1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław

Zabytki Wrocławia


Wrocław jest jednym z piękniejszych miast w Europie. Stolica Dolnego Śląska posiada wiele zabytków, a najbardziej słynie z wielu pięknych kościołów i mostów. Oczywiście najpiękniejszą częścią Wrocławia jest Rynek z Ratuszem oraz Stare Miasto

z pięknymi zabytkowymi kamieniczkami.

Walentynki we Wrocławiu 0 komentarzy

Walentynki 2019 - 6 miejsc na Dzień Zakochanych

Choć Walentynki obchodzone 14 lutego nie są stricte polskim świętem, to jednak dobrze się zadomowiły w naszym kraju. To dobra okazja na okazanie uczucia swojej drugiej połówce, wyjawienie swoich dawno skrywanych uczuć, czy też okazanie sobie po prostu sympatii. Przedstawiamy 6 ciekawych miejsc na spędzenie Dnia Zakochanych we Wrocławiu.

Panorama Racławicka Wrocław 0 komentarzy

Panorama Racławicka

Wrocław dysponuje atrakcją unikalną w skali światowej - Panoramą Racławicką, czyli miejscem, w którym można zobaczyć relikt XIX wiecznej kultury masowej. Najważniejszą ekspozycją jest wielkie malowidło, które przenosi odwiedzających w zupełnie inna rzeczywistość.

Most Grunwladzki - Wrocław 0 komentarzy

Most Grunwaldzki

Kiedyś to właśnie trasa przez Most Grunwaldzki i leżący zaraz za nim Plac Grunwaldzki była najczęściej uczęszczana i przy okazji przejazdu można było "zwiedzić" ten zabytek. Mimo, że wszyscy znają ten most nie każda osoba uważa go za punkt do zwiedzania.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu 0 komentarzy

Muzeum Narodowe

Wrocławskie Muzeum Narodowe może pochwalić się jednymi z najcenniejszych zbiorów w Polsce. Znajdziemy w nim eksponaty sztuki średniowiecznej, dzieła epoki renesansu i baroku, lokalne dzieła śląskie oraz prace polskich i zagranicznych artystów współczesnych.

Dworzec Główny Wrocław 0 komentarzy

Główny dworzec kolejowy PKP

Codziennie tysiące ludzi przyjeżdżają i odjeżdżają z Dworca Głównego we Wrocławiu, nazywanego po prostu Wrocław Główny. Budynek, w którym mieści się stacja, jest ciekawym zabytkiem. To prawdziwy skarb architektury na Dolnym Śląsku, kryjący w sobie wiele tajemnic.

Zabytki we Wrocławiu

Zabytkami, które koniecznie trzeba zobaczyć we Wrocławiu są Hala Stulecia, Ostrów Tumski czy Panorama Racławicka. Zapraszamy do poznania najciekawszych i najpiękniejszych zabytków Wrocławia, które kuszą turystów swoja historią i ciekawymi historiami.