1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Dzień Babci i Dziadka we Wrocławiu
Autor: FuSuSu / Źródło: pixabay.com
Wrocław

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2021 we Wrocławiu

Aktualizacja:

W dniach 21 stycznia i 22 stycznia obchodzimy co roku w Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka. To okazja, aby wnuczęta podziękowały Dziadkom za ich miłość i opiekę. Mogą spędzić z nimi czas we Wrocławiu w wielu różnych miejscach.

"Z racji obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe, obiekty sportowe i kulturalne zostały zamknięte do odwołania."

Z Dziadkami do kina

Pomysłem na spędzenie wspólnie czasu przez wnuki i ich Dziadków może być wyjście do kina. Repertuar jest na tyle szeroki, że zawsze można wybrać film, który będzie wszystkim odpowiadał. We Wrocławiu nie brakuje kin, które w tym dniu często organizują specjalne seanse dla obchodzących swoje dni Babć i Dziadków, np. kino Nowe Horyzonty.

Spotkania we Wrocławskim Centrum Seniora

Przy Placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu mieści się Wrocławskie Centrum Seniora, w którym wszyscy pracownicy zajmują się problematyką osób starszych. W Dzień Babci i Dzień Dziadka można tam wziąć udział w ciekawych spotkaniach i warsztatach, pozwalających na aktywizację seniorów.

Zwiedzanie wrocławskich muzeów

Jako miasto, w którym znajduje się wiele placówek muzealnych, Wrocław ma bogatą ofertę dla seniorów związaną ze zwiedzaniem. Babcie i Dziadkowie z wnukami mogą na przykład zwiedzić Muzeum Pana Tadeusza, Panoramę Racławicką, Pałac królewski we Wrocławiu, Muzeum Narodowe i Muzeum Miejskie czy Muzeum Współczesne.

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny we Wrocławiu nie zamyka swoich podwojów w okresie zimowym. Oryginalnym sposobem na zapewnienie rozrywki dla seniorów będzie wizyta w tym miejscu. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego ma w ofercie zwiedzanie szklarni z przewodnikiem. Można tam również podglądać ptaki w zimowej scenerii.

Z wizytą w ZOO

Wrocławskie Zoo, a zwłaszcza Afrykarium wydają się bardzo dobrą propozycją na wspólny spacer Dziadków z wnukami. Przy okazji można podziwiać różne gatunki zwierząt, czerpiąc przyjemność z przebywania w tym pięknym miejscu na mapie Wrocławia.

Do dyspozycji Dziadków i wnuków pozostają liczne teatry, szeroka oferta spektakli i koncertów, a także organizowane cyklicznie warsztaty w domach kultury.

Komentarze