1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
  3. Ciekawe miejsca we Wrocławiu
Co zwiedzić we Wrocławiu w weekend?
Autor: fotolupa / Źródło: pl.fotolia.com

Atrakcje Wrocław - 7 miejsc, które powinieneś zobaczyć w weekend

Aktualizacja:

Weekend to stosunkowo niewiele czasu, aby zobaczyć i poznać takie miasto jak Wrocław. Stolica Dolnego Śląska oferuje wiele miejsc, które zaspokoją gusta różnych grup turystów. Ma też wiele do zaproponowania stałym mieszkańcom. Jaka jest lista "must see" na weekend we Wrocławiu?

Co warto zwiedzić we Wrocławiu na weekend?

Codziennie, bez względu na porę roku, tysiące osób przyjeżdżają do Wrocławia, by zanurzyć się w wielkomiejskim zgiełku i zobaczyć zabytki i najbardziej urokliwe zakątki tego miasta. Historyczne alejki, zabytkowe kamienice, przepiękne budowle i niepowtarzalny klimat studenckiego Wrocławia wprawia wielu turystów w zachwyt.

Wiele osób z Polski, ale też z Europy a nawet Świata wykorzystuje weekend do tego, by przespacerować się ulicami Wrocławia, poznać życie nocne, zobaczyć zabytki i skorzystać z niepowtarzalnych weekendowych atrakcji we Wrocławiu, które po prostu trzeba zwiedzić. Co ciekawego można robić we Wrocławiu w weekend? Poznaj liczbę siedmiu przepięknych miejsc!

1. Rynek Starego Miasta i Ratusz

Wrocławski Rynek wieczorową porą
Wrocławski Rynek wieczorową porą... - Autor: Patryk Michalski / Źródło: pl.fotolia.com

Wrocławski Rynek, czyli główna część Starego Miasta, jest punktem centralnym stolicy Dolnego Śląska. Powstał za czasów Henryka Brodatego, pomiędzy 1214 a 1232 rokiem. To serce miasta i jego najpiękniejsza wizytówka. Na rynku swoje miejsce ma Ratusz z Piwnicą Świdnicką. Zachwyca nie tylko bogato zdobioną fasadą, ale i zegarem astronomicznym, czy wnętrzem, w którym mieści się trójnawowa Sala Wielka, Sala Mieszczańska, Sala Sądowa, Kaplica, kancelaria oraz oddział Muzeum Miejskiego - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Stojąc na rynku, można zobaczyć urokliwe kamieniczki otaczające plac, w tym kamieniczki Jasia i Małgosi, nad którymi góruje Kościół Garnizonowy św. Elżbiety z punktem widokowym na wieży. Spędzając weekend we Wrocławiu, koniecznie trzeba wybrać się na rynek, zwłaszcza wieczorem, kiedy jest pięknie oświetlony, a okoliczne knajpki i kafejki tętnią życiem.

2. Ostrów Tumski

Widok na Ostrów Tumski z bulwaru Piotra Włostowica
Widok na Ostrów Tumski z bulwaru Piotra Włostowica - Autor: Kavalenkava / Źródło: pl.fotolia.com

Wyjazd weekendowy do Wrocławia nie może obyć się bez obowiązkowego punktu zwiedzania dla wszystkich turystów - zabytkowego Ostrowa Tumskiego, czyli dawnego grodu, gdzie tkwią korzenie miasta. Już w X wieku na terenie dzisiejszego Ostrowa Tumskiego istniał potężny gród, siedziba państwa Piastów. W 1000 roku Bolesław Chrobry założył tu siedzibę biskupią. Na terenie Ostrowa Tumskiego wzniesiono wówczas katedrę i pierwszą siedzibę książęcą. W XII wieku stały się one własnością Kościoła.

