1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Miejsca na relaks we Wrocławiu
Autor: contrastwerkstatt / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Najlepsze miejsca na miejski relaks lub drzemkę we Wrocławiu

Aktualizacja:

Jeżeli zdecydowaliście się odwiedzić Wrocław, to dokonaliście bez dwóch zdań dobrego wyboru. Jak już zapewne zdążyliście się zorientować, wachlarz możliwości jest ogromny, dlatego najlepiej zatrzymać się tu na dłuższą chwilę. Po długim dniu odkrywania Wrocławia warto pomyśleć o porządnym wypoczynku przed kolejnym dniem zwiedzania.

Kierunek plaża

Letnia aura sprzyja wypoczynkowi na plaży. Wrocław oferuje plażowanie nad Odrą. Po słonecznym dniu miło jest odsapnąć, wylegując się w leżaku z widokiem na spokojną rzekę. Wejście na plaże jest darmowe, co oznacza, że można bez limitu czasowego cieszyć się "nadmorską" atmosferą. Na plażach można dobrze zjeść oraz ugasić pragnienie. Muzyka na żywo dodatkowo podkręca niesamowitą atmosferę.

Leżaki, pomost i plaża nad Odrą
Autor: blachowicz102 / Źródło: stock.adobe.com

Oto najbardziej popularne z wrocławskich plaż:

  • ZaZoo Beach Bar,
  • Hot Spot Beach Bar, ul. Wejherowska,
  • Forma Płynna Beach Bar,
  • Wybrzeże Wyspiańskiego.
Leżaki na Wyspie Tamka we Wrocławiu
Autor: ArTo / Źródło: stock.adobe.com

Relaks pod gołym niebem

Niezwykle ciekawym miejscem relaksu i wypoczynku jest wrocławskie saunarium w Aquaparku przy ulicy Borowskiej. Idealny spot zarówno zimą jak i latem, w którym możesz się odprężyć pod gołym niebem. W mroźny dzień nic tak dobrze nie rozgrzeje i zrelaksuje ciała jak zapachowa ceremonia saunowa czy też aromatyczny seans w saunie z ogniskiem, która znajduje się na zewnątrz.

W gorące dni chętnie odwiedzany jest ogród saunowy, w którym przygotowane są dla gości leżaki do wypoczynku, opalania lub popołudniowej drzemki.

Ale to nie wszystko - dla tych, którzy kochają wygrzewać się w wodzie kolejna atrakcja - basen pod gołym niebem dostępny o każdej porze roku (latem chłodzi, zimą grzeje) oraz kryty basen Thalasso, w którym można skorzystać z masażu wodnego.

Dla prawdziwych śpiochów i osób ceniących spokój idealny będzie pokój relaksu, w którym wyodrębniona jest strefa ciszy, która sprzyja głębokiemu odprężeniu przy blasku świec.

Seans relaksacyjny w Teatrze Muzycznym Capitol

Zadaszony taras ze ścianą wypełnioną po brzegi żywą roślinnością, naprzeciw której można wylegiwać się na leżaku - brzmi dobrze? Ale to nie wszystko! Fantastyczne miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko za sprawą relaksującej flory, ale również dzięki wspaniałej muzyce ze spektaklu Makbet, Liżę twoje serce oraz Wrażliwość na olśnienie w normie. Każdy uczestnik dostaje słuchawki i ma prawo wyboru repertuaru muzycznego. Koszt seansu to jedyne 2 zł za 30 minut cudownego relaksu.

Leżanki na placu Nowy Targ

Leżanki na Pl. Nowy Targ we Wrocławiu
Autor: Rochu_2008 / Źródło: stock.adobe.com

Plac Nowy Targ znajduje się tuż przy wrocławskim rynku. Niesamowity projekt w kształcie kwadratu, w samym sercu placu to konstrukcja 20 wygodnych leżanek, na których ludzie uwielbiają łapać promienie słońca, czytać książki lub drzemać. Takie niekonwencjonalne pomysły cieszą się bardzo pozytywnym odbiorem zarówno mieszkańców Wrocławia jak i turystów. Oby powstawało więcej takich spotów!

Nocleg na każdą kieszeń

Wszędzie dobrze, ale... w przytulnym pokoju i na wygodnym materacu śpi się najlepiej. We Wrocławiu można znaleźć naprawdę sporo ciekawych i tanich ofert noclegowych. Poza długą listą hoteli we Wrocławiu warto przeglądnąć oferty małych apartamentów. Wysoka jakość wykończenia z kuchnią oraz łazienką, dogodna lokalizacja oraz możliwość zamówienia śniadania to już standard.

Drodzy czytelnicy, życzymy przyjemnego relaksowania się we Wrocławiu!

Komentarze