1. Pozwiedzane.pl
 2. Wrocław
Majówka we Wrocławiu
Autor: ivanko80 / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Majówka 2022 we Wrocławiu (Długi Weekend Majowy)

Aktualizacja:

Długi weekend na początku maja to tak zwana "Majówka" - okres obfitujący w liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. W wielu polskich miastach organizowane są wtedy festiwale, koncerty i inne eventy. Wrocław również oferuje wiele interesujących imprez - klubowych i plenerowych. Sprawdź co warto robić podczas Majówki we Wrocławiu!

"Z racji obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, zamknięte zostały niektóre atrakcje i odwołana część imprez masowych. Koniecznie skontaktuj się z wybranym obiektem w celu potwierdzenia godzin otwarcia lub terminu imprezy."

Pomysły na Majówkę - koncerty, imprezy!

1 i 3 maja są ustawowo wolne od pracy. Przy korzystnym układzie, wystarczą tylko 3 dni urlopu w pracy, aby móc wypoczywać nawet przez 9 dni. Długi Majowy Weekend rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w całej Polsce. Tradycyjnie Majówkę można ciekawie spędzić również w stolicy Dolnego Śląska.

"3-Majówka" Najlepszy Festiwal w Mieście. Spotkajmy się we Wrocławiu!

3-Majówka Wrocław
Autor: Melinda Nagy / Źródło: stock.adobe.com

Jednym z najbardziej popularnych festiwali jest 3-Majówka, która jak co roku odbywa się we Wrocławiu. Na wrocławskiej scenie występują najlepsze zespoły, których piosenki znajdują się na szczytach list przebojów. Oprócz nich swoją obecnością "3-Majówkę" zaszczycają również legendy polskiego rocka, jak i wschodzące gwiazdy - z Polski i z zagranicy. Impreza odbywa się w dniach 1-3 maja i gromadzi każdego roku coraz liczniejszą widownię.

 • 1 maja - start: godzina 17:00
 • 2 maja - start: godzina 15:00
 • 3 maja - start: godzina 15:00

Najczęściej "3-Majówka" ma stałe miejsce na terenach Pergoli, w kompleksie Hali Stulecia, przy ulicy Wystawowej 1. Często mniejsze koncerty towarzyszące temu wydarzeniu odbywają się również w innych lokalizacjach.

Po koncertach 2 i 3 maja organizowane jest największe "Nocne Silent Disco" - przygotowanych będzie ok. 1500 słuchawek, z których popłynie muzyka serwowana przez miejscowych DJ-ów. W ramach wydarzenia będzie organizowane także "Plenerowe Kino Nocne". Dla osób przyjezdnych, chcących nocować w namiocie, przygotowane będzie zaraz obok ZOO pole namiotowe.

Zobacz stronę organizatora 👉 3-majowka.pl

Wypoczynek w plenerze

Wrocław jest miastem nowoczesnym, ale nie brakuje tu licznych, zielonych terenów, gdzie można po prostu odpocząć i cieszyć się piękną pogodą. Idealnym miejscem do tego jest Park Szczytnicki, położony niedaleko centrum miasta. To właśnie w nim na początku XX wieku został zaaranżowany Ogród Japoński.

Majówka w plenerze - Wrocław
Autor: Photographee.eu / Źródło: stock.adobe.com

Wypoczywać można również na wrocławskich wyspach, m.in. na Wyspie Słodowej czy na Wyspie Piaskowej. Co roku na wyspach tych organizowane są koncerty, animacje dla dzieci i całych rodzin, a także seanse filmowe i inne, ciekawe atrakcje we Wrocławiu.

Grillowanie podczas Majówki! Gdzie można rozpalić grilla we Wrocławiu?

Grillowanie we Wrocławiu
Autor: Maksim Pasko / Źródło: stock.adobe.com

Nie tylko szczęśliwi posiadacze prywatnych ogródków mogą cieszyć się unikalną atmosferą grillowania. W wyznaczonych miejscach we Wrocławiu rozpalimy grilla legalnie - bez obaw o konflikty z sąsiedztwem czy o mandat od straży miejskiej.

Zasadniczo karane jest tylko naruszenie przepisów przeciwpożarowych, niszczenie zieleni i zakłócanie porządku, a nie samo grillowanie, dlatego możliwość rozstawienia grilla zależy od zarządcy danego terenu. Warto zatem przejrzeć regulamin lub zwrócić się z zapytaniem, najlepiej drogą oficjalną, do właściciela konkretnego terenu.

Z grillowaniem w mieście może być problem, ale we Wrocławiu działa wiele stref, w których taki wypoczynek jest możliwy. Będzie to między innymi możliwe na wałach nadodrzańskich, w niektórych wyznaczonych miejscach w Lesie Rędzińskim, Lesie Osobowickim i Lesie Sołtysowickim, na Wzgórzu Andersa, czy też w okolicach kąpieliska przy Królewieckiej.

Majówka - piknik we Wrocławiu
Autor: ivanko80 / Źródło: stock.adobe.com

Grillowanie w lesie

 • Las Osobowicki - przy boisku i Szwedzkich Szańcach oraz przy parkingu w środkowej części lasu,
 • Las Rędziński - na polanie nad Widawą i przy zbiorniku wodnym,
 • Las Sołtysowicki - przy zbiorniku wodnym Grillować, a także rozpalać ognisko, można wyłącznie w specjalnie wyznaczonych miejscach.

