1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
  3. Atrakcje we Wrocławiu
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Autor: interstid Źródło: stock.adobe.com

Festiwal Dobrego Piwa 2019 we Wrocławiu

Aktualizacja:

Centrum Kultury "ZAMEK" w dniach 7-9 czerwca 2019 roku zorganizuje na Wrocławskim Stadionie Miejskim 10. edycję Festiwalu Dobrego Piwa. To trwające 3 dni święto wszystkich piwoszy weszło już na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalno-rozrywkowych stolicy Dolnego Śląska.

O festiwalu

Festiwal Dobrego Piwa ma międzynarodowy charakter i jest okazją do zaprezentowania wyrobów przez browary z Polski i z zagranicy. To najstarszy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali piw rzemieślniczych i regionalnych. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury „ZAMEK”, wspierany pod względem merytorycznym przez propagatorkę domowego warzenia piwa - Agnieszkę Wołczaską-Prasolik, która jest laureatką nagrody Złoty Chmiel 2013.

Swoją pierwszą edycję Festiwal Dobrego Piwa miał w roku 2010 i trwał dwa dni. Jego inicjatorkami była Joanna Boś, będąca organizatorką imprezy Centrum Kultury „Zamek” oraz wspominana już Agnieszka Wołczaska-Prasolik.

Od 2012 roku program festiwalu został rozszerzony i obejmuje 3 dni. W latach 2010-2013 wydarzenie odbywało się na terenach zamku oraz Parku Leśnickiego, które znajdują się na wrocławskim osiedlu Leśnica. Rosnąca liczba wystawców i gości wymusiła na organizatorach zmianę miejsca wydarzenia. Od 2014 roku Festiwal Dobrego Piwa odbywa się na esplanadzie Stadionu Wrocław na osiedlu Pilczyce. Prezentują się tu corocznie browary regionalne, rzemieślnicze, kontraktowe i restauracyjne z Polski, Czech, Belgii, jak i z Niemiec, Danii, Holandii, Ukrainy, Anglii i Szkocji. Pokazywane są piwa lane oraz butelkowe.

Na festiwalu może się pokazać zarówno doświadczony browar, jak i piwowarzy domowi, zaczynający dopiero przygodę z samodzielnym warzeniem piwa.

[Niebawem aktualizacja programu 10 edycji Festiwalu Dobrego Piwa]

A tak wyglądało to rok temu...

Program 9. Festiwalu Dobrego Piwa

W piątek, 8 czerwca 2018 roku w pierwszym dniu Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu miały miejsce wydarzenia:

  • Scena Piwno - Kulinarna (Plaża od ul. Lotniczej):

- 16:10 - instrukcja obsługi festiwalu - przedstawienie m.in. stoisk 70 wystawców, festiwalowych wystaw i innych atrakcji towarzyszących,

- 16:30 - oficjalne otwarcie 9. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa z udziałem dyrektor Elżbiety Lenczyk,

- 16:45 - Strefa Turystyki Piwnej - Prezentacja Muzeum Piwowarstwa w Centrum Edukacji Browarniczej w Piotrkowie Trybunalskim przez Tomasza Moszczyńskiego,

- 17:15 - Piwo i sport - czy tak można?,

- 18:15 - Konkurs dla publiczności pod patronatem Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich,

- 18:30 - „Kobiety w piwowarstwie rzemieślniczym w Polsce i na świecie” - panel dyskusyjny,

- 19:45 - Konkurs z piwem festiwalowym,

- 20:00 - 24:00 - Muzyka klubowa na festiwalowej plaży.

  • Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24 - Teren Zielony - trzydniowa strefa kultury towarzysząca Festiwalowi Dobrego Piwa, mająca charakter piknikowy. Wśród planowanych wydarzeń artystycznych na piątek znalazły się występy: L.U.C z projektem Good L.U.C.K i goście, Bovska oraz Kamp!;
  • Strefa Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich - specjalne miejsce dla piwowarów, gdzie było można zobaczyć, jak warzyć piwo w domu, wysłuchać ciekawych prelekcji tematycznych czy spotkać się z piwowarami;
  • Strefa Turystyki Piwnej - Pawilon od strony ul. Lotniczej wraz z wystawą etykiet piwnych,
  • Strefa Chillout - plaża od ul. Królewieckiej, z DJ-skimi setami, Food Truckami i ciekawą ofertą kulinarną.

W drugim dniu festiwalu, 10 czerwca, nadal funkcjonowała Scena Piwno-Kulinarna, Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24, strefa Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, strefa Turystyki Piwnej i Chillout.

Na zakończenie 9. edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa nastąpiło rozwiązanie konkursów, ciekawe prelekcje i podsumowania. Można było zobaczyć stoiska wystawców oraz pokazy warzenia piwa.

Komentarze