1. Pozwiedzane.pl
  2. Wrocław

Ciekawe miejsca we Wrocławiu

Wrocław to niezwykle piękne i stare miasto w południowej Polsce, które zdecydowanie trzeba zobaczyć. Polecane miejsca do zwiedzania warto sobie zaplanować i przygotować, żeby nie ominąć żadnej ciekawej atrakcji we Wrocławiu.


Aula Leopoldina Wrocław 0 komentarzy

Aula Leopoldina

Aula Leopoldina mieści się w budynku Uniwersytetu Wrocławskiego. Zwiedzanie nietuzinkowej części budynku w stylu późnego baroku jest możliwe w głównym gmachu uczelni. Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego to miejsce, w którym odbywają…
Ogród Japoński Wrocław 0 komentarzy

Ogród Japoński

Jeśli zastanawiasz się, z jakich względów zdecydowano się na stworzenie Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu i na co zwrócić swoją szczególną uwagę w trakcie jego podziwiania, doskonale się składa! Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu na łamach którego postaramy się skrupulatnie oddać klimat panujący w Ogrodzie Japońskim.

Dzień Marki we Wrocławiu 0 komentarzy

Dzień Matki 2019

Tradycyjnie w Polsce 26 maja jest dniem szczególnym, ponieważ wówczas swoje święto obchodzą Mamy. Niezależnie od tego, ile mają lat, zawsze zasługują na naszą najwyższą uwagę, nie tylko w Dniu Matki, ale i przez cały rok. Z okazji ich święta warto zaplanować coś szczególnego. Jak świętować Dzień Matki we Wrocławiu? Gdzie zabrać lub zaprosić swoją Mamę, aby dzień ten stał się absolutnie wyjątkowy?

Atrakcje dla dzieci Wrocław 0 komentarzy

Atrakcje dla dzieci

Wrocław znany jest ze swoich pięknych, wielowiekowych zabytków, doskonałych restauracji, ciekawych wydarzeń kulturalnych, ale w tym cudownym mieście do naszej dyspozycji pozostaje zdecydowanie więcej atrakcji. Wycieczka do Wrocławia z dzieckiem nie musi oznaczać, że maluch będzie się nudził. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się wiele miejsc, które będą źródłem radości dla naszej pociechy.

Sky Tower Wrocław 0 komentarzy

Sky Tower

Jednym z najwyższych budynków w Polsce jest wrocławski Sky Tower. To kompleks składający się z trzech budynków, o charakterze mieszkalnym, biurowym, handlowo-usługowym i rekreacyjnym, na osiedlu Południe, na wrocławskich Krzykach.

Walentynki we Wrocławiu 0 komentarzy

Walentynki 2020 - 6 miejsc na Dzień Zakochanych

Choć Walentynki obchodzone 14 lutego nie są stricte polskim świętem, to jednak dobrze się zadomowiły w naszym kraju. To dobra okazja na okazanie uczucia swojej drugiej połówce, wyjawienie swoich dawno skrywanych uczuć, czy też okazanie sobie po prostu sympatii. Przedstawiamy 6 ciekawych miejsc na spędzenie Dnia Zakochanych we Wrocławiu.

Ferie zimowe Wrocław 0 komentarzy

Ferie zimowe we Wrocławiu

Pomiędzy I a II semestrem szkolnym, w okolicy stycznia-lutego w całej Polsce odbywają się ferie zimowe. Nie inaczej jest we Wrocławiu. Co zatem można robić z dzieckiem w mieście w czasie ferii? Gdzie można pójść, aby ten czas dziecko spędziło w ciekawy sposób, zgodny z jego zainteresowaniami?

Wieże Ciśnień Wrocław 0 komentarzy

Wieże ciśnień

Działanie wież ciśnień opiera się na jednej z podstawowych zasad fizyki - prawie Pascala. Dawniej wieże te stanowiły istotny element każdej sieci wodociągowej. Zapewniały stabilne ciśnienie w wodociągu, a swą funkcję pełniła dzięki zastosowanym w niej naczyniom połączonym.

Piękne miejsca Wrocławia

Na pewno warto wybrać się nad Odrę i zwiedzić miejsca związane z tą rzeką. Nad Odrą warto zobaczyć Uniwersytet Wrocławski, bardzo starą i zabytkową ulicę Grodzką, czy na przykład niezwykły, również zabytkowy Arsenał, który jest jedną z najstarszych tego typu budowli zachowanych w Europie.

Oczywiście, nie powinno się pominąć Elektrowni i Kościoła Najświętszego Imienia Jezus, który również zaskakuje swoją architekturą i aranżacjami. Na pytanie, jakie są ciekawe miejsca we Wrocławiu można by odpowiadać godzinami, tak wiele bowiem atrakcji dostępnych jest w tym niezwykłym mieście nad Odrą.