Wrocław - #Pozwiedzane

Dzieje się we Wrocławiu!

Wrocław turystycznie

No to... #Pozwiedzane!

Stolica malowniczego Dolnego Śląska to miejsce tętniące życiem bez względu na porę dnia, czy warunki atmosferyczne. Jako jedne z głównych miejsc w Polsce, gdzie organizowane są niezwykłe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, Wrocław dąży do rozwoju swojej bazy noclegowej dla uczestników eventów, biznesmenów i turystów. Na mnogość imprez muzycznych, kulturalnych i tematycznych nie możemy narzekać w szczególności w gorącym okresie wakacyjnym. Wówczas, noclegi we Wrocławiu cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przeżywają swoje oblężenie.

Wrocław to piękne miasto założone w X wieku, w którym można znaleźć ciekawe atrakcje, przepiękny Rynek i Stare Miasto, zabytki czy uniwersytety. Nic więc dziwnego, że co roku odwiedza je 3 miliony turystów, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Rozbudowane niedawno lotnisko we Wrocławiu każdego roku dodaje nowe kierunki podróży, dzięki czemu pozwala na przylot do Wrocławia turystów z różnych zakątków świata.

Wrocław jest miastem o ponad 1000 letniej historii. Dzisiejsza stolica Dolnego Śląska ma odciśnięte ślady kultury kilku państw: polskiego, niemieckiego oraz czeskiego. Wrocław dzięki temu posiada bardzo ciekawą i różnorodną architekturę jak i historię. Był również stolicą historycznego Śląska (nie mylić z dzisiejszym "Górnym Śląskiem"), którego granice w większości są w dzisiejszej Polsce (Dolny i Górny Śląsk), jednakże zahaczają o Niemcy i Czechy.

Łacińską nazwą tego miasta jest Vratislavia, a długo używaną niemiecką nazwa jest Breslau. Największe miasto nad Odrą było od zawsze siedzibą królów i książąt z trzech różnych państw.

We Wrocławiu czeka na turystów wiele atrakcji i zabytków architektonicznych oraz wydarzeń kulturalnych. W 2016 roku Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury a w 2018 roku zwyciężył w konkursie European Best Destination 2018. Przez cały rok w tym pięknym studenckim mieście odbywają tysiące koncertów, festiwali i innych eventów.