1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Port lotniczy we Wrocławiu
Autor: oleandra / Źródło: stock.adobe.com
Wrocław

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika  we Wrocławiu wrocławskie lotnisko

Aktualizacja:

Wrocław jako czwarte co do wielkości miasto w Polsce i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów doczekało się nowego terminala lotniczego. Lotnisko im. Mikołaja Kopernika zlokalizowane jest na zachód od centrum miasta. Jak dojechać do nowego lotniska? Warto zapoznać się z naszymi wskazówkami.

Dokładnie wrocławskie lotnisko jest położone we wrocławskich Strachowicach przy ul. Skarżynskiego, dziesieć kilometrów na południowy-zachód od ścisłego centrum Wrocławia. Ze względu na małą odległość od centrum, lotnisko nie posiada kompleksu hotelowego jak w niektórych miastach na świecie.

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najbardziej przyjaznych dla pasażerów lotnisk w Polsce. Lotnisko posiada dwa terminale. Pierwszy z nich to stary T1, który obsługuje loty prywatne i mieści biura linii lotniczych a drugi - nowy T1 obsługujący loty międzynarodowe. Oferuje około 60 połączeń z innymi miastami w Europie czy np. Marokiem, Islandią, Ukrainą czy Turcją.

Lotnisko obsługuje tanie oraz tradycyjne linie lotnicze, takie jak: LOT, Lufthansa, SAS, Ryanair, Wizz Air, Eurolot, Germanwings Natomiast w okresie letnim obsługuje szereg połączeń czarterowych m.in. do Bułgarii, Egiptu, na Kretę, Rodos, Tunezji i Turcji.

Powstało w latach 30 XX wieku, jak prawie każde lotnisko w tamtych latach na potrzeby wojska. Dopiero po II Wojnie Światowej w 1946 roku uruchomiono pierwszy kurs pasażerski z Wrocławia do Warszawy. Jednakże dopiero w latach 50 powstały kursy do większy miast Polski. Zaś pierwszym międzynarodowym połączeniem powstałym w 1993 był kurs Wrocław – Frankfurt nad Menem.

Lotnisko we Wrocławiu
Autor: Gerhard Seybert / Źródło: stock.adobe.com

Dojazd samochodem na lotnisko

Aby dojechać na nowy port lotniczy we Wrocławiu samochodem, wystarczy wydostać się z centrum miasta w kierunku zachodnim. Jadąc od strony Poznania drogą numer 5, należy kierować się na autostradową obwodnicę miasta (AOW). Od strony Warszawy należy podążać drogą numer 8, a od strony Opola i Krakowa, autostradą A4. Dojazd do lotniska jest bardzo dobrze oznakowany - nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem drogi. Droga z centrum miasta, bez wielkich korków powinna nam zająć około pół godziny, jednakże trzeba liczyć się z korkami na linii centrum-lotnisko dostosować do tego nasz wyjazd.

Parking przy lotnisku

Jadąc na lotnisko samochodem, warto zadbać o miejsce parkingowe na czas naszej nieobecności. W pobliżu lotniska działają płatne, strzeżone parkingi. Ceny są bardzo przyjazne podróżnym - doba parkowania kosztuje już od 24 zł, a tutaj znajduje się szczegółowy cennik. Lotnisko posiada również strefę krótkiego parkowania tzw. Kiss&Fly, gdzie do 10 minut można bezpłatnie zaparkować.

Są to konkurencyjne ceny, zwłaszcza w porównaniu do cen taksówek, które zawiozą i odbiorą nas z lotniska. Warto dodać, że na parkingu znajduje się blisko 1500 miejsc, a jego lokalizacja jest na tyle atrakcyjna, że nie ma konieczności dojeżdżania do terminalu busikami lub autobusem.

Lotnisko we Wrocławiu im. Mikołaja Kopernika
Lotnisko we Wrocławiu im. Mikołaja Kopernika - Autor: oleandra / Źródło: pl.fotolia.com

Dojazd autobusem/busem na lotnisko

Na nowe lotnisko we Wrocławiu można w łatwy sposób dostać się z centrum miasta jadąc autobusem. Pod drzwi terminala zawiezie nas autobus linii 406 z Dworca PKP i Dworca PKS. Autobusy odjeżdżają co 20 minut. W porze nocnej można skorzystać z nocnego autobusu numer 249. Każdej nocy autobus tej linii wykonuje 3 pary kursów.

Od niedawna na trasie Dworzec PKS - Port Lotniczy kursuje również WRO Airport Express. Autobus pokonuje trasę tylko z jednym przystankiem. Koszt przejazdu to 10 zł.

Lotnisko we Wrocławiu oferuje także czasowe promocje. Więcej informacji i aktualności na stronie portu lotniczego - sprawdź 👉 airport.wroclaw.pl

Komentarze