1. Pozwiedzane.pl
  2. Artykuły i publikacje
Automatyka domowa
Autor: NicoElNino / Źródło: shutterstock.com

Automatyka domowa: poznaj szereg rozwiązań, które sprawdzą się w Twoim domu

Aktualizacja:

Inteligentne systemy i smart produkty to rozwiązania, po które może dziś sięgnąć każdy z nas. Wszystko po to, aby miejsce, w którym żyjemy, było jeszcze bardziej funkcjonalne, komfortowe i przyjazne dla domowników. Jak to zrobić? Wystarczy określić nasze oczekiwania, a następnie wybrać odpowiednie urządzenia. To, jaką domową przestrzeń stworzymy, zależy tylko od nas samych – w tym zakresie producenci inteligentnych systemów i automatyki domowej oferują nam nieograniczone możliwości.

Automatyka domowa: innowacyjność i tysiące możliwości

Nowoczesna automatyka domowa stwarza przed nami szerokie możliwości. Wystarczy ustalić nasze preferencje, a nasz dom wyjdzie im naprzeciw. Dzięki smart urządzeniom i zautomatyzowanemu systemowi z łatwością stworzymy przestrzeń dostosowaną do funkcji poszczególnych pomieszczeń i potrzeb mieszkańców. Brzmi nierealnie?

Aby dowiedzieć się więcej o zaletach inteligentnego domu i możliwości wykorzystania w nim automatyki domowej, postanowiliśmy zadać kilka pytań twórcom Fibaro, którzy od lat oferują najwyższej klasy rozwiązania dla smart home.

Zarządzaj swoim domem z dowolnego miejsca na ziemi

Inteligentne oświetlenie, system bezpieczeństwa najwyższej klasy, zarządzanie multimediami i urządzeniami, a wreszcie sterowanie roletami, bramami i ogrzewaniem to tylko jedne z aspektów, jakie smart urządzenia zmienią w naszym domu na zawsze. Wystarczy wprowadzić do domowej przestrzeni inteligentne rozwiązania Fibaro, aby nasz dom ukazał nam pełnię swoich możliwości.

Dzięki temu, że system Fibaro jest niezwykle prosty w instalacji i konfiguracji, nie sprawi nam to najmniejszej trudności. Urządzenia są bezinwazyjne w montażu, a te plug&play gotowe do użycia tuż po wyciągnięciu z pudełka i krótkiej konfiguracji. Później wystarczy już tylko zarządzać domem. W jaki sposób? Dzięki automatyce domowej systemu Fibaro sterowanie poszczególnymi urządzeniami i systemem jest możliwe za pośrednictwem mobilnej aplikacji lub naszego głosu. Wystarczy wydać odpowiednie polecenie, a nasza prośba zostanie błyskawicznie spełniona.

Postaw na bezpieczeństwo

W inteligentnym domu Fibaro będziemy spać spokojnie. Urządzenia w naszej domowej przestrzeni zadbają o to, aby każda jej część była bezpieczna – bez względu na porę dnia i to, gdzie będziemy się aktualnie znajdować. Automatyka domowa Fibaro otoczy nasz dom opieką i zabezpieczy go przed skutkami pożaru, zalania oraz włamania, a dodatkowo ułatwi życie osobom starszym, dzieciom i ludziom o obniżonej mobilności.

Co najważniejsze, z Fibaro nie musimy się martwić się o swoje dane. Producenci wiedzą, jak ważne w dzisiejszych czasach jest bezpieczeństwo w przestrzeni elektronicznej. Dostęp do naszego domu, wszystkie dane oraz hasła są chronione na najwyższym poziomie – poprzez systemy WAF i Anty-DDoS, szyfrowanie komunikacji z wykorzystaniem protokołu, a także poprzez bcrypt.

Zobacz, jak wiele zaoszczędzisz

Dzięki automatyce domowej Fibaro możemy także sporo zaoszczędzić. Inteligentny system pozwala na mierzenie zużycia energii elektrycznej poszczególnych urządzeń i dostosowywanie trybu ich pracy do realnych potrzeb domowników. Wystarczy zaprogramować go w taki sposób, aby automatycznie pomagał uzyskiwać jak największe oszczędności. Światło podążające za domownikami, oświetlenie w optymalny sposób dopasowane do pory dnia i stopnia nasłonecznienia, ogrzewanie dostosowane do naszych potrzeb, a wreszcie stała kontrola nad pracą poszczególnych urządzeń - to tylko niektóre z możliwości, jakie stwarza przed nami automatyka domowa.

System dostosowany do potrzeb domowników

Urządzenia Fibaro to nie tylko najwyższej klasy funkcjonalność i szereg możliwości. Producenci zadbali o to, aby wszystkie produkty były ze sobą kompatybilne, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli modyfikować nasz domowy ekosystem automatyki domowej. System Fibaro oferuje nam w tym zakresie dużą elastyczność i możliwość nieustannego rozszerzania sieci urządzeń o kolejne produkty i integracje, co pozwoli stworzyć taki dom, który w pełni odpowie naszym potrzebom. Zasada jest prosta: im więcej urządzeń, tym większe możliwości naszego inteligentnego domu.

Posiadamy już w domu inne inteligentne urządzenia? Aby maksymalnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, Fibaro oddało w nasze ręce dwie linie produktów – współpracujące z systemem Fibaro oraz zaprojektowane pod technologię Apple HomeKit. Jeśli więc posiadamy smart produkty Apple HomeKit, nie musimy z nich rezygnować – wystarczy wybrać odpowiednią dla nich wersję.

Zainteresowały Cię możliwości automatyki domowej i chciałbyś wykorzystać je w swoim domu? Zajrzyj na stronę producenta Fibaro i dowiedz się, jak stworzyć inteligentny dom Twoich marzeń!

Komentarze