1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
  3. Imprezy i eventy we Wrocławiu
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Autor: interstid / Źródło: stock.adobe.com

Festiwal Dobrego Piwa 2019 we Wrocławiu

Aktualizacja:

Jesteś miłośnikiem dobrych trunków alkoholowych? Kochasz wyborny smak niektórych gatunków piw, pochodzących rodem spod skrzydeł tradycyjnych i regionalnych piwowarzy? Centrum Kultury "ZAMEK" w dniach 7-9 czerwca 2019 roku organizuje na Wrocławskim Stadionie Miejskim kolejną, X. edycję Festiwalu Dobrego Piwa.

Uwaga! Spożywanie alkoholu dozwolone jest dla osób powyżej 18. roku życia.

Atrakcje Festiwalu Dobrego Piwa

Event to trwające 3 dni święto wszystkich piwoszy. Wydarzenie na trwale wpisało się złotymi zgłoskami w rozrywkowo-kulturowe kalendarium stolicy Dolnego Śląska. Aby dowiedzieć się więcej na temat tegorocznej edycji Festiwalu Dobrego Piwa, koniecznie sprawdź poniższe kompendium. Życzymy udanej lektury i wspaniałych wrażeń, połączonych z niezapomnianymi momentami atrakcji!

Słów kilka o samym Festiwalu

Festiwal Dobrego Piwa ma międzynarodowy charakter i jest okazją do zaprezentowania wyrobów przez browary z Polski i z zagranicy. To najstarszy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali piw rzemieślniczych i regionalnych. Event cieszy się niezwykłą popularność, a osobisty udział pozwala na kolekcjonowanie niepowtarzalnych wspomnień.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury "Zamek", wspierany pod względem merytorycznym przez pomysłodawczynię domowego warzenia piwa - Agnieszkę Wołczaską-Prasolik, która jest laureatką nagrody Złoty Chmiel 2013. Swoją pierwszą edycję Festiwal Dobrego Piwa miał w roku 2010 i trwał dwa dni. Jego inicjatorkami była Joanna Boś, będąca organizatorką imprezy Centrum Kultury "Zamek" oraz wspomniana już Agnieszka Wołczaska-Prasolik.

Od 2012 roku program festiwalu został rozszerzony i obejmuje 3 dni. W latach 2010-2013 wydarzenie odbywało się na terenach zamku oraz Parku Leśnickiego, które znajdują się na wrocławskim osiedlu Leśnica. Rosnąca liczba wystawców i gości wymusiła na organizatorach zmianę miejsca wydarzenia. Od 2014 roku Festiwal Dobrego Piwa odbywa się na esplanadzie Stadionu Wrocław na osiedlu Pilczyce. Prezentują się tu corocznie browary regionalne, rzemieślnicze, kontraktowe i restauracyjne z Polski, Czech, Belgii, jak i z Niemiec, Danii, Holandii, Ukrainy, Anglii i Szkocji. Pokazywane są piwa lane oraz butelkowe.

Oczekiwania wobec Festiwalu Dobrego Piwa

Na Festiwalu Dobrego Piwa, każdego roku może się pokazać zarówno doświadczony browar, jak i piwowarzy domowi, zaczynający dopiero przygodę z samodzielnym warzeniem piwa.

Zobacz 👉 Wydarzenie na Facebooku - 10. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Program 10. Festiwalu Dobrego Piwa

W piątek, 7 czerwca 2019 roku odbędzie się pierwszy dzień jubileuszowego Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu. Na dobre rozpoczęcie weekendu i kultowego już eventu będą miały miejsce takie wydarzenia jak:

  • Scena Piwno-Kulinarna (Plaża od ul. Lotniczej):

- 16:10 - instrukcja obsługi festiwalu - przedstawienie m.in. stoisk 70 wystawców, festiwalowych wystaw i innych atrakcji towarzyszących,

- 16:30 - oficjalne otwarcie 10. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa,

- 16:45 - Dodawanie sztucznych aromatów do piwa craftowego – ideały poszły w las?- panel dyskusyjny pod wodzą Marusi - koordynatorki branżowej Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa,

- 17:25 - Konkurs jubileuszowy 10. WFDP - jesteś związany z Festiwalem od samego początku jego działalności? Dysponujesz wiedzą, która pozwala Ci na odpowiedzenie na szereg pytań z nim związanych? Zadania konkursowe czekają właśnie na Ciebie! Zainteresowany? Zapisz się przy scenie.

