1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Niecodzienne środki transportu Wrocław
Autor: Parilov / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Niecodzienne środki transportu we Wrocławiu

Aktualizacja:

Wybierasz się na wycieczkę do Wrocławia z dziećmi? A może planujecie romantyczny wyjazd tylko we dwoje? Bez względu na to, jaki jest cel Twojego pobytu w stolicy Dolnego Śląska, sprawdź w jaki sposób możesz umilić sobie ten niezwykły czas. Poznaj Wrocław z niezwykłej perspektywy, podróżując niecodziennymi środkami transportu!

Polinka - podniebna gondola PWr

Choć pierwotnie Polinka została stworzona wyłącznie dla pracowników i studentów Politechniki Wrocławskiej, od niedawna stała się jedną z najczęściej wybieranych atrakcji Wrocławia. Kolej gondolowa powstała w 2013 roku i służyła do pomocy w komunikacji między poszczególnymi budynkami uczelni. Wedle ścisłości, są one wybudowane po dwóch stronach rzeki Odry, dlatego też zdecydowano się na tego typu rozwiązanie.

Obecnie dostęp do gondoli Polinka mają wszyscy, nie tylko osoby związane z Politechniką, ale również turyści i mieszkańcy. Koszt transportu (z wyjątkiem studentów i pracowników PW) wynosi 3 zł, a atrakcja ta jest rzadko spotykanym urozmaiceniem nawet w największych, europejskich miastach. Z przeprawy Polinką można skorzystać od poniedziałku do piątku, między godziną 7:00 a 21.00 lub w sobotę i niedzielę, między 10:00 a 18:00.

Treamwaje "Juliusz", “Strachotek”, "Jaś i Małgosia" i "Baba Jaga"

Od czasu do czasu we Wrocławiu można zauważyć przejeżdzające linią tramwajową zabytkowe, niecodzienne środki transportu. Tramwaje takie jak "Jaś i Małgosia", "Baba Jaga" czy "Juliusz" to atrakcje, które w ubiegłym wieku pozwalały na sprawne przemieszczanie się mieszkańcom Wrocławia. Przejażdżka nimi jest najczęściej możliwa latem, kiedy to "Zabytkowe linie" zostają poddane chwilowej reaktywacji. Kursy trwają od czerwca do października, a ceny za przejazd wahają się od 2 do 4 zł (w zależności od czego, czy przysługuje nam bilet ulgowy).

Zobacz 👉 kstm.pl/zabytkowa-linia-tramwajowa

Lokomotywa parowa

Lokomotywa parowa Wrocław
Autor: serjiob74 / Źródło: stock.adobe.com

Poczuj się jak jeden z bohaterów wiersza Brzechwy i zostań uczestnikiem podróży lokomotywą parową. We Wrocławiu przeniesiesz się do beztroskiego czasu dzieciństwa i dobrej zabawy. Choć przejazdy pociągu parowego zdarzają się stosunkowo rzadko, szczęśliwcy mogą mieć niepowtarzalną okazję, by skorzystać z tej wyjątkowej alternatywy. Zostań pasażerem parowca na jednej z wrocławskich stacji kolejowej i wybierz się w przejażdżkę. Wycieczki są nazywane Skrzatami (w nawiązaniu do wrocławskich krasnali), a zabytkowe lokomotywy gwarantują ogrom atrakcji dla małych i dużych miłośników niekonwencjonalnych środków transportu. Koszt przejazdu podczas wcześniejszych edycji wahał się między 14 a 39 zł.

Zobacz ofertę z roku 2018 👉 turkol.pl

Hulajnogi elektryczne

Wybierałeś się na zwiedzanie skuterami lub wypożyczonymi rowerami? Teraz skorzystaj z zupełnie nowej alternatywy w postaci... hulajnogi elektrycznej! Wystarczy niewielka opłata, aby sprawnie przetransportować się z punktu A do punktu B, zahaczając nawet o punkt C! :) W prosty sposób możesz zainstalować aplikację na swoim urządzeniu mobilnym wraz z podpięciem wybranego środka płatniczego i... komu w drogę temu hulajnogę!

Riksze - w drogę po Wrocławiu

Riksze Wrocław
Autor: Jacob Lund / Źródło: stock.adobe.com

Oprócz tradycyjnych rozwiązań, Wrocław otwiera się z intrygującymi możliwościami na turystów. Jedną z alternatyw jest przejazd rikszami, jakie podróżują po ulicach stolicy Dolnego Śląska. Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i indywidualnych osób. Trasa każdej wycieczki może zostać spersonalizowana w taki sposób, by zaspokoić Waszą ciekawość i zwrócić uwagę na najbardziej istotne miejsca we Wrocławiu. Koszt wypadu zależny jest od dodatkowych atrakcji oferowanych trakcie przejazdu.

Melexy - rozwiązanie dla grup

Melexy to ciekawe rozwiązanie dla grup, które przyjadą po turystów prosto do hotelu lub innego, wybranego miejsca. Sprzęt posiada nowoczesną klimatyzację i ogrzewanie, co zwiększa komfort przejazdu bez względu na porę roku i panującą na zewnątrz pogodę. Koszt wynajmu pojazdu dla grupy do 10 osób na 2 godziny wynosi ok. 400 zł. W zależności od dodatkowych atrakcji i udogodnień, ostateczna stawka może się różnić. Odkrycie nowego wymiaru Wrocławia za pomocą melexów to tylko kwestia czasu!

Komentarze