Wrocławski Ostrów Tumski składa się m.in. z gotyckiego kościoła św. Krzyża, z Muzeum Archidiecezjalnego z okazałymi zbiorami sztuki sakralnej, czy gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela. Najstarszym i zarazem najbardziej urokliwym zakątkiem Ostrowa Tumskiego jest ulica Kanonia, istniejąca już w średniowieczu, przy której mieści się kościół św. Idziego. Spędzając weekend we dwoje we Wrocławiu, wybierzcie się do Ogrodu Botanicznego i na Most Tumski.

3. Panorama Racławicka

Panorama Racławicka we Wrocławiu
Panorama Racławicka we Wrocławiu - Autor: Vantime / Źródło: pl.fotolia.com

Obiekt znajdujący się we Wrocławiu - Panorama Racławicka, jest miejscem, w którym w jednej chwili można przenieść się do dawnych czasów, kiedy wojska polskie wygrywały w bitwie pod Racławicami. Wielkie malowidło tworzące Panoramę Racławicką prezentuje wszelkie, nawet najmniejsze szczegóły pola bitewnego. Zostało wykonane przez Jana Stykę oraz Wojciecha Kossaka. To relikt XIX-wiecznej kultury masowej. Zobacz 👉 panoramaraclawicka.pl

4. Ogród Japoński

Ogród Japoński we Wrocławiu
Ogród Japoński we Wrocławiu - Autor: Patryk Michalski / Źródło: pl.fotolia.com

W Parku Szczytnickim turyści przyjeżdżający do Wrocławia na weekend, mogą odpocząć w przepięknej scenerii. Cały park zajmuje 115 hektarów i słynie z ogromnej różnorodności fauny i flory. Jest czwartym z kolei najpiękniejszym europejskim parkiem. Obejmuje również Ogród Japoński, który założony został w 1913 roku. Można tu spotkać nawet kilkadziesiąt gatunków roślin występujących w naturze wyłącznie na terenie Japonii. Spacer po parku to dobry pomysł na urozmaiceniu romantycznego weekendu we Wrocławiu. Zobacz 👉 Ogród Japoński

5. Wrocławskie ZOO i afrykarium

Zoo Wrocław - Żyrafy
Autor: vitodemarco / Źródło: stock.adobe.com

Zarówno samo Zoo, jak i zbudowany niedawno kompleks Afrykarium, przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki, przyciąga turystów. Na pytanie o to, co zwiedzić we Wrocławiu, obowiązkowo miejscowi odpowiadają, że ogród zoologiczny. Obejmuje teren liczący sobie 30 ha, gdzie mieszka ponad 7000 zwierząt. Zobacz 👉 zoo.wroclaw.pl

6. Aquapark - Wrocławski Park Wodny

Aquapark - zjeżdżalnia
Autor: Funny Studio / Źródło: stock.adobe.com

We wrocławskim aquaparku nie brakuje oferty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Składa się on z basenów rekreacyjnych ze zjeżdżalniami i innymi urządzeniami do zabawy, basenu sportowego, saunarium, strefy welnnes i fitness. Szukając noclegu na weekend warto wybrać taki, który znajdzie się obok aquaparku. Warto sprawdzić 👉 baseny, kąpieliska i pływalnie we Wrocławiu. Zobacz też 👉 aquapark.wroc.pl

7. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Ogród botaniczny we Wrocławiu
Ogród botaniczny we Wrocławiu - Autor: Stanislav Samoylik / Źródło: stock.adobe.com

W sercu Wrocławia znajduje się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który jest nie tylko oazą spokoju i zieleni w dużym mieście, ale i ośrodkiem naukowym i dydaktycznym. To miejsce można znaleźć we wszelkich przewodnikach informujących o tym, jak zwiedzać Wrocław na weekend. Ogród został założony w 1811 roku i obejmuje obszar 7,4ha, na którym występuje około 7,5 tys. gatunków roślin. Zobacz 👉 ogrodbotaniczny.wroclaw.pl

Wrocław na weekend - atrakcje turystyczne!

Oczywiście interesujących miejsc, atrakcji i zabytków jest co nie miara. Napiszcie w komentarzach jakie jeszcze miejsca polecacie zobaczyć we Wrocławiu?

Komentarze