1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław

Co zwiedzić we Wrocławiu

Wrocław to niezwykle piękne i stare miasto w południowej Polsce, które zdecydowanie trzeba zobaczyć. Zwiedzanie warto sobie zaplanować i przygotować, żeby nie ominąć żadnej ciekawej atrakcji we Wrocławiu.

Na pewno warto wybrać się nad Odrę i zwiedzić miejsca związane z tą rzeką. Nad Odrą warto zobaczyć Uniwersytet Wrocławski, bardzo starą i zabytkową ulicę Grodzką, czy na przykład niezwykły, również zabytkowy Arsenał, który jest jedną z najstarszych tego typu budowli zachowanych w Europie.

Oczywiście, nie powinno się pominąć Elektrowni i Kościoła Najświętszego Imienia Jezus, który również zaskakuje swoją architekturą i aranżacjami. Na pytanie, co zobaczyć we Wrocławiu można by odpowiadać godzinami, tak wiele bowiem atrakcji dostępnych jest w tym niezwykłym mieście nad Odrą.

Most Grunwladzki - Wrocław 0 komentarzy
Co zwiedzić

Most Grunwaldzki

Kiedyś to właśnie trasa przez Most Grunwaldzki i leżący zaraz za nim Plac Grunwaldzki była najczęściej uczęszczana i przy okazji przejazdu można było "zwiedzić" ten zabytek. Mimo, że wszyscy znają ten most nie każda osoba uważa go za punkt do zwiedzania.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu 0 komentarzy
Co zwiedzić

Muzeum Narodowe

Wrocławskie Muzeum Narodowe może pochwalić się jednymi z najcenniejszych zbiorów w Polsce. Znajdziemy w nim eksponaty sztuki średniowiecznej, dzieła epoki renesansu i baroku, lokalne dzieła śląskie oraz prace polskich i zagranicznych artystów współczesnych.

Co zwiedzić we Wrocławiu w weekend? 0 komentarzy
Co zwiedzić

7 miejsc które powinieneś zwiedzić w weekend

Weekend to stosunkowo niewiele czasu, aby zobaczyć i poznać takie miasto jak Wrocław. Europejska Stolica Kultury 2016 oferuje wiele atrakcji, które zaspokoją gusta różnych grup turystów. Ma też wiele do zaproponowania stałym mieszkańcom. Jaka jest lista największych "must see" we Wrocławiu?

Dworzec Główny Wrocław 0 komentarzy
Co zwiedzić

Główny dworzec kolejowy PKP

Codziennie tysiące ludzi przyjeżdżają i odjeżdżają z Dworca Głównego we Wrocławiu, nazywanego po prostu Wrocław Główny. Budynek, w którym mieści się stacja, jest ciekawym zabytkiem. To prawdziwy skarb architektury na Dolnym Śląsku, kryjący w sobie wiele tajemnic.

Hala Stulecia we Wrocławiu 0 komentarzy
Co zwiedzić

Hala Stulecia (dawniej Ludowa)

Odwiedzając zabytki i ciekawe miejsca Wrocławia, nie sposób pominąć w swych planach Halę Stulecia. Położona w obrębie przepięknego kompleksu parkowego, przyciąga każdego roku tysiące turystów, kusząc swą niezwykłą konstrukcją.

Plac Uniwersytecki we Wrocławiu 0 komentarzy
Co zwiedzić

Plac Uniwersytecki

Każde miasto posiada pewne miejsca, które jak żadne inne darzone są przez jego mieszkańców wyjątkowym szacunkiem i szczególną dozą sympatii. Jednym z takich miejsc jest Plac Uniwersytecki we Wrocławiu, usadowiony pomiędzy uroczymi uliczkami, w cieniu głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego.

Rynek we Wrocławiu 0 komentarzy
Co zwiedzić

Rynek

Sercem Stolicy Dolnego Śląska możemy z pełną odpowiedzialnością nazwać Rynek, który tętni życiem, o każdej porze dnia i nocy. Dziś pełny romantycznych oraz klimatycznych restauracji i kawiarenek, w przeszłości zmieniał swój wygląd i przeznaczenie. Przypominają dziś o tym zabytki na wrocławskim rynku, które warto zobaczyć odwiedzając Wrocław.

Port lotniczy we Wrocławiu 0 komentarzy
Co zwiedzić

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika

Wrocław jako czwarte co do wielkości miasto w Polsce i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów doczekało się nowego terminala lotniczego. Lotnisko im. Mikołaja Kopernika zlokalizowane jest na zachód od centrum miasta. Jak dojechać do nowego lotniska? Warto zapoznać się z naszymi wskazówkami.