1. Pozwiedzane.pl
  2. Wyjazd za granicę
Wakacje w grudniu

Czy wakacje w grudniu to dobry pomysł?

Aktualizacja:

Wakacje w grudniu? To świetny pomysł, dzięki któremu można uniknąć zgiełku tłumów turystów, zaoszczędzić pieniądze, a do tego zachwycić się nietypowym świątecznym klimatem, spędzonym w bajecznym miejscu. Dodatkowo, w egzotycznych regionach pogoda wciąż sprzyja, więc zamiast śnieżnej, mroźnej aury można zrelaksować się na leżaku z szumem fal w tle.

Rozdziały

Wakacje w grudniu - dlaczego warto?

Wakacje w grudniu wcale nie muszą kojarzyć się ze stokiem narciarskim, grzanym winem i oscypkami, chociaż i taki wyjazd z pewnością ma swój klimat. Jednak od lat popularne są egzotyczne destynacje gdzie temperatura wody jest odpowiednia do kąpieli, do tego zachwycające piaszczyste plaże, leżaki i pełen relaks gwarantowany. 

Słoneczne wakacje mogą odpowiednio nastroić i pomóc przetrwać pochmurne i mroźne dni w Polsce. Do tego biura podróży często oferują w swoim pakiecie wycieczki objazdowe, dzięki którym można zwiedzić wyjątkowe i zabytkowe miejsca bez tłumu turystów, zbędnych kolejek.

Kolejną zaletą wyjazdu w grudniu są po prostu... tanie wakacje. I nie chodzi tu jedynie o cenę samej wycieczki, ale również o ceny w lokalnych sklepikach i restauracjach, które często podczas turystycznego sezonu są o wiele droższe. 

Wakacje w grudniu - dlaczego warto?
Źródło: Pixabay.com / Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Destynacje na wakacje zimą 

Tak naprawdę biura podróży oferują cały wachlarz destynacji na podróże poza sezonem. Może to być egzotyczna Tajlandia, tydzień spędzony w luksusowym hotelu w Turcji z drinkiem nad basenem albo wycieczka objazdowa po Wyspach Kanaryjskich. Dla romantyków wspaniałym pomysłem może okazać się Paryż, który akurat nie ugości o tej porze roku upałami, ale zdecydowanie jest to wyjątkowe miejsce, a zima dodatkowo podkreśla niezwykły klimat tego miasta. 

Zimowe wakacje to przede wszystkim oderwanie się od rutyny, jesiennej chandry i kraju, gdzie opady deszczu zimową porą są wyjątkowo dotkliwe. Dlatego mimo wszystko warto celować w wyjazd w ciepłe rejony, które uraczą promieniami słońca i powiewem ciepłego wiatru, a wszystko to z bajecznymi widokami i pysznym jedzeniem. Te, które naprawdę robią wrażenie i są chętnie wybiera przez turystów można znaleźć pod adresem: https://turystycznyninja.pl/wakacje-w-grudniu/

Wakacje z biura podróży czy zorganizowane same?

Kiedy już data i destynacja są wybrane, urlop w pracy podpisany, pojawia się pytanie - wykupić wycieczkę z biura podróży, czekać na ofertę last minute, a może samemu zorganizować taki wyjazd. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. 

Biuro podróży zapewnia lot, ewentualnie podróż autokarem. W przypadku lotu samolotem biuro zapewnia również transfer z lotniska, do tego zajmuje się znalezieniem zakwaterowania - często są to luksusowe hotele oferujące świetne warunki z wyżywieniem w cenie. Biura podróże organizują również liczne atrakcje jak np. wycieczki objazdowe (mogą być za dodatkową opłatą), dla dzieci zapewniają zabawy z animatorami, z kolei dla dorosłych zajęcia sportowe. Do tego w hotelach, do których wysyła biuro podróży stacjonuje rezydent, który służy pomocą przez całą dobę. 

To samo dotyczy wycieczek last minute, tutaj jednak trzeba być przygotowanym na możliwość wyjazdu na urlop już nawet następnego dnia od zakupu wycieczki. W ten sposób jest nieco mniej czasu na zakup dodatkowych usług, natomiast cena jest dużo niższa, a taki spontaniczny wyjazd też może być ciekawą i niezapomnianą przygodą.

Organizacja wyjazdu samemu to nie lada wyzwanie, ale również niemała satysfakcja, a przede wszystkim wycieczka spełnia w 100% wymagania. W tym przypadku warto zacząć od wyszukania i zakupu biletów lotniczych, aby na sam koniec nie okazało się, że sama podróż kosztuje więcej niż nocleg i wyżywienie. Następnie warto skorzystać ze stron internetowych lub aplikacji, które umożliwiają znalezienie wymarzonego noclegu - często oferując różne promocje. Przed wyjazdem dobrze stworzyć plan wyjazdu, wypisać miejsca, które warto odwiedzić będąc w danym regionie.

Warto też przed wyborem destynacji zorientować się czy jest kamienista czy piaszczysta plaża, natomiast przed samodzielnie zorganizowanym wyjazdem należy dowiedzieć się jaki jest koszt autobusu lub taksówki z lotniska, sprawdzić walutę danego kraju, przygotować niezbędne dokumenty oraz sprawdzić ich ważność i wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Wakacje z biura podróży czy zorganizowane same?
Źródło: Pixabay.com / Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Wakacje wczesną wiosną - dobry pomysł?

Wakacje zimą czy późną jesienią  niektórych po prostu nie przekonują, a już tym bardziej wyjazd, kiedy jest szczyt sezonu turystycznego, który przypada na okres od czerwca do września. Marząc o urlopie w ciepłych krajach, jednak chcąc uniknąć tłumów z letniego okresu i odrzucając grudniowe wakacje, warto rozważyć wyjazd wiosenną porą. Wciąż nie będzie tłumów turystów, średnia temperatura powietrza będzie w sam raz zarówno na relaks z książką na leżaku, jak i spacer przy brzegu morza. Do tego opustoszałe rajskie plaże będą zachwycać  magicznymi widokami przy akompaniamencie wschodów i zachodów słońca.

Wakacje wczesną wiosną
Źródło: Pixabay.com / Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Materiał zewnętrzny

Komentarze