1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Co zwiedzić we Wrocławiu w weekend?
Autor: fotolupa / Źródło: pl.fotolia.com
Wrocław

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu - 9 miejsc, które powinieneś zwiedzić w weekend

Aktualizacja:

Weekend to stosunkowo niewiele czasu, aby poznać i doświadczyć takie miasto jak Wrocław. Stolica Dolnego Śląska oferuje wiele miejsc, które zaspokoją gusta różnych grup turystów. Ma też wiele do zaproponowania stałym mieszkańcom. Różnorodne atrakcje kulturalne Wrocławia przyciągają dzieci, jak i dorosłych. Jaka jest lista "must see" atrakcji Wrocławia?

"Z racji obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe, zamkniętych zostało wiele obiektów sportowych i kulturalnych (do odwołania)."

Miasto Wrocław - atrakcje, ciekawe zakątki i miejsca pełne historii, wiedzy i rozrywki:

Co warto zwiedzić we Wrocławiu na weekend?

Codziennie, bez względu na porę roku, tysiące osób przyjeżdżają do Wrocławia, by zanurzyć się w wielkomiejskim zgiełku i zobaczyć ciekawe zabytki, atrakcje Wrocławia i najbardziej urokliwe zakątki tego miasta. Historyczne miasto wypełnione alejkami, zabytkowymi kamienicami, a także tajemnicze miejsca, przepiękne budowle i niepowtarzalny klimat studenckiego Wrocławia wprawia wielu turystów w zachwyt.

Wiele osób z Polski, ale też z Europy a nawet Świata, wykorzystuje weekend do tego, by przespacerować się przez miasto ulicami Wrocławia, poznać życie nocne, zobaczyć ciekawe zabytki i skorzystać z niepowtarzalnych weekendowych atrakcji we Wrocławiu, które po prostu trzeba zwiedzić. Co ciekawego można robić we Wrocławiu w weekend? Poznaj liczbę dziewięciu przepięknych miejsc i atrakcji Wrocławia! Miasto Wrocław - atrakcje i ciekawe miejsca.

1. Rynek Starego Miasta i Ratusz

Wrocławski Rynek wieczorową porą
Wrocławski Rynek wieczorową porą... - Autor: Patryk Michalski / Źródło: pl.fotolia.com

Wrocławski Rynek, czyli główna część Starego Miasta, jest punktem centralnym stolicy Dolnego Śląska. Powstał za czasów Henryka Brodatego, między 1214 a 1232 rokiem. To serce miasta i jego najpiękniejsza wizytówka. Na rynku swoje miejsce ma Ratusz z Piwnicą Świdnicką. Zachwyca nie tylko bogato zdobioną fasadą, ale i zegarem astronomicznym, czy wnętrzem, w którym mieści się trójnawowa Sala Wielka, Sala Mieszczańska, Sala Sądowa, Kaplica, kancelaria oraz oddział Muzeum Miejskiego - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Stojąc na Rynku, można zobaczyć urokliwe kamieniczki otaczające plac, w tym kamieniczki Jasia i Małgosi, nad którymi góruje Kościół Garnizonowy św. Elżbiety z punktem widokowym na wieży. Zastanawiając się, co w weekend we Wrocławiu możesz robić z rodziną, koniecznie wybierz się na Rynek, zwłaszcza wieczorem, kiedy jest pięknie oświetlony, a na mieście okoliczne knajpki i kafejki tętnią życiem. Wrocław Stare Miasto to miejsce, którego nie można pominąć.

2. Ostrów Tumski

Widok na Ostrów Tumski z bulwaru Piotra Włostowica
Widok na Ostrów Tumski z bulwaru Piotra Włostowica - Autor: Kavalenkava / Źródło: pl.fotolia.com

Wyjazd weekendowy do Wrocławia nie może obyć się bez obowiązkowego punktu zwiedzania dla wszystkich turystów - zabytkowego Ostrowa Tumskiego, czyli dawnego grodu, gdzie tkwią korzenie miasta. Już w X wieku na terenie dzisiejszego Ostrowa Tumskiego istniał potężny gród, siedziba państwa Piastów. W 1000 roku Bolesław Chrobry założył tu siedzibę biskupią. Na terenie Ostrowa Tumskiego wzniesiono wówczas katedrę i pierwszą siedzibę książęcą. W XII wieku stały się one własnością Kościoła.

Wrocławski Ostrów Tumski składa się m.in. z gotyckiego kościoła św. Krzyża, z Muzeum Archidiecezjalnego z okazałymi zbiorami sztuki sakralnej, czy gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela. Najstarszym i zarazem najbardziej urokliwym zakątkiem Ostrowa Tumskiego jest ulica Kanonia, istniejąca już w średniowieczu, przy której mieści się kościół św. Idziego. Spędzając weekend we dwoje we Wrocławiu, wybierzcie się do Ogrodu Botanicznego i na Most Tumski.

3. Panorama Racławicka

Panorama Racławicka we Wrocławiu
Panorama Racławicka we Wrocławiu - Autor: Vantime / Źródło: pl.fotolia.com

Obiekt znajdujący się we Wrocławiu - Panorama Racławicka, jest miejscem, w którym w jednej chwili można przenieść się do dawnych czasów, kiedy wojska polskie wygrywały w bitwie pod Racławicami. Wielkie malowidło tworzące Panoramę Racławicką prezentuje wszelkie, nawet najmniejsze szczegóły pola bitewnego. Zostało wykonane przez Jana Stykę oraz Wojciecha Kossaka. To relikt XIX-wiecznej kultury masowej. Panorama Racławicka to zdecydowanie to, co trzeba zobaczyć na mapie Wrocławia!

