1. Pozwiedzane.pl
 2. Wrocław
Tłusty czwartek - Wrocław
Autor: karepa / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Tłusty Czwartek 2021 we Wrocławiu najlepsze pączki

Aktualizacja:

Tłusty Czwartek w 2021 roku wypada 11 lutego. W ten dzień tradycyjnie zajadamy się pączkami, faworkami, oponkami i wszelkimi innymi słodkościami. Pączki można kupić w każdej cukierni, ciastkarni, piekarni, a także w marketach i supermarketach. Pytanie tylko, gdzie udać się po najlepsze pączki we Wrocławiu?

Która cukiernia we Wrocławiu oferuje najbardziej smakowite pączki na Tłusty Czwartek, jak również w każdym innym dniu w ciągu roku?

Najlepsze wrocławskie pączki - plebiscyt

Serwis naszemiasto.pl z Wrocławia przygotował w 2016 roku subiektywny ranking najsmaczniejszych pączków. Na kolejnych miejscach tej listy znalazły się cukiernie i sklepy:

 1. Cukiernia Gondek - oddano na nią 629 głosów,
 2. Cukiernia Pomorzanka - z 409 głosami,
 3. PCukiernia Krzycka L. Sikorski - 372 głosy,
 4. Ciacho Cafe - Cukiernia Królewska - 322 głosy,
 5. Cukiernia u Spychały - 129 głosów,
 6. Piekarnia Biskupin - 125 głosów,
 7. Cukiernia Filipinka - 77 głosów,
 8. Cukiernia Wolak - 59 głosów,
 9. Piekarnia Mamut - 54 głosy,
 10. Cukiernia Pod Zajączkiem - 47 głosów.

Nieco inne wyniki uzyskano w II Rankingu Wrocławskich Pączków w 2014 roku. Zwycięzcą rankingu została cukiernia La Scala, która została najwyżej oceniona w kategorii wygląd, zapach, ciasto i nadzienie. Wysokie noty zebrały pączki z cukierni Krzyckiej oraz Łomżanki i pączki od Bliklego.

Pączki, chrusty, faworki - Tłusty Czwartek
Faworki na Tłusty Czwartek - Autor: carotur / Źródło: stock.adobe.com

Pączki lwowskie w wersji nadodrzańskiej

We Wrocławiu od 2013 roku specjalnie z okazji Tłustego Czwartku są robione pączki wrocławsko-lwowskie, stanowiące jeden z nadodrzańskich specjałów. Można ich spróbować w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin. Nazwa pochodzi od wrocławskiego Nadodrza. To właśnie tu znajduje się ojczyzna tradycyjnych wrocławskich pączków, które są smażone zgodnie z przedwojenną recepturą.

Pączki mają nadzienie śliwkowo-cynamonowe. Są szczególnym przysmakiem, który podczas swojej premiery kilka lat temu był sprzedawany w nadodrzańskich kawiarniach. Sprzedały się wówczas w jeden kwadrans, co świadczy o ich znakomitym smaku. W ubiegłych latach były one smażone w piekarni Państwa Krajewskich, posiadającej status "Złota Nadodrza".

23 lutego 2017 roku na wrocławskim Nadodrzu ponownie pojawiły się wrocławsko-lwowskie pączki, zrobione przez piekarnię Krajewskich z pomocą Cukierni Muffinka. Te jedne z najlepszych pączków we Wrocławiu było można kupić w następujących punktach:

 • Bema Café,
 • Nadodrze - Cafe Resto Bar,
 • Znasz Ich Cafe-Bistro,
 • Pomiędzy,
 • Wincentego 21,
 • Macondo,
 • Piekarnia Krzysztof Krajewski „Złoto Nadodrza",
 • cafe rozrusznik,
 • Bistro Narożnik,
 • OGIEŃ.

Od godziny 17:00 pączki zostały wystawione dla klientów do zakupu w Infopunkcie Nadodrze Łokietka 5. Przygotowały je doświadczone seniorki w Nadodrzańskim Centrum Wsparcia. Dochód z akcji był przekazany Stowarzyszeniu "Misja Dworcowa".

Słodycze - Tłusty Czwartek we Wrocławiu
Nie tylko pączki na Tłusty Czwartek... - Autor: Nitr / Źródło: stock.adobe.com

Mieszkańcy innych dzielnic Wrocławia pączki wrocławsko-lwowskie kupią najpewniej w:

 • Turkawka 👉 facebook.com/Turkawka/
 • Cocofli - books art cafe wine bar 👉 facebook.com/Cocofli
 • Cafe Targowa 👉 facebook.com/cafetargowa/

Komentarze