- 17:40 - Polska piwem stoi! O rynku piwa w Polsce – prezentacja Piwny Klub - pogadanka o najpopularniejszym alkoholu wśród nas - Polaków. Czy na pewno jest to wódka?

- 18:15 - Pokaz warzenia piwa – Twój Browar oraz Grainfather,

- 18:45 - "Czy płomień piwnej rewolucji na świecie gaśnie?" – panel dyskusyjny pod batutą Tomka Kopyry,

- 19:45 - Konkurs z Piwem Festiwalowym,

- 20:00 - Wieczorny chillout na plaży. Zagra DJ Beniovska.

  • Strefa Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich

- 18:00 - 19:00 - Warsztaty: wstęp do sensoryki - poznaj zasady sensoryki oraz parametry brane pod uwagę w trakcie oceny piwa.

  • Strefa Turystyki Piwnej

- 16:00 - 22:00 - Prezentacje w Strefie Turystyki Piwnej:

  • prezentacja ofert turystycznych,
  • prezentacja wystaw: "Piwnym Szlakiem w praktyce", "Browarnictwo we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Historia i współczesność".
  • Strefa chillout (Plaża przy ul. Królewieckiej)


-16:00 – 24:00 - Wieczorny chillout przy znakomitej muzyce i tańce na plaży. Zagra DJ Saay.
  • Strefa Sportów Miejskich

- 16:00-20:00 - Boiska i gry sportowe - boisko do badmingtona, stoły do tenisa, ławeczka do podnoszenia ciężarów i szereg reakcji sprzyjających aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

- 17:00-20:00 - Warsztaty z kuglarstwa - a może sztuka cyrkowa to Twój dotąd nieodkryty talent? Sprawdźmy to!

- 17:00-20:00 - Gry i zabawy dla dzieci - Animatorka Nastazja nie pozwoli nudzić się Twoim dzieciom. Wspólne tańce, gry, zabawy i wyścigi - radosne animacje na wyciągnięcie ręki pociech!

  • Strefa Beer Geek Madness

- 18:00-20:30 - Speedway Stout - Speed Car Motor Lublin i WTS Sparta Wrocław spotkają się w piątkowy wieczór w najlepszej żużlowej lidze świata.

- 21:00-23:00 - Koncert / Jam Session

W drugim dniu festiwalu, 8 czerwca, nadal funkcjonować będzie Scena Piwno-Kulinarna, Strefa Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, Turystyki Piwnej,  Chillout, Sportów Miejskich i Beer Geek Madness. Wśród najbardziej interesujących atrakcji znajdą się:

- 14:00 – Zero Waste Challenge – pod skrzydłami Tomka Jakubiaka wraz z Asią Aniszczyk - dania zostaną w całości przygotowane z resztek i o 17.15 ogłoszenie wyników konkursu publiczności na najlepsze Piwo Festiwalu (Strefa Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich)

- 20:30-21:00 - Piwne Usta - publiczność wybierze najlepszy i najbardziej oryginalny opis piwa przez piwnych blogerów (Beer Geek Madness)

Na zakończenie 10. edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa nastąpi rozwiązanie konkursów, ciekawe prelekcje i podsumowania. Nie zabraknie okazji do podziwiania ciekawych stoisk wystawców, zapoznania się z techniką warzenia piwa, czy sposobów na aktywne spędzenie festiwalowego weekendu.

Aby wziąć udział w Festiwalu Dobrego Piwa nie trzeba wykazywać się nienaganną pozycją społeczną i doskonałą renomą najbardziej wpływowych osób na terenie Dolnego Śląska. Każdy mieszkaniec jest mile widziany i zaproszony na wspólne celebrowanie tegorocznej edycji Festiwalu.

Tego lata nie przegap niecodziennych okazji do dobrej zabawy! Jako miłośnicy dobrego smaku piwa i członkowie lokalnej społeczności pokażmy całemu światu, jak smakuje prawdziwa radość życia! Widzimy się już 7 czerwca na Wrocławskim Stadionie Miejskim! Hi five!

Strona organizatora 👉 festiwaldobregopiwa.pl

Komentarze