1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław
Ferie zimowe Wrocław
Autor: Konstantin Yuganov / Źródło: pl.fotolia.com
Wrocław

Pomysły na ferie zimowe 2023 we Wrocławiu

Aktualizacja:

Pomiędzy I a II semestrem szkolnym, w okolicy stycznia-lutego w całej Polsce odbywają się ferie zimowe. Nie inaczej jest we Wrocławiu. Co zatem można robić z dzieckiem w mieście w czasie ferii? Gdzie można pójść, aby ten czas dziecko spędziło w ciekawy sposób, zgodny z jego zainteresowaniami...?

Pomysły i atrakcje na ferie zimowe we Wrocławiu

W 2023 roku ferie zimowe w województwie dolnośląskim potrwają od 13 do 26 lutego.

Tak było dawniej...

Poniższe atrakcje były aktualne podczas ferii zimowych we Wrocławiu w 2019 roku. Te zimowe dwa tygodnie można było spędzić aktywnie, biorąc udział w wielu różnych akcjach i atrakcjach, jakie organizowane były przede wszystkim dla uczniów we Wrocławiu.

Warto skontaktować się z obiektami w celu dopytania, czy również w tym roku aktualne będą atrakcje, które niegdyś były oferowane podczas ferii zimowych we Wrocławiu.

Centrum rozrywki Loopy's World

Plac zabaw Wrocław na ferie
Plac zabaw na ferie - Autor: ilkercelik / Źródło: stock.adobe.com

Loopy's World we Wrocławiu to miejsce rozrywki dla najmłodszych i ich rodziców. Pozwala spędzić czas na zabawie, aktywności fizycznej i podejmowaniu coraz to nowych wyzwań. Okresowo urządzane są w nim okolicznościowe atrakcje - również w czasie ferii, a celem centrum jest zapewnienie aktywności i radości czerpanej z zabawy w gronie rodzinnym i przyjacielskim.

Centrum rozrywki obejmuje około 4000m2 powierzchni, ma kilkupoziomową konstrukcję, 4 trampoliny i 7 zjeżdżalni, różniących się między sobą poziomem trudności. Oprócz tego jest tu kolorowe boisko, tunele, ciemny pokój, a nawet tor saneczkowy.

Dla miłośników gotowania

Warsztaty kulinarne Wrocław na ferie
Warsztaty kulinarne na ferie - Autor: seventyfour / Źródło: pl.fotolia.com

Jeśli Twoje dziecko chciałoby zostać kolejnym Junior MasterChefem albo po prostu nauczyć się gotować, możesz zapisać je do Akademii Młodego Kucharza we Wrocławiu. To szkoła, w której dzieci i młodzież, w wieku od 3 do 18 lat uczą się gotować - zdrowo, różnorodnie, z fantazją. Szkoła mieści się przy ulicy Inżynierskiej 49/U28 we Wrocławiu.

Ferie w ZOO i Afrykarium

Afrykarium Wrocław na ferie
Afrykarium na ferie - Autor: Tomsickova / Źródło: stock.adobe.com

Jedną z największych atrakcji miasta jest tutejsze ZOO wraz z Afrykarium. Z okazji ferii organizowane są tu specjalne spotkania, warsztaty połączone ze zwiedzaniem. Może w nich wziąć udział zarówno dziecko, jak i nastolatek. Każdy znajdzie coś dla siebie, a ferie spędzone w ZOO stają się niepowtarzalną okazją do bezpośrednich spotkań z opiekunami takich zwierząt, jak hipopotamy, kotiki, pingwiny, manaty i rekiny.

