1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Noc świętojańska Wrocław
Autor: Aikon / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Noc świętojańska (Noc Kupały) we Wrocławiu

Aktualizacja:

Jak co roku, wydarzenia związane z Nocą Świętojańską cieszą się ogromną popularnością. Organizatorzy wychodząc naprzeciw uczestnikom zainteresowanym wzięciem udziału w eventach. Jeszcze kilka miesięcy przed planowanym spotkaniem dokładają wszelkich starań, aby na tak szczególną okazję przygotować moc atrakcji. Nie inaczej, Noc Świętojańska zapowiada się w tym roku! Poznaj rozkład jazdy wrocławskiej Nocy Świętojańskiej 2020 i oddaj się wspólnej zabawie z mieszkańcami regionu!

"Z racji obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe."

Skąd wzięła się Sobótka?

Noc Świętojańska to wydarzenie o wieloletniej tradycji. Dawniej odgrywało ono rolę zbliżoną do dzisiejszego dnia Zakochanych, czyli Walentynek. Noc Kupały była momentem, w którym panny plotły wianki z kwiatów i ziół, po czym wrzucały je do wody. Mężczyźni starali się je za wszelką cenę wyłowić. W trakcie obrzędów, młode dziewczyny wykonywały wróżby dotyczące swojego życia miłosnego. Noc między 23, a 24 czerwca była momentem przełomowym również dla młodych par. Otrzymywały bowiem przyzwolenie na samotny spacer we dwoje w poszukiwaniu kwiatu paproci.

Noc Kupały Wrocław
Autor: davit85 / Źródlo: stock.adobe.com

Jak spędzić najkrótszą noc w roku we Wrocławiu?

Zastanawiasz się, jak spędzić najkrótszą noc w roku jako stały bywalec lub chwilowy gość stolicy Dolnego Śląska? Tegoroczna Noc Kupały to doskonała okazja do spędzenia czasu w doskonałej atmosferze we wrocławskim Zamku! Noc Świętojańska 2020 upłynie uczestnikom pod patronatem interesujących warsztatów, rozkręcających atmosferę koncertów oraz tradycyjnego plecenia wianków. Zainteresowani wspólną celebracją? Zaplanujcie w swoich weekendowych grafikach datę 22 czerwca 2020 roku jako szczególne wydarzenie, na którym nie może Was zabraknąć!

Jarmark Świętojański - poznaj historię!

Każdego roku, mieszkańcy Wrocławia i okolic, w okresie Nocy Świętojańskiej mogą liczyć na niezwykłą atrakcję - Jarmark Świętojański. Zainicjowane miejsce, łączy w sobie wyjątkowe produkty, pozwala na skosztowanie regionalnych i zagranicznych przysmaków oraz znalezienie prawdziwych perełek.

W trakcie trwania Sobótki nie zabraknie elementów kultywowanych od wieków przez Słowian. Dawne święto ognia i wody, pozwoliło na zachowanie wielu tradycji związanych z zaczarowaną nocą. Jarmark Świętojański pozwoli na poznanie regionalnych tradycji i wróżb, w interesujący sposób przybliży podstawowe elementy związane z wydarzeniem. Będąc członkiem Sobótki warto wiedzieć, że noc ta jest związana nie tylko z rozpalaniem ognia, czy zanurzeniem się w wodzie. Od zamierzchłych czasów, Noc Świętojańska to święto płodności i miłości. Będąc we Wrocławiu w noc między 22, a 23 czerwca 2020 roku nie może zabraknąć Cię przy ulicy Świdnickiej! To tutaj, zagwarantujesz sobie magicznie spędzony czas.

Noc Kupały - kto może się dobrze bawić?

Tegoroczne obchody Nocy Świętojańskiej skupiają w sobie wrocławskie atrakcje dla wszystkich mieszkańców i uczestników wydarzenia. Letnie przesilenie słońca to doskonała okazja na dobrą zabawę w doskonałym gronie i energetyzującej atmosferze. Spotkanie na wrocławskim Zamku rozpocznie się od rodzinnego, interaktywnego koncertu dla najmłodszych. Organizatorzy przewidzieli program artystyczny odpowiedni dla dzieci już od pierwszego roku życia.

Chcesz wykonać makramowe kolczyki-listki? A może zastanawiasz się, w jaki sposób są wykonywane pocztówki przy użyciu metody bruchlettering? To tylko niektóre z szeregu atrakcji, które spotkasz w zielonym parku nieopodal CK Zamek. Ciekawych alternatyw na spędzenie wolnego czasu nie zabraknie również dla miłośników architektury oraz plecionych z polnych, świeżych kwiatów wianków. Chcesz spędzić Noc Świętojańską aktywnie? Skorzystaj z możliwości udziału w strefie relaksu lub jodze na trawie!

Scena amfiteatru zostanie zaszczycona obecnością zespołów - Broad Peak, Rycerzyki, TeChytrze. Zwieńczeniem obrzędów pozostaje tradycyjny pochód z pochodniami nad Bystrzycę. Nie zabraknie puszczania przygotowanych wianków wraz z wypowiadaniem życzeń.

Komentarze