 r. (Wigilia) - Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest nieczynny,
  • 25 grudnia 2022 r. (I Dzień Świąt) - Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest nieczynny,
  • 26 grudnia 2022 r. (II Dzień Świąt) - Jarmark otwarty od godz. 13:00 do 21:00,
  • 31 grudnia 2022 r. (Sylwester) - domki przemysłowe: sprzedaż do godziny 17:00; pozostałe domki i gastronomia (stoiska spożywcze) do Nowego Roku.

Zobacz 👉 jarmarkbozonarodzeniowy.com

Komentarze