1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław

Zabytki Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to region różnorodny w zabytki. Od miejsc związanych z naturą po cudowne zamki czy zabytki sakralne. W dolnośląskiem znajdują się piękne góry, jakimi są Karkonosze, oraz zbiorniki wodne związane połączone z Odrą.


Dolny Śląsk - co zwiedzić 0 komentarzy

Dolny Śląsk - atrakcje, które warto zwiedzić

Dolny Śląsk jest przepięknym regionem i województwem w Polsce, gdzie ogrom zabytków, tajemniczych i pięknych miejsc sprawia, że można tu spędzić cały tydzień i każdego dnia zobaczyć coś nowego. Polecamy wybrać się w podróż po tajemniczym Dolnym Śląsku, a naprawdę nie pożałujecie dokonanego wyboru. Prezentujemy 10 atrakcji na Dolnym Śląsku, które po prostu musicie zobaczyć podczas wakacji, wolnego weekendu czy majówki!

Historyczne zabytki na Dolnym Śląsku

Dodatkowo trzeba zwiedzić takie zabytki jak Zamek Książ, Zamek Czocha czy wiele pałacy położonych na tych terenach. Warte zwiedzania są również fortyfikacje wojenne czy sztolnie i inne przemysłowe budowle rozmieszczone po całym województwie. Zobaczyć trzeba również najpopularniejszy kurort zimowy jakim jest Karpacz i znajdująca się w nim Świątynia Wang.