1. Pozwiedzane.pl
  2. Podróże samolotem
Odszkodowania za loty
Autor: jeshoots / Źródło: pixabay.com

Co zrobić w przypadku opóźnionego lotu?

Aktualizacja:

Śpieszyłeś się na ważne spotkanie biznesowe lub inne wydarzenie, a twój lot się opóźnił? Jeżeli tak... masz powody do radości! Możesz otrzymać aż do 600 euro odszkodowania, o ile tylko skontaktujesz się z odpowiednią firmą.

Spis treści

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, firma potrafi wywalczyć pieniądze nawet w tych przypadkach, które zdaniem konkurencji nie mają szans powodzenia. Dodatkowo nie poniesiesz żadnych kosztów, więc warto przynajmniej spróbować.

Co należy wiedzieć na temat odszkodowań za opóźnione loty?

Opóźniony lot to czasami niewielki problem, szczególnie jeżeli nigdzie się nie śpieszysz, a opóźnienie wynosi kilka minut. Jednocześnie w skrajnych sytuacjach nawet 10 minut opóźnienia samolotu może pokrzyżować wszystkie plany. Dotyczy to między innymi osób, które latają z przesiadkami i przez jedno opóźnienie muszą później zmieniać cały plan podróży.

Problem w tym, że większość osób nie wie, że w takich sytuacjach może walczyć o rekompensatę. Sprawy nie ułatwia również to, że trudno samodzielnie uzyskać sensowne informacje w tym temacie. Dlatego też z każdym rokiem rośnie liczba zadowolonych klientów, którzy powierzają takie sprawy firmie https://givt.com/pl/opozniony-lot/ i tym samym mają największe szanse na odszkodowanie.

Komu należy się odszkodowanie za lot?

O pieniądze wypłacone jako odszkodowanie za opóźniony lot mogą starać się urlopowicze, przedsiębiorcy i wszystkie inne grupy osób. Dla firmy, która załatwia odszkodowanie za opóźniony lot nie ma tak naprawdę znaczenia, czy była to podróż prywatna, czy też służbowa. W każdym przypadku jej pracownicy postarają się wywalczyć dla ciebie pieniądze. Co ważne, ty nie musisz tracić czasu na samodzielne wypełnianie dokumentów. Podaj tylko dane lotu, a firma w twoim imieniu zajmie się sprawą. Dodatkowo będzie cię na bieżąco informowała o postępach.

Jeżeli odszkodowanie nie zostanie przyznane, nie poniesiesz żadnych kosztów, dlatego oddanie opóźnionego lotu w ręce specjalistów nie naraża cię na wydatki. Dopiero w momencie, w którym otrzymasz pieniądze, firma odejmie z wypłaconej kwoty swój procent.

Jaką kwotę można otrzymać?

Na wysokość kwoty, którą firma lotnicza może wypłacić w ramach odszkodowania wpływa kilka czynników. Niektóre z nich starają się uniknąć wypłaty i w zamian oferują bony upominkowe. Więcej jednak zyskasz, jeżeli zdecydujesz się walczyć o rekompensatę pieniężną. Wówczas jej wysokość może wynieść aż sześćset euro.

Komentarze