Grillowanie na wrocławskich wzgórzach

 • Wzgórze Andersa przy Aquaparku,
 • Wzgórze Gajowe przy ul. Bardzkiej,
 • Wzgórze Gajowickie (Górka Pafawag) przy ul. Kolbuszowskiej,
 • Grillowanie nad Odrą - na wałach przeciwpowodziowych po obu stronach Odry (o ile nie są prowadzone prace modernizacyjne),
 • Przy mostach: Jagiellońskich, Trzebnickim i Warszawskim.

Nie rozpalisz grilla w parku ani na Wyspie Słodowej

Całkowity zakaz grillowania (wzniecania ognia) obowiązuje we wrocławskich parkach, zarządzanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Dotyczy to także Wyspy Słodowej. Zakaz ten nie obowiązuje natomiast na terenach zielonych przy Stadionie Wrocław.

W przypadku innych parków i terenów w mieście, warto każdorazowo sięgnąć do regulaminu, ponieważ za rozpalenie grilla w niedozwolonym miejscu, a dokładnie spowodowanie zagrożenia pożarowego, grozi nawet 500zł mandatu.

W rejs po Odrze

Jednym z atutów Wrocławia jest jego położenie nad drugą, największą rzeką Polski - Odrą. Jest ona rzeką żeglowną i może być atrakcją samą w sobie podczas Majówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypożyczyć łódkę, m.in. na Przystani Zwierzynieckiej, blisko ZOO, w Zatoce Gondoli przy moście Pokoju lub w Błękitnej Flocie na przystani harcerskiej na Biskupinie.

Rejs po Odrze - Wrocław
Rejs statkiem po Odrze - Autor: foto_neverland / Źródło: stock.adobe.com

Innym środkiem transportu może być kajak. Trzeba jednak mieć pewne umiejętności, aby się na nim utrzymać na wodzie. Łatwiej będzie to zrobić na rowerku wodnym. Dla osób, które chcą po prostu wypoczywać i pływać po rzece podczas Majowego Weekendu pozostaje rejs barką turystyczną, które pływają po Odrze we Wrocławiu lub też wybór parostatku.

Zobacz 👉 Kajaki, barki i łódki na Odrze we Wrocławiu

Gitarowy Rekord Guinnessa

Gitarowy rekord Guinnessa we Wrocławiu
Gitarowy rekord Guinnessa we Wrocławiu - Autor: slonme / Źródło: stock.adobe.com

1 maja na Rynku Głównym we Wrocławiu już od godziny 10:00 wszyscy miłośnicy gitary mogą wziąć udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa. W ten jeden dzień miasto zamieni się w Europejską Stolicę Gitary. Ci wszyscy, którzy zjawią się tego dnia w stolicy Dolnego Śląska, spróbują razem zagrać kultowy utwór "Hey Joe" Jimiego Hendrixa oraz hity Carlosa Santany. Do pobicia uczestnicy będą mieli rekord z 2018 roku, kiedy osiągnięto wynik 7411 grających razem gitar!

Zobacz 🎸 heyjoe.pl 

Krótkie wycieczki miejskie

W wolne dni na początku maja można wybrać się na wycieczkę po Wrocławiu, chociażby "Trasą wrocławskich krasnali". To ciekawe, pouczające doświadczenie, które może przekształcić się nawet w lubianą przez najmłodszych grę w podchody.

Dobrym wyborem będzie wizyta w ZOO i Afrykarium albo w Ogrodzie Japońskim oraz na Ostrowie Tumskim. Niewykluczone, że w wielu miejscach we Wrocławiu w czasie Majówki organizowane będą mniejsze i większe imprezy, pikniki, spotkania i happeningi, w których zarówno Wrocławianie, jak i turyści będą mogli wziąć udział.

Jak jeszcze warto spędzić czas w trakcje Majówki we Wrocławiu?

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom i turystom imprezy na majówkę we Wrocławiu są naprawdę imponujące. Począwszy od tych tradycyjnych, organizowanych na wrocławskim Rynku, poprzez imprezy plenerowe dostępne na licznych, zielonych, wrocławskich terenach, aż po te organizowane w pubach czy centrach handlowych – każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie:

Uwaga! Lista wydarzeń z lat poprzednich, może być nieaktualna.

👉 Wrocławski Park Wodny w dniach 1-5. maja organizuje "Majówkę w Aquaparku" - facebook.com/events/323923078315676/

👉 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice w dniach 1-3. maja organizuje "III Wielką Majówkę" torpartynice.pl/wielka-majowka-na-partynicach/, natomiast 5 maja o godz. 14:45 odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu 2019 na Partynicach.

👉 Nocny Targ Tęczwa organizuje w dniach 1-5. maja "Huczne Otwarcie Nocnego Targu we Wrocławiu" - facebook.com/events/2369932103040513/

👉 Centrum Historii Zajezdnia w dniach 1-5. maja organizuje "Majówkę w Zajezdni" - zajezdnia.org/majowka-w-zajezdni

👉 Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w dniu 3. maja o godzinie 14:00 organizuje "Muzyczny Trzeci Maja na Rynku!" - facebook.com/events/muzyczny-trzeci-maja-na-rynku/

👉 Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w dniach 1-5. maja organizuje "Majowe kino plenerowe na Wyspie Słodowej" o godzinie 21:00 - facebook.com/events/2011412482318940/

Komentarze