1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław

Zabytki - Wrocław

Wrocław jest jednym z piękniejszych miast w Europie. Stolica Dolnego Śląska posiada wiele zabytków, a najbardziej słynie z wielu pięknych kościołów i mostów. Oczywiście najpiękniejszą częścią Wrocławia jest Rynek z Ratuszem oraz Stare Miasto

z pięknymi zabytkowymi kamieniczkami.

Zabytkami, które koniecznie trzeba zobaczyć we Wrocławiu są Hala Stulecia, Ostrów Tumski czy Panorama Racławicka. Zapraszamy do poznania najciekawszych i najpiękniejszych zabytków Wrocławia, które kuszą turystów swoja historią i ciekawymi historiami.

Most Grunwladzki - Wrocław 0 komentarzy

Most Grunwaldzki

Kiedyś to właśnie trasa przez Most Grunwaldzki i leżący zaraz za nim Plac Grunwaldzki była najczęściej uczęszczana i przy okazji przejazdu można było "zwiedzić" ten zabytek. Mimo, że wszyscy znają ten most nie każda osoba uważa go za punkt do zwiedzania.

Hala Stulecia we Wrocławiu 0 komentarzy

Hala Stulecia (dawniej Ludowa)

Odwiedzając zabytki i ciekawe miejsca Wrocławia, nie sposób pominąć w swych planach Halę Stulecia. Położona w obrębie przepięknego kompleksu parkowego, przyciąga każdego roku tysiące turystów, kusząc swą niezwykłą konstrukcją.

Rynek we Wrocławiu 0 komentarzy

Rynek i Stare Miasto

Sercem Stolicy Dolnego Śląska możemy z pełną odpowiedzialnością nazwać Rynek, który tętni życiem, o każdej porze dnia i nocy. Dziś pełny romantycznych oraz klimatycznych restauracji i kawiarenek, w przeszłości zmieniał swój wygląd i przeznaczenie. Przypominają dziś o tym zabytki na wrocławskim rynku, które warto zobaczyć odwiedzając Wrocław.