Wrocław - #Pozwiedzane

Dzieje się we Wrocławiu!

Aula Leopoldina Wrocław 0 komentarzy

Aula Leopoldina

Aula Leopoldina mieści się w budynku Uniwersytetu Wrocławskiego. Zwiedzanie nietuzinkowej części budynku w stylu późnego baroku jest możliwe w głównym gmachu uczelni. Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego to miejsce, w którym odbywają…
Ogród Japoński Wrocław 0 komentarzy

Ogród Japoński

Jeśli zastanawiasz się, z jakich względów zdecydowano się na stworzenie Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu i na co zwrócić swoją szczególną uwagę w trakcie jego podziwiania, doskonale się składa! Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu na łamach którego postaramy się skrupulatnie oddać klimat panujący w Ogrodzie Japońskim.

Niecodzienne środki transportu Wrocław 0 komentarzy

Niecodzienne środki transportu

Wybierasz się na wycieczkę do Wrocławia z dziećmi? A może planujecie romantyczny wyjazd tylko we dwoje? Bez względu na to, jaki jest cel Twojego pobytu w stolicy Dolnego Śląska, sprawdź w jaki sposób możesz umilić sobie ten niezwykły czas. Poznaj Wrocław z niezwykłej perspektywy, podróżując niecodziennymi środkami transportu!

Noc świętojańska Wrocław 0 komentarzy

Noc świętojańska (Noc Kupały)

Jak co roku, wydarzenia związane z Nocą Świętojańską cieszą się ogromną popularnością. Organizatorzy wychodząc naprzeciw uczestnikom zainteresowanym wzięciem udziału w eventach. Jeszcze kilka miesięcy przed planowanym spotkaniem dokładają wszelkich starań,…
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 0 komentarzy

Festiwal Dobrego Piwa

Jesteś miłośnikiem dobrych trunków alkoholowych? Kochasz wyborny smak niektórych gatunków piw, pochodzących rodem spod skrzydeł tradycyjnych i regionalnych piwowarzy? Centrum Kultury "ZAMEK" w dniach 7-9 czerwca 2019 roku organizuje na Wrocławskim Stadionie Miejskim kolejną, X. edycję Festiwalu Dobrego Piwa.

Wrocław turystycznie

No to... #Pozwiedzane!

Stolica malowniczego Dolnego Śląska to miejsce tętniące życiem bez względu na porę dnia, czy warunki atmosferyczne. Jako jedne z głównych miejsc w Polsce, gdzie organizowane są niezwykłe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, Wrocław dąży do rozwoju swojej bazy noclegowej dla uczestników eventów, biznesmenów i turystów. Na mnogość imprez muzycznych, kulturalnych i tematycznych nie możemy narzekać w szczególności w gorącym okresie wakacyjnym. Wówczas, noclegi we Wrocławiu cieszą się ogromnym zainteresowaniem i przeżywają swoje oblężenie.

Wrocław to piękne miasto założone w X wieku, w którym można znaleźć ciekawe atrakcje, przepiękny Rynek i Stare Miasto, zabytki czy uniwersytety. Nic więc dziwnego, że co roku odwiedza je 3 miliony turystów, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Rozbudowane niedawno lotnisko we Wrocławiu każdego roku dodaje nowe kierunki podróży, dzięki czemu pozwala na przylot do Wrocławia turystów z różnych zakątków świata.

Wrocław jest miastem o ponad 1000 letniej historii. Dzisiejsza stolica Dolnego Śląska ma odciśnięte ślady kultury kilku państw: polskiego, niemieckiego oraz czeskiego. Wrocław dzięki temu posiada bardzo ciekawą i różnorodną architekturę jak i historię. Był również stolicą historycznego Śląska (nie mylić z dzisiejszym "Górnym Śląskiem"), którego granice w większości są w dzisiejszej Polsce (Dolny i Górny Śląsk), jednakże zahaczają o Niemcy i Czechy.

Łacińską nazwą tego miasta jest Vratislavia, a długo używaną niemiecką nazwa jest Breslau. Największe miasto nad Odrą było od zawsze siedzibą królów i książąt z trzech różnych państw.

We Wrocławiu czeka na turystów wiele atrakcji i zabytków architektonicznych oraz wydarzeń kulturalnych. W 2016 roku Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury a w 2018 roku zwyciężył w konkursie European Best Destination 2018. Przez cały rok w tym pięknym studenckim mieście odbywają tysiące koncertów, festiwali i innych eventów.