1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem
Autor: wrocmania.pl /
Wrocław

Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem - co warto wiedzieć?

Aktualizacja:

Stolica Dolnego Śląska to miasto lubiane i chętnie odwiedzane przez turystów. Oferuje nie tylko mnóstwo zabytków oraz miejsc, których historia sięga setek lat, ale także ma wiele atrakcji do zaoferowania. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, dlaczego warto znaleźć czas na zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem.

Wrocław jest jednym z najchętniej i najczęściej odwiedzanych miast przez turystów z Polski oraz z zagranicy. Nie trudno się temu dziwić! Miasto jest jednym z najpiękniejszych w całym kraju, a do tego posiada liczne unikatowe zabytki, których nie zobaczycie w żadnym innym miejscu na świecie. Czasami można pogubić się w tym co dokładnie warto zobaczyć i które miejsca odwiedzić. Z pomocą przychodzi wtedy mapa miasta, przewodnik książkowy, zawierający liczne miejsca, zabytki i atrakcje lub… przewodnik turystyczny, który nie tylko zaprowadzi nas do najważniejszych atrakcji, ale także opowie o historii oraz ciekawostkach związanych z poszczególnymi miejscami.

Dlaczego warto wybrać się na zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem?

Powodów zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem może być wiele. Oto kilka naszych, którymi chcielibyśmy się podzielić:

  • Lokalny przewodnik to osoba, która posiada wiedzę, której często nie znajdziesz w przewodnikach książkowych. Pasjonat swojej małej ojczyzny, który ma dostęp do bieżących informacji. Czyta książki, codzienną prasę związaną z danym miejscem, rozmawia z żywymi świadkami historii. Wiedza takich osób wykracza poza przewodniki papierowe, które (wydane jakiś czas temu) mogą posiadać nieaktualne informacje. Odwiedzając dane miasto czy region, przewodnik turystyczny będzie pierwszym źródeł informacji o konkretnym miejscu.
  • W czasie zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem usłyszysz nie tylko historię miasta. Dowiesz się również wielu ciekawostek, o których nie usłyszysz nigdzie indziej. Smaczki będą związane z historią, kulturą, tradycją czy zwyczajami panującymi w konkretnym miejscu. Dobry przewodnik turystyczny podpowie także gdzie warto zjeść, gdzie kupić lokalne produkty lub wyroby, w którym miejscu warto zatrzymać się na nocleg oraz jakie ciekawe atrakcje i miejsca można odwiedzić, jeśli podróżujesz z dziećmi.
  • Nauka przez zabawę - to hasło, które stało się mottem w nauczaniu dzieci od najmłodszych lat. Każdy rodzic powinien wiedzieć, że najłatwiej i najszybciej nauczyć dziecko, jeśli pokażemy mu pewne sytuacje na przykładach związanych z zabawą. Taka metoda sprawdzi się także podczas zwiedzania wybranego miejsca. Każdy dobry przewodnik turystyczny nie będzie zanudzał dzieci suchymi faktami, ale w sposób interaktywny na przykład używając skojarzeń (co Wam przypomina kształt Hali Stulecia? podobno najczęściej kojarzy się z tortem albo solniczką) lub anegdot nawiązujących do pewnych historycznych wątków, opowie o faktach z życia danego miejsca. Takie zabiegi sprawiają, że dzieci nie znudzą się podczas dwu- lub trzygodzinnego spaceru po mieście. Jeśli przedstawimy pewne miejsca w ciekawy i nieoczywisty sposób, dodamy do tego nutkę ciekawostek z historią i tradycjami w tle, to wyjdzie bardzo atrakcyjne zwiedzanie. Gwarantujemy, że podczas zabawy łatwiej przyswoić i zapamiętać pewne sytuacje oraz fakty związane z Wrocławiem.
  • Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem to także sposób na uniknięcie naciągaczy oraz osób, które chciałby coś sprzedać. Czy zdarzyło ci się trafić na osoby sprzedające bilety taniej do pewnej atrakcji, do której nie udało ci się kupić biletów np. przez internet? A może zwiedzając dane miejsce trafiłeś na osobę proponującą „ochronę” w czasie zwiedzania? Lokalny przewodnik pomoże uniknąć takich sytuacji oraz sam kupi bilety do wybranych miejsc.

Zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem może mieć wiele zalet. Wszystko zależy od tego, czego poszukujesz w trakcie zwiedzania, na czym najbardziej ci zależy, jak lubisz spędzać wolny czas oraz ile czasu posiadasz. Warto rozważyć taki sposób na zwiedzanie, ponieważ nie tylko poznasz ciekawostki oraz historyczne smaczki, ale także odkryjesz nowe, nieznane dotąd zakątki, o których być może nie dowiedziałbyś się z przewodnika książkowego.

A czy Twoim zdaniem, warto zaplanować zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem? Jakie widzisz zalety lub wady takiego sposobu poznawania nowych miejsc? Czy trafiłeś do tej pory na ciekawego, lokalnego przewodnika? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu.

Komentarze