1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Wrocław

Sztuka wydanie współczesne - Galeria BWA Wrocław Główny

Aktualizacja:

Planujesz moc atrakcji w trakcie pobytu we Wrocławiu? Stawiasz na niecodzienne miejsca, które pobudzą kreatywność, zachęcą do poszerzania horyzontów i wzbogacą wewnętrznie? Jeśli tak, to doskonale się składa! Nowoczesne miejsce, jakim jest Galeria BWA Wrocław Główny to przestrzeń, którą z pewnością warto dodać do swojej checklisty!

Lokalizacja i tematyka

Miłośnicy sztuki współczesnej nie mogą przejść obojętnie obok Galerii Dworcowej BWA w trakcie swojego pobytu w malowniczym Wrocławiu. Miasto skrywa moc atrakcji, a większość z nich tętni życiem i ma swój niepowtarzalny urok. Podobnie sprawy mają się właśnie w Galerii BWA, która została zlokalizowana w samym sercu komunikacyjnym stolicy województwa dolnośląskiego. W galerii mieszczącej się na antrsoli kolejowego Dworca Głównego znajdziesz urzeczywistnienie twórczości artystycznej i życiowej wrażliwości na sprawy ważne współczesnych artystów.

Galeria BWA - dlaczego warto odwiedzić?

Galeria Dworcowa (BWA Wrocław Główny) to jedyne takie miejsce, w którym wyjątkowy azyl sztuki współczesnej prezentuje skrojony na miarę program dla miłośników sztuki z artystyczną wrażliwością. To tam możesz wziąć udział w zaplanowanych wystawach i wydarzeniach kulturowo-artystycznych.

Jakie wydarzenia warto zapisać w kalendarzu?

Mnogość możliwości zapewnianych przez Galerię BWA jest bardzo różnorodna. Dzięki temu, bez względu na okrojoną tematykę naszych ścisłych zainteresowań, mamy niepowtarzalną okazję na skorzystanie z możliwości udziału w wydarzeniach, które rzeczywiście są dla nas ciekawe. Galeria BWA na kolejowym Dworcu Wrocław Główny gwarantuje zarówno wystawy i wydarzenia dla starszych miłośników sztuki, jak również interesujące warsztaty dedykowane najmłodszym mieszkańcom i turystom odwiedzającym malownicze miasto na terenie Dolnego Śląska.

Pawlacz - co to takiego?

Zarządcy Galerii BWA z dumą wspominają o funkcjonującym w ich organizacji "pawlaczu". Czym tak naprawdę jest ten tajemniczo brzmiący element? Pawlacz pozostaje miejscem do przechowywania wszystkiego, co w danym momencie nie jest wykorzystywane, obecnie nie ma swojego stałego przeznaczenia, bądź oczekuje danego momentu. W pawlaczu nie brakuje plakatów, tekstów kuratorskich, projektów graficznych oraz pozostałego ekwipunku, który pochodzi z wcześniejszych wydarzeń, zaprezentowanych publikacji, czy proponowanych wystaw.

Biuro - otaczaj się sztuką!

Chcesz zabrać sztukę wracając do swoich obowiązków i rzeczywistości? Organ prasowy BWA Wrocław "Biuro" pozostaje przepustką do nowoczesnego i wrażliwego świata. Jeśli zamierzasz zagłębić się w jego tematykę, możesz zakupić go zarówno w sprzedaży wysyłkowej od Galerii BWA, jak również w sieci Empik, czy dobrze wyposażonych księgarniach.

Zobacz 👉 bwa.wroc.pl

Komentarze