Kolej w miniaturze

Kolejkowo Wrocław na ferie
Kolejkowo na ferie - Autor: Dziurek / Źródło: stock.adobe.com

We wrocławskim Kolejkowie atrakcje w czasie ferii i nie tylko znajdą wszyscy miłośnicy kolei. W Kolejkowie przy Placu Orląt Lwowskich 20B we Wrocławiu można podziwiać makietę kolejki torowej w Polsce. Jeździ po niej aż 15 pociągów i jeden tramwaj. Sama makieta wiernie odwzorowuje Rynek i jego okolice, wraz z wszystkimi, kolorowymi kamieniczkami. Można zobaczyć na niej Dworzec Świebodzki czy replikę schroniska Szwajcarka.

Ferie na lodowisku

Lodowiska Wrocław na ferie
Lodowiska na ferie - Autor: Gary / Źródło: stock.adobe.com

Zima, a zwłaszcza ferie są doskonałą okazją do szlifowania umiejętności sportowych. Dzieci w czasie przerwy zimowej mogą uczyć się jazdy na łyżwach na wrocławskiej Pergoli. Znajduje się tu największe wrocławskie lodowisko pod chmurką.

Poza tym we Wrocławiu są też dwa lodowiska kryte - przy ul. Spiskiej, w sąsiedztwie Aquaparku oraz lodowisko w Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej.

Poznawanie tajemnic wody

Ciekawym miejscem na mapie Wrocławia jest Hydropolis, czyli centrum nauki o wodzie. Jego oferta kierowana jest do dzieci i dorosłych. Centrum Hydropolis prezentuje najważniejszą substancję na naszej planecie, bez której nie byłoby życia - wodę. Wizyta w takim obiekcie będzie ciekawym doświadczeniem dla dzieci, a w czasie ferii - dobrą atrakcją.

Ferie w Centrum Kultury Zamek

Instytucja miejska Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu oferuje przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą ciekawie spędzać ferie. Mieści się ona w zabytkowym pałacu o imponującej, 8-wiekowej historii. Realizuje autorskie projekty kulturalne i umożliwia edukację artystyczną. Oprócz tego, Centrum Kultury Zamek mieści Galerię Zamek i Galerię Tymczasem.

Warsztaty i inne atrakcje w Bakarze

Centrum Kultury i Oświaty BAKARA Spółdzielni Mieszkaniowej METALOWIEC we Wrocławiu jest placówką zajmującą się upowszechnianiem kultury. W czasie ferii co roku organizowane są tu ciekawe spotkania i zajęcia.

Niezwykłe atrakcje w Hali Stulecia

W trakcie ferii w 2020 roku wolny czas dzieciom można było zorganizować w Centrum Poznawczym Hali Stulecia. To edukacyjna przestrzeń, która pozwala zwiedzić Halę Stulecia i poznać jej historię. Wyposażenie hali jest nowoczesne - znajdują się tu dotykowe ekrany, mapy i makiety budowli, a także interaktywne gry i zabawy oraz wizualizacje. W tym roku Visitor Centre (zmodernizowane Centrum Poznawcze) z powodu wytycznych epidemiologicznych jest zamknięte do odwołania.

Park Trampolin GOJump

Park Trampolin Wrocław na ferie
Park Trampolin na ferie - Autor: Vasyl / Źródło: stock.adobe.com

Wrocławski Park Trampolin GOJump to atrakcyjne miejsce dla dzieci i młodzieży, które pozwala na zabawę i naukę akrobatycznych ewolucji na trampolinach. W parku organizowane są ferie i półkolonie, które dostarczają uczestnikom wiele radości. GoJump znajduje się przy ulicy Jana Długosza 59/75.

Nauka pływania i zabawa w Aquaparku

Aquapark Wrocław na ferie
Aquapark na ferie - Autor: Funny Studio / Źródło: stock.adobe.com

W ferie we Wrocławiu można wybrać się do aquaparku, w którym często w czasie przerwy zimowej organizowane są zajęcia dla aktywnych dzieci. Organizatorzy zapewniają wodne szaleństwo w tropikalnych klimatach. Aquapark Wrocław mieści się przy ul. Borowskiej 99.

Komentarze