Zobacz 👉 panoramaraclawicka.pl

4. Ogród Japoński

Ogród Japoński we Wrocławiu
Ogród Japoński we Wrocławiu - Autor: Patryk Michalski / Źródło: pl.fotolia.com

W Parku Szczytnickim turyści przyjeżdżający do Wrocławia na weekend, mogą odpocząć w przepięknej scenerii. Cały park zajmuje 115 hektarów i słynie z ogromnej różnorodności fauny i flory. Jest czwartym z kolei najpiękniejszym europejskim parkiem. Obejmuje również Ogród Japoński, który założony został w 1913 roku. Można tu spotkać nawet kilkadziesiąt gatunków roślin występujących w naturze wyłącznie na terenie Japonii. Spacer po parku to dobry pomysł na urozmaiceniu romantycznego weekendu we Wrocławiu.

5. Wrocławskie ZOO i Afrykarium

Zoo Wrocław - Żyrafy
Autor: vitodemarco / Źródło: stock.adobe.com

Zarówno samo ZOO, jak i zbudowany niedawno kompleks Afrykarium, przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki, przyciąga turystów. Wizyta w Afrykarium zapewni niezapomniane przeżycia, które przeniosą zwiedzających w afrykańskie miejsca i zakątki. Na pytanie o to, co zwiedzić we Wrocławiu, obowiązkowo miejscowi odpowiadają, że ogród zoologiczny. Obejmuje teren liczący sobie 30 ha, gdzie mieszka ponad 7000 zwierząt.

Zobacz 👉 zoo.wroclaw.pl

6. Aquapark - Wrocławski Park Wodny

Aquapark - zjeżdżalnia
Autor: Funny Studio / Źródło: stock.adobe.com

We wrocławskim aquaparku nie brakuje oferty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Składa się on z basenów rekreacyjnych ze zjeżdżalniami i innymi urządzeniami do zabawy, basenu sportowego, saunarium, strefy wellness i fitness. Szukając noclegu na weekend warto wybrać taki, który znajdzie się obok aquaparku.

Warto sprawdzić 👉 baseny, kąpieliska i pływalnie we Wrocławiu.

Zobacz też 👉 aquapark.wroc.pl

7. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Ogród botaniczny we Wrocławiu
Ogród botaniczny we Wrocławiu - Autor: Stanislav Samoylik / Źródło: stock.adobe.com

W sercu Wrocławia znajduje się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który jest nie tylko oazą spokoju i zieleni w dużym mieście, ale i ośrodkiem naukowym i dydaktycznym. To miejsce można znaleźć we wszelkich przewodnikach informujących o tym, jak zwiedzać miasto Wrocław na weekend. Ogród został założony w 1811 roku i obejmuje obszar 7,4ha, na którym występuje około 7,5 tys. gatunków roślin.

Zobacz 👉 ogrodbotaniczny.wroclaw.pl

8. Hydropolis - Muzeum Wody

Miasto Wrocław kryje wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Jednym z nich zdecydowanie jest Hydropolis. To miejsce edukacyjne, w całości poświęcone wodzie. Jeśli zwiedzamy Wrocław wraz z dziećmi, Hydropolis powinno pojawić się na naszej mapie atrakcji Wrocławia. Co można zwiedzić w budynku?

Dziewięć stref tematycznych, które są źródłem wiedzy na temat wody oraz liczne wystawy, podkreślające jej znaczenie w życiu człowieka. Warto zwrócić uwagę na wejście budynku, które prezentuje 46,5 metrową drukarkę wodną. Każde przejście tworzy ozdobne kurtyny wodne. Do ciekawych miejsc centrum Hydropolis należy zaliczyć również pomieszczenie z 60 metrowym wyświetlaczem 360 stopni, który przedstawia narodziny wody, jej obecność i rozwój na Ziemi. Nauka przez zabawę i ciekawe ekspozycje to najlepsze połączenie!

Zobacz 👉 hydropolis.pl

9. Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa nocą
Wyspa Słodowa nocą - Autor: Pozwiedzane.pl / Źródło: Pozwiedzane.pl

Zapuszczając się w miejsca bardziej rozrywkowe, nie możesz pominąć najbardziej imprezowej wyspy Wrocławia. Wrocław to miasto studentów, dlatego nie mogło zabraknąć w nim miejsca właśnie dla nich. Wyspa Słodowa we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc publicznych, w którym można legalnie spożywać alkohol. Wrocławianie mocno wzięli to do serca, tłumnie odpoczywając na tamtejszej trawie, kocach i ławeczkach. Na wyspie znajduje się beach bary i lokalne knajpki. Turyści uwielbiają takie miejsca! Atrakcje takie, jak Wyspa Słodowa pozwalają doświadczyć wrocławskiego lifestyle'u.

Wrocław na weekend - atrakcje turystyczne!

Oczywiście interesujących miejsc, atrakcji i zabytków jest co nie miara, dlatego jeśli wciąż zastanawiasz się, co warto zobaczyć i jak spędzić czas w uroczych uliczkach Wrocławia - wróć do tego artykułu. Napiszcie w komentarzach jakie jeszcze miejsca polecacie zobaczyć we Wrocławiu i jakie są jego najlepsze atrakcje na weekend?

